Noworodki i niemowlaki

Pomocy, łykanie powietrza i mlaskanie podczas jedzenia (butelka)

gao38

gao38

Witam , jestem mamą 7 tygodniowego malucha , i na skraju wytrzymałości ,moze ktoś miał taki problem .Otóż dziecko jest od poczatku na butli ponieważ nie miałam pokarmu ..zdarza sie .ma wysokie podniebienie.podczas jedzenia łyka mega duzo powietrza i klika przy ciagnieciu tak jak by nie potrawafił dobrze ssać ..niewiem jak to ubrac w słowa , butelki zmieniałam avent , heberman teraz dr brown.to jest meczarnia ,odbija mu sie nawet po 2 godzinach , dziecko spi tylko na brzuchu , jeka steka widac ze go boli ,kolek niema problem bardzie tkwi miedzy brzuszkiem a przełykiem tam sie wszytko komuluje ..dziecko jest przez to nerwowe nie usmiecha sie pręzy przy odbijaniu tak jak by niechciał , a mam wrazenie jak by chciał to przejeść obudzi sie to niby głodny pomocyy oszaleje ..

65363 gao38 Kobieta, 38 lat, świnoujscie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Współczuję, bo wyobrażam sobie, że chcesz pomóc, a nie wiesz jak. Może problem nie tkwi w samej butelce tylko smoczku? Jest za mała/za duża dziurka? Może warto też spróbować karmić w innej pozycji np. półsiedzącej? Może problem jest z samym mm, że po prostu dziecku nie smakuje.
Jeśli nic nie pomoże, to warto spytać pediatry jak jeszcze można maluszkowi pomóc.

--

2005 :), 2007 :), 2014 :)

39 dziubala Kobieta, 107 lat, Kraków
piecykowa92

piecykowa92

Może faktycznie problem tkwi w zbyt dużej szybkości przepływu smoczka? A próbowałaś te o mniejszej średnicy otworu?
Ja korzystam z 0+ miesiąc od Yoomi, są w różnych szybkościach przepływu, akurat ja wzięłam dla wcześniaków. Kup z butelką - nie będziesz żałować. Ma szeroką szyjkę i łatwo się ją czyści. A no i smoczek jest silikonowy i antykolkowy. U mojego brzdąca zdziałał cuda w pozbyciu się kolki :)

65732 piecykowa92 Kobieta, 27 lat, Wrocław
DariaLuka

DariaLuka

Miałam butelkę Tommee Tippee ale musiałam wymienić. Koleżanka na jakis targach kupiła Yoomi właśnie i też zamówiłam. Jest naprawdę fajna, szczególnie smoczek, moje maleństwo od razu do niego się przyzwyczaiło. Nie dokupiłam tego systemu podgrzewania mleka, na razie mam sama butleke, ale zastanawiam się czy nie dokupić. Tak chwalą wszyscy, że na wyjazdach się sprawdza.

65739 darialuka Kobieta, 39 lat, Czechy