Skocz do zawartości
Forum

woda koperkowa na kolki


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dziecko pomiędzy 3. tygodniem a 5. miesiącem życia płacze przez co najmniej 3 godziny w ciągu doby, minimum 3 razy w tygodniu, a nagły niepokój występuje zazwyczaj o tej samej porze zapewne cierpi na kolkę. Kolka niemowlęca zazwyczaj ustępuje samoistnie około 4. miesiąca życia. Występowanie kolki nie ma wpływu na rozwój dziecka i nie pozostawia żadnych następstw chorobowych.

Przyczyny kolki niemowlęcej:

Niedojrzałość przewodu pokarmowego;
Nieprawidłowa technika karmienia;
Nietolerancja pokarmowa;
Nadmierne wytwarzanie gazów jelitowych;
Czynniki psychologiczne (negatywne emocje rodzica udzielają się dziecku);
Układ nerwowy dziecka nie jest jeszcze dostatecznie rozwinięty.
Objawy kolki: długotrwały płacz, którego nie da się ukoić. Niemowlę podkurcza nóżki, napina brzuszek i pręży się. Pod koniec ataku dziecko może mieć gazy lub zrobić kupkę. Obserwacje dziecka powinno prowadzić się przez trzy tygodnie.

Leczenie: nie można całkowicie zlikwidować kolki, można tylko łagodzić jej objawy. Zanim przystąpi się do podawania dziecku farmaceutyków należy wypróbować domowe sposoby: sprawdzić, czy dziecko nie jest przegrzane, wykluczyć z otoczenia dziecka dym papierosowy, zapewnić dziecku spokój i komfort, zrobić dziecku delikatny masaż brzuszka lub pleców. Lekiem skutecznie łagodzącym objawy kolki jest preparat probiotyczny, który w składzie ma szczep Lactobacillus reuteri. Ulgę mogą przynieść również herbatki zawierające koper i mięte. W przypadku karmienia piersią ogromne znaczenie w minimalizacji kolki u dzieci ma dieta matki.
źródło: http://szczepimy.com.pl/akademia-zdrowego-dziecka/niemowle-0-12-msc/zdrowie/dolegliwosci/

Odnośnik do komentarza

Nie polecam. Nie ma dowodów na to, ze taka woda koperkowa pomaga, a jednocześnie moze zaszkodzić. Według wytycznych maluch do 6 miesiąca życia powinien być jedynie na mleku modyfikowanym albo na mleku z piersi. Tak naprawdę każdemu dziecku może pomóc coś innego. Przechodziłam kolki z tròjką. Przy karmieniu piersią podawałam Delicol.  I powiem szczerze, że ze wszystkich sposobów ten byl najskuteczniejszy (u moich dzieci kolka była spowodowana słabą tolerancją laktozy, a delicol ma w sobie laktaze czyli enzym, który pomaga trawić mleko).  Próbowałam bardzo różne kropelki, ale dzieciaki te najlepiej tolerowaly. Początkowo sądziłam, że pewnie zjadłam coś co wywołuje kolki, ale później przekonałam się, że kolki u moich dzieci występują niezależnie od tego co jem. Podczas stosowania Delicolu kolka nadal występowała, ale miała łagodniejszy przebieg i płacz trwał krócej. Na chwilę ulgę przynosiła ciepła kąpiel.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...