Noworodki i niemowlaki

Pierwsze buciki - nauka chodzenia

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Niezapominajkaa

Niezapominajkaa

es-ze bardzo fajne buciki robi Emel i super fit.
Za jedną rękę się nie prowadzajcie, a jeśli już to raz za jedną raz za drugą. Dzieciaki które są prowadzone za rączkę często długo nie potrafią , nie maja odwagi się puścić, poza tym dziecko się jakby wiesza i nic nie pracuje ciałkiem. Najlepsze prowadzenie jest z tyłu za bioderka:) Tak żeby całe centrum ciała - brzuch, grzbiet -musiało balansować, pracować. Przy trzymaniu za rączkę dziecko jest bierne zupełnie.

--

http://kobietaintymnie.pl/suwaczek/cache/d3fd7e8a.gif
Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

585 niezapominajkaa Kobieta, 40 lat, Wrocław
es_ze

es_ze

Niezapominajkaa dzięki za odpowiedź :) Może sprecyzuję, to nie ja chcę prowadzić małą za jedną rękę, tylko ona często wyrywa mi rączkę pędząc do czegoś, co ją interesuję. Spróbuję trzymać ją za bioderka, pierwsze w domu i zobaczę czy i się uda ją opanować - czy mam na tyle kondycji żeby nie skończyć na kolanach ;) Tak, czy inaczej, dziękuję za podpowiedź!

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 40 lat, już nie Kraków
Niezapominajkaa

Niezapominajkaa

es-ze Ja bym przede wszystkim dała jej samej popróbować, widzę po suwaczku ze mała ma 9 miesięcy do chodzenia jeszcze czasu a czasu.

--

Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

es_ze

es_ze

hmmm no jeśli sama nie chce siąść, tylko się wścieka jak z rączek ją próbuje posadzić i szuka rąk żeby iść, to chyba ją nie zmuszam :) poza tym ona sama chodzi wzdłuż np. kanapy

patent z trzymaniem za bioderka jest super - jej pasuje bo nie wyrywa raczki po przedmiot oraz zaczyna balansować całym ciałem :)

--

Niezapominajkaa

Niezapominajkaa

es-ze to super, cieszę się. Przy kanapie niech łazi sobie sama, a zacznie próbować pierwsze kroki też sama między stołem a krześle, między Tobą a mężem. A umie stać sama bez podtrzymywania? Łapie już równowagę?

--

Szaymon 10 lat
Franio 5 lat

es_ze

es_ze

Przy wyższych meblach już dawno stoi bez trzymania sama, w kojcu ćwiczyła wstawanie i delikatne usiadanie, co też bardzo pomocne, oraz trzymanie za jedną rękę i przekręcanie się do tyłu w pozycji stojącej po wstaniu. Myślałam że wtedy zrobi krok do przodu ale jeszcze nie...generalnie jest motoryczna:)

--

~Marianna24

~Marianna24

Mój mały "trenował" w trzewikach od [reklama usunięta] i byłam bardzo zadowolona. Mają tego od groma i ciut ciut - kapcie, buty, kapcio-skarpety (choć akurat ich nie miałam). Ale parę adidasków i takie stylizowane na glany zaliczył:) W sumie są raczej z tych miękkich przynajmniej te, które miałam.

Aleksa99

Aleksa99

Moja córeczka dopiero raczkuje, jak zacznie chodzić dopiero wtedy kupię jej odpowiednie buty. Jakich firm polecacie najbardziej? Póki co ma tylko takie wyjściowe buciki, właściwie bardziej jak skarpetki :)

45699 aleksa99 Kobieta, 29 lat, Warszawa
małgosiaczek

małgosiaczek

Ja też miałam problem z wyborem odpowiednich bucików do nauki chodzenia. Zawsze warto poczytać przed zakupem. Dużo ciekawych porad znalazłam na http://matczyna.pl/ . Zajrzyjcie :)

42863 malgosiaczek Kobieta, 34 lata, KRaków
marti123

marti123

Moja jak zaczeła chodzic przy meblach to boso.Na dworze boso ewentualnie skarpetki. Chodziła trzymana za rekę tzn sama łapała moją i mnie ciągnęła w świat więc o żadnym zmuszaniu jej mowy być nie moze :) a jak zaczęła sama mając 10mies to też boso lub na chłody miękkie szmaciane buciki.Dopiero niedawno zakładam sandałki żeby mała przyzwyczajała się do chodzenia w butach bo niedługo bez nich na dwór nie wyjdzie jak zimno się zrobi. Sandałki z ecco i mała niezle juz sobie w nich biega.

39922 marti123 Kobieta, 32 lata, Wrocław