Skocz do zawartości
Forum

O spaniu


Rekomendowane odpowiedzi

krysiak
Agusia, tak patrzę na suwaczek i widzę, ze córcia ma osiem miesięcy. To okres lęku separacyjnego i dużej potrzeby bliskości. Strasznie trudny okres dla dziecka, ale i dla mamy..., która jest już z jednej strony zmęczona intensywną opieką nad dzieckiem, a z drugiej pełna nadziei, że skoro dziecko staje się coraz bardziej mobilne, to bedzie i coraz bardziej samodzielne... Okres lęku może objawiać się także kłopotami ze spaniem. Opisz może jak wygląda cały rytuał zaspypiania, to może coś wspólnie wymyślimy. A czy nosisz w chuście?

mamy teraz 37 tydzień,8,5 miesiąca i mi z tych wykresów o skokach wychodzi,że ten skok separacyjny już był.też podpieram się tym co pisze na temat tych skoków.i sprawdza się.są 2 tygodnie,ze zasypia,śpi ładnie po 1.5 godziny i to 2 razy dziennie,a są dni ze pół godziny i koniec i nic nie pomoże!!!!dziś w nocy ssała co pół godziny,dopiero od 5 spała do 6.30.A są noce że pociamka tylko 2 razy.Asia od urodzenia była indywidualistką ha..ha...nie pomołgo stosowanie rad"zaklinaczki dzieci" ani inne madre ksiażki.Spała kiedy ona chciała i tyle.Zaden schemat dnia nie wchodzi w grę.jak ją chciałam klasć o tej samej porze to ryk.choć teraz dzień zaplanowany jako tako.Wstaje o 6.30 ok 8 kaszka na sniadanie,o 9 drzemka{0.30 lub jak ma dzień dobroci dla mamy 1.30},potem zabawa do 13.30-14,w miedzy czasie drugie sniadanie owocki,serak.o 14 druga drzemka{też albo 0.30 albo 1.30}i to z zegarkiem w reku,co do minuty.o 17.30 kaszka , 18 kąpiel i tak ok 18.30-19 śpi.zasypia przy cycu.a noce różne,jak już pisałam.oczywiscie jak pogoda pozwala idziemy na spacer.Asia jak wieczorem kładziemy się,to zasypia też ciężko{dziwnie}.niby leży a pręży się ,staje na głowie,podrzuca tyłek do góry,macha rękami i tak od urodzenia.jak śpi to też przewraca się stale,a nawet chodzi na czworaka przez sen{mamy wizytę u neurologa zobaczę co powie}Jedyne co to ,nie płacze w nocy,po prostu ciamka.w dzień też raczej się złości i kwiczy niż płacze.

a co do skoków to mi teraz wypada ten

37 tygodni

Jak poprzednio - i ten skok zaczyna sie okresem marudzenia – dziecko krzyczy czesciej, jest niesmiale, nie ma apetytu, ”wisi” na rodzicach, i czasami wydaje sie zapomiec, to, czego sie dotychczas nauczylo – wydaje sie bardziej ”dziecinne” .

Okolo 36-40 tygodnia Twoje dziecko zaczyna zauwazac i rozumiec, ze swiat mozna podzielic na grupy. Dziecko zauwaza, ze rzeczy moga miec cechy wspólne np moga brzmiec lub pachniec podobnie.
Dziecko zaczyna rozumiec slowo ”kon” w ten sposób, ze wszystkie konie naleza do tej samej grupy, niezaleznie od tego, czy sa czarne czy brazowe, czy sa stoja w stajni czy tez na lace, czy sa z porcelany czy tez sa prawdziwe. Wszystkie sa konmi.
Zrozumienie pojec w ten sposób wymaga czasu i treningu – dziecko staje sie malym naukowcem! Pracuje ciezko nad poznawaniem swiata poprzez wzrok, sluch, smak i dotyk, eksperymentuje nad podobienstwami i róznicami.
Niektózy badacze uwazaja, ze w tym wieku zaczyna rozwijac sie inteligencja. Kiedy dziecko zaczyna dzielic swiat wedlug kategorii jego sposób myslenia zaczyna byc podobny do myslenia doroslych. Dlatego zaczynamy lepiej rozumiec wlasne dzieci poniewaz mysla w podobny sposób do naszego.

Nowe umiejetnosci
Pokazuje, ze rozpoznaje ksztalty
Pokazuje, ze uwaza, iz cos jest zabawne – za pomoca gestów czy odglosów
Rozumie nazwy przedmiotów np skarpetka czy kotek
Wola czlonków rodziny – za pomoca róznych dzwieków
Pociesza/przytula swoje zabawki
Robi miny do wlasnego odbicia w lustrze
Po raz pierwszy jest zazdrosne gdy mama lub tata przytula inne dziecko
Zachowuje sie szczególnie grzecznie, gdy czegoc chce
Bierze inicjatywe do zabawy
Prosi mame lub tate, by zaspiewali piosenke lub klaskali

chyba,że źle liczę.Asia urodziła się 26 maja.

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

patrycja`81
agusia20112
cześć,czy któraś z was ma też tak jak ja? jak sobie radzicie?
moja Asia karmiona jest piersią w nocy ,mimo ze skończyła 8 miesięcy.w dzień je kaszki,objadki,owocki,danonki.Rano o 8 kaszka,potem ok 10 danonek(podwójna porcja)lub owocki ze słoika,potem obiadek i wieczorem kaszka. w nocy co 2-3 godziny pije z piersi.nie używa smoczka i nie pije z butelki!!!nawet herbatkę tylko łyżeczką podaję.Asia ma już 4 zęby,więc ładnie już gryzie,niestety czasem mnie.Czy któraś z Was,ma też takiego nocnego podjadacza?nie wiem jak ją odzwyczaić od tego nocnego maratonu.


moja corka do roku byla karmiona piersia,
nocny podjadacz tez z niej byl
tez byla bezsmoczkowiec
obylo sie bez oszukiwania herbatkami ani innych cudeniek
poprostu-skonczylam karmic piersia,skonczylo sie nocne podjadanie cycowe:wink:

Patrycja, a jak zakończyłaś karmienie????twoja mała nie protestowała??? a jak piła mleko???moja nie weżmie ani butli,ani kubka niekapka:-((((

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...