Skocz do zawartości
Forum

Zupki dla niemowlaka


Gość minika

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuję w tzw. budżetówce, gdzie możesz wykorzystać wszystko, co państwo daje. Mam umowę na okres nieokreślony, więc należy mi sie tzw. wszystko, co dostępne. U nas płatny jest roczny urlop rodzicielski w wymiarze 80% wynagrodzenia. Możesz wziąć sam macierzyński, na 20 tygodni, płatny 100%, a jak chcesz kontynuowac do roku to juz płatny tylko 60% wynagrodzenia.
Wychowawczy jest bezpłatny, chyba że "płatny" masz na mysli zasiłek dla osób o najniższych dochodach, którzy otrzymują wtedy dodatek, chyba 400 zł miesięcznie.
Albo jest tzw. Kosiniakowe 1000 zł, dla bezrobotnych matek, studentów i innych nieubezpieczonych - jednak to przez rok, ale to nie dotyczy juz kobiet, które normalnie pracowały przed ciążą.

Także nie wiem, gdzie i co Ty miałaś płatne na wychowawczym w PL dłużej niż ro, ale u nas takich udogodnień nie ma. Nie wciskam kitu, a Ty sie ogarnij w osądach, bo jesteś najzwyczajniej niekulturalna.

Jednak ta dyskusja i tak jest bez sensu, bo widać, że na siłe chcesz udowodnić, że sama jesteś super a wszyscy wkoło juz nie.

Moje dziecko obecnie 13 miesięczne raczkuje od około 9/10 mca życia i chodzi przy meblach, ale samo jeszcze nie, czasami zrobi parę kroków - i jest to jak najbardziej w normie. Mało rocznych dzieci chodzi stabilnie i jest to normalne, więc koleżanka pisząca o tym wczesniej tez nie "wciska kitu".

Wcale sie nie dziwię, że Twoje wpisy spowodowały takie reakcje, bo wymagać od rocznego dziecka samodzielnego ubierania się jest po prostu absurdem, a tak napisałaś sama - że tego sie wymaga w przedszkolu, do którego zamierzasz posyłać swoje dziecko. Potem jakoś juz zmieniasz zeznania....

Niestety nie ma sprawdzonych w 100% przepisów dla dziecka, bo każde będzie lubiło coś innego więc szukaj jego smaków sama, aż do skutku.

Zresztą podejrzewam, że Tobie to nikt i tak nie dogodzi....

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Minika

No ten Twój syn to się jakoś specjalnie szybko nie rozwija.
Moja córka jak miała pół roku, to już chodziła, sama się ubierała...ba! nawet jadła posługując się już sprawnie sztućcami;-))) Teraz ma juz 14 msc i normalnie ją posyłam do sklepu po piwo dla ojca;-)

Jak tak się świetnie orientujesz w przepisach, to weź podpowiedz co zrobić żeby mi zaczęli płacić na wychowawczym bo ja to póki co za darmoche siedzę;-)

Odnośnik do komentarza

Kaisuis wypraszam sobie obrazanie mojego dziecka bo ja Twojego nie obrazam. Moj syn rozwija sie prawidlowo. Nie napisalam ze chodzi tylko ze probuje wstac to raz i tak samo probuje jesc co nie znaczy ze je. I czemu plujesz zwiazku z tym nienawiscia w stosunku do malego dziecka? Kazde rozwija sie w swoim tepie. Napisalam o tym poniewaz ktos mi tu wpieral ze dziecko nie bedzie jadlo nie bedzie chodzilo itp. A kazde ma swoje tepo. Nie wpieral ze Ogolnie wiekszosc nie chodzi tylko usilnie przekonywal ze moje nie bedzie. A Ty skoro nie napisalas by pomoc w sprawie ktorej post dotyczyl to prosze zajmij sie swoim genialnym dzieckiem bo napewno Masz przy nim co robic a nie obrazaj mojego syna.

Odnośnik do komentarza

Minika, skoro sama nie lubisz, gdy ktoś pisze takie stereotypy, że jak ktoś jest za granicą to zarabia nie wiadomo ile, tak sama nie pisz ogólników w stylu „i tak siedzicie 4 lata”. Kto siedzi to siedzi. Jak ci żal, to wracaj do PL :)
Dla twojej, i innych czytających wiedzy, może ktoś będzie chciał skorzystać, to po rocznym macierzyńskim można złożyć podanie o urlop wychowawczy. W tym roku przysługuje on na dziecko do 6rż., (w 2016r. do 5rż., a jeszcze wcześniej był do 4rż.), ale urlop wychowawczy nie może przekroczyć łącznie 36 m-cy (w tym 1 m-c wykorzystuje ojciec dziecka). Wcześniej wychowawczy był płatny tylko przez pierwsze dwa lata po chyba 400 zł i tylko dla tych, którzy nie przekroczyli dochodu na osobę ok. 500 zł z hakiem. Teraz jest inaczej, nie ma czegoś takiego jak płatny urlop wychowawczy (jak wcześniej dla osób z tym niskim dochodem), ale istnieje cyt. „dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego, który przysługuje matce, ojcu dziecka lub jego prawnym opiekunom, nie dłużej jednak niż przez okres: 24, 36 lub 72 miesięcy kalendarzowych”.

Ogólnie to widzę, że jeszcze niewiele wiesz o dzieciach, trudno uwierzyć, że masz starsze dziecko. Czytasz też bez zrozumienia, jak to już inne osoby wyżej zauważyły i nie obrażaj się ani innych, bo każdemu może się to zdarzyć. Nikt ci nie chce niczego wpierać, tylko pomóc czy uświadomić, bo czytają to też inni, więc dobrze jest z pewnych "błędów" wyprowadzać, żeby potem inne mamy się nie martwiły, że coś z ich pociechami jest nie tak.
Temat zaczął się od zupek dla niemowlaka, a potem sama zeszłaś na inne tematy, to nie dziw się, że ludzie się do nich odnoszą. To, że twój maluszek w tym wieku jeździ w chodziku, to nawet szkoda komentować, bo twoje dziecko twoja sprawa, ale nawet nie zdajesz sobie sprawy jaką robisz krzywdę jego kręgosłupowi. A to, że dziecko roczne nie chodzi to nie znaczy, że wolno się rozwija. Biedni ludzi, którzy tak uważają. Kobieto, poczytaj sobie o rozwoju dzieci. Popytaj wśród znajomych, czy na forach, ile dzieci mając roczek (12 m-cy) samodzielnie chodzi. Część dzieci chodzi już samodzielnie mając 10 m-cy, a są takie co chodzą mając 14-16 m-cy. I to i to jest prawidłowe. Tu nie chodzi o wolny rozwój! Chodzenia NIE WOLNO przyspieszać, każde dziecko nabędzie tą umiejętność w swoim tempie, bo każde inaczej się rozwija. I oczywiście nie należy ograniczać rozwoju dziecka, ale nie wolno też przyspieszać na siłę!

Odnośnik do komentarza

Podpisując się pod wpisami powyżej dodam jedno. Minika jeżeli tu w PL taki raj to niezrozumiałe jest szukanie go poza krajem...
Tak czy inaczej życzę powodzenia. Także w czytaniu ze zrozumieniem. Narzekasz a potem sama sie tego wypierasz co napisałaś. Potem mylisz składki na ubezpieczenie z wyplata zasiłku czy wynagrodzenia. Tak czy owak nie przedstawiłaś jak mogę liczyć na płatny urlop wychowawczy w PL. Prawda taka, że takiej możliwości obecnie brak.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...