Skocz do zawartości
Forum

Dziwna wysypka na ciele


Gość Titucha8510

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Titucha8510

Na ciele mojego dziecka od wczoraj jest dziwna wysypka. Plamisto wybroczynowa. Wczoraj skóra wyglądała jak pokłuta szpilką, a wysypka była na twarzy, na małżowinach usznych, na szyjce, klatce piersiowej, plecach, rękach i palcach, plecach, pośladkach i na jąderkach.. Dosłownie wszędzie. Dostaliśmy skierowanie do szpitala jednak tam przy badaniu lekarz dyżurujący stwierdził, że to pokrzywka. Przepisał Zyrtec i do domu. Dziś jest 2 dzień, wysypka lekko się zmieniła-na brzuchu i plecach zlała się w jedną wielką czerwoną plamę.. na rękach i dogach wciąż są wybroczyny i czerwone kropki. Dodam że syn od 7 dni choruje, stwierdzona grypa. Gorączka dochodziła do 40 stopni jednak przed wysypką spadła do 37.4. Jak długo taka pokrzywka jeśli jest alergiczna może się utrzymywać? Czy może warto skonsultować to jeszcze z innym lekarzem? Mnie nie przekonały słowa lekarza ze szpitala, wiem jak wygląda pokrzywka alergiczna bo syn dostawał wielokrotnie np po lekach i wyglądała zupełnie inaczej...

Odnośnik do komentarza

Ja bym się skonsultowała z innym pediatrą, zwłaszcza że sama mówisz że tamta opinia Cię nie przekonała. Matki mają szósty zmysł jeśli chodzi o zdrowie swojego dziecka. Mój starszy syn jak miał 10 mies dostał b. wysokiej gorączki ponad 39 st i od razu na szpital pojechaliśmy. Lekarka powiedziała że wygląda jej to na 3 dniówkę po 3 dniowej wysokiej gorączce dziecko dostaje wysypki i choroba przechodzi. Taki wirus. Ale zanim to się potwierdziła miał badanie krwi i chyba moczu aczkolwiek miała rację. Jeśli u Twojego dziecka powstają wybroczyny to jest to niebezpieczne bo może dojść do zakażenia ranek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...