Pytania do pediatry

Utrzymujący się suchy kaszel u 6-latki

~Tosiencja

~Tosiencja

Moja córeczka niedawno przeszła ospę.
Choć może zacznę od początku: najpierw była infekcja wirusowa (przede wszystkim sam kaszel, długo suchy, męczący), bez gorączki i z minimalnym katarem. Lekarz stwierdził, że osłuchowo dziecko było czyste,
Po 4 dniach od zupełnego zakończenia infekcji wyskoczyła ospa wiatrówka. Oczywiście potwierdzona u lekarza; dziecko dostało leka przeciw namnażaniu wirusów i przeszło całkiem nieźle ospę.
Kiedy odpadły właściwie wszystkie strupki i córeczka szykowała się do pójścia do przedszkola zaraz po Wielkanocy, znów dopadł ją suchy kaszel. Poszliśmy wiec znów do lekarza. Dziecko osłuchowo czyste. Zalecenia: syrop na suchy kaszel, nebulizacja z roztworu soli (dostępny w aptece) i Laktoferyna 1x dziennie.
Kaszel nie ustępuje, więc po kolejnych 3 dniach dziecko bada inna lekarka - znów: osłuchowo czyste, a kaszel
wciąż suchawy. Sama już nie wiem, co mam robić.

Zanim dziecko poszło do przedszkola, miała może 3 infekcje do roku (żadnych zapaleń oskrzeli czy płuc, bez zapaleń ucha itd), każda kończyła się w 7-10 dni wraz z kaszlem. Odkąd poszła do przedszkola, każda infekcja trwa nawet 2 tygodnie (tyle, że do tej pory tez nie było zapaleń).

Co mogę teraz córce dać na ten kaszel?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~drazyna

~drazyna

nam sól to tk średnio pomogło, lepiej sie sprawdzily inhalacje budixonem neb, zapytaj o to lekarza, kilka dni i kazel przeszedł a wcześniej cuda wianki dawałam synowi, niestety przeedszkole = czestsze choroanie

~Markita

~Markita

Spróbuj podać syrop przeciwalergiczny. Mój syn miał podobnie, kaszel suchy, badany przez lekarzy, osłuchowo czysto. Ostatnio znowu go "złapał" ten kaszel, ma teraz 6 lat, położył się do spania i męczył go przez pół godziny zanim zasnął, podałam mu syrop przeciwalergiczny (Duozinal) na wieczór a rano wstał i kaszel minął "jak ręką odjął". Podawałam przez tydzień i spokój.

~mkak

~mkak

zapytaj pediatry o te inhalacje, córka tez już od paru tygodni ma kaszel, niby nie jest jakiś mocny ale szczególnie w nocy jej utrudnia sen, moze nam przepisze tez ten budixon