Przedszkolaki

Rozrywka na Podkarpaciu dla dzieci

karolazon

karolazon

Witam
Na początku chciałam zaznaczyć że jestem mamą dwójki dzieci ,które mają 5 i 6 lat .Zbliżają się wakacje a my chcielibyśmy gdzieś wyjechać z dziećmi na tegoroczny wypoczynek. Bardzo brakuje nam pomysłów gdzie miło i ciekawie można spędzić czas z dziećmi. Pragniemy zrobić dzieciom wyjazd w obrębie regionu jednak nie znamy ciekawych miejsc gdzie można pojechać z dziećmi na Podkarpaciu ? A może ktoś ma ciekawe propozycje co do wyjazdu z dziećmi z Podkarpacia ?

45922 karolazon Kobieta, 33 lata, Rzeszów

Odpowiedzi znajdują się poniżej

anaaa

anaaa

my z podkarpacia przeważnie wybywamy w te same miejsca ale robimy raczej jednodniowe wycieczki. Nasze stałe miejsca to park dinozaurów w Bałtowie wraz z wykupieniem biletów dla dzieci na nielimitowane korzystanie z urządzeń w tamtejszym parku rozrywki. Kraków i Zamość i tamtejsze zoo. Ostatnio jeszcze myślę, że będzie trzeba się wybrać do magicznych ogrodów też nie wychodzi jakoś bardzo daleko a podobno tam bardzo fajnie. Byliśmy też w Arboretum w Bolestraszycach ale tam raczej moim dzieciom się nudziło :P

39877 anaaa Kobieta, 37 lat, Polska
agazol

agazol

Witajcie,
Też jestem mamą z Podkarpacia. Faktycznie ciężko jest znaleźć ciekawe miejsce na wycieczkę dla dzieci na Podkarpaciu. Ja też szukałam w internecie, ale nie ma tam za bardzo informacji na ten temat.

Pozdrawiam Aga, mama Tomka i Oliwii

45960 agazol Mężczyzna, 33 lata, Rzeszów
marzen@

marzen@

Zależy wam na dłuższym pobycie czy jednodniowe wycieczki?
Z ciekawych miejsc na jednodniowe wypady:
- Prządki i ruiny zamku w Kamieńcu
- Podkarpacka Troja koło Jasła
- Zalew Soliński (zwiedzanie zapory, plażowanie, rowerki wodne, żaglówki itp)
- jeśli lubicie górskie wycieczki: Bieszczady i Beskid Niski
- dla wymagających - hotel w Arłamowie
- przejażdżka kolejką wąskotorową z Cisnej (do wyboru trasy dłuższe i krótsze, na stacji można zobaczyć zabytkowe lokomotywy) lub Dynów-Przeworsk
- w Rzeszowie masz teatr Maska, kina, fontannę multimedialną, muzeum dobranocek, inne muzea, które czasem mają ekspozycje skierowane do dzieci (wystarczy sprawdzać na stronach)
Z podkarpacia niedaleko jest w świętokrzyskie (Pacanów - Europejskie Centrum Bajki, Bałtów - Park Dinozaurów), do Krakowa i Zamościa, Inwałdu, Zatoru, na Węgry (baseny termalne i aquaparki)

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
karolazon

karolazon

witajcie
My przeważnie jeździmy na jednodniowe wycieczki z dziećmi. Pamiętamy też o zbliżających się wakacjach, w czasie których chcemy wyjechać na kilka dni razem.Proszę o nadsyłanie kolejnych pomysłów propozycji i z góry dziękuje za podpowiedzi.

pozdrawiam Serdecznie

45922 karolazon Kobieta, 33 lata, Rzeszów
~Mika12

~Mika12

My ze swoimi dziećmi jeździmy do JuraParku (koło Opola) w Krasiejowie. Znajdują się tam karuzele, Statek Piracki, dmuchane zjeżdżalnie. Bajkowa Kraina Dinozaurów – to labirynt pełen tajemniczych przejść. Bajkowe prehistoryczne otoczenie. Takiej krainy nie znajdziesz nigdzie indziej.

~Ruffa

~Ruffa

Osobiście wolę wodę niż góry, więc u mnie nr 1 sa Jałowce w Kozłowie. Zdecydowanie najczystszy obiekt tego typu, w których byłam, do tego nie szaleją z cenami i jest u nich naprawdę ładnie. I atrakcji sporo, więc dzieciaki się nie nudzą :P

~Kumkak

~Kumkak

trochę dalej, w Rabce, jest Rabkoland - moim zdaniem miejsce jak najbardziej godne odwiedzenia. Byliśmy w tym roku, sporo nowych atrakcji względem roku poprzedniego, dobre ceny - nasze pociechy były po prostu zachwycone po całym dniu!

~hulinciaqq

~hulinciaqq

Rabkoland jest świetny. Jeżeli ktoś ma blisko lub po prostu podróż tam nie jest jakimś problemem - naprawdę warto Mnie na wyjazd namówiły, a jakże inaczej, dzieci. Ale tu miały racje - miejsce świetne

~sarasara

~sarasara

Podoba mi się park Mikrokosmos w Ujeździe. Za moich czasów takich atrakcji w Polsce nie było. Pierwszy raz, kiedy zobaczyłem ogromne rzeźby owadów to naprawdę się zaskoczyłem pozytywnie odwzorowaniem szczegółów. Dzieci trudno przyznam oderwać od atrakcji. Skała wspinaczkowa fajnie zorganizowana, huśtawki, dłuższy zjazd linowy rewelacyjny. Na bilecie można siedzieć do zamknięcia i takie podejście mi się bardzo podoba.

~Mela34

~Mela34

Ja mogę polecić Rabkoland - co prawda małopolska, ale jakoś bardzo daleko nie jest. A park rozrywki jest naprawdę na najwyższym poziomie, ogrom świetnych atrakcji, czysto, pyszne jedzenie i ceny mile zaskakują :)