Noworodki i niemowlaki

Jaki laktator wybrać - ręczny czy elektryczny?

~Pierworódka

~Pierworódka

Staje przed dylematem czy kupowac taki sprzęt przed porodem? Sporo mam mówi, że to niepotrzebne, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie sytuacji, że urodzę i np. dopadnie mnie jakiś kryzys laktacyjny, a nie będę miała tego pod ręką. Wiadomo, męża można wysłać z karteczką, ale z drugiej strony nie wiem w jaki sprzęt warto zainwestować i czym się kierować przy zakupie takiego laktatora? Czy macie jakieś konkretne, które śmiało możecie polecić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ola2710

ola2710

To chyba zależy od osoby,trudno doradzić..moja siostra miała dużo mleka,leciało jej praktycznie samo,miała laktator ręczny avent i to jej starczało.
Ja przed porodem też kupiłam ten laktator,a okazało się,że prędzej dorobię się mięśni jak zawodowa tenisistka niż odciągnę pożądaną ilość pokarmu..dlatego sprzedałam ręczny,a kupiłam elektryczny Canpol (ok 150zł).Też szału nie ma,bo mam chyba piersi odporne na laktator (odciągam do momentu,gdy nic już nie leci,a przystawię malego i jemu mleko cieknie po policzkach ;),ale zawsze coś zamrożę Np w razie czego...

--

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

35411 ola2710 Kobieta, 33 lata, Brzeg
~joanna 19

~joanna 19

Miałam ręczny i elektryczny, zdecydowanie elektryczny lepszy , ręczny szybko się zepsuł i gorzej było odciągać

~Werdinka

~Werdinka

Ja miałam ręczny Baby Ono z systemem odpowietrzania, nie kosztował mnie dużo, a przydawał się ale żeby jakoś specjalnie często to nie.

marzen@

marzen@

Zależy jak często będziesz korzystać. Jeśli kilka razy na początku dla rozkręcenia laktacji (jeśli potrzebne będzie), a potem od wielkiego dzwonu wystarczy ręczny. Jeśli częściej, bo np. wracasz szybko do pracy, albo chodzisz do szkoły/studiujesz i na czas swojej nieobecności chcesz zostawiać swój pokarm to wygodniejszy będzie elektryczny.

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
~zoza

~zoza

na początek nie ma co szaleć z elektrycznym, bo nie wiadomo, czy ci w ogóle będzie potrzebny, spokojnie kup sobie ręczny, parę moich koleżanek miało właśnie ręczny avent i bardzo sobie chwaliły, bo mały, poręczny i można sobie dopasować szybkość odciągania:) część z nich miała naprawdę dużo pokarmu, więc nadmiar odciągały, ale paru dziewczynom, co miały problemy z karmieniem, rozkręcił laktację:) ja też go kupiłam od niczego, wydaje mi się, że lepiej mieć, niż nie mieć:)

Nakretka

Nakretka

Ja na poczatku miałam ręczny niestety miałam dość duże problemy z laktacją i ostatecznie kupiłam elektryczny . Z czystym sumieniem mogę polecić medelę mini electric . kupiłam używany a i udało mi się odsprzedać za więcej niż kupiłam :)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidzbmh5gg4f5ku.png

34799 nakretka Kobieta, 33 lata, Rumia
~Milutka

~Milutka

Ręczny Avent - jak dla mnie rewelka :) i pomógł mi w chwilach totalnego zwątpienia, kiedy już prawie chciałam rezygnować z karmienia :)

Fasolinka

Fasolinka

Moja doradczyni laktacyjna odradziła kupowanie laktatora przed porodem, ponieważ nie wiadomo jaki będzie Ci potrzebny. Trzeba kilka dni odczekać (aż minie pierwszy nawał) i wtedy zobaczyć ile masz mleka - jeśli dużo to poleca się laktator ręczny (przy elektrycznym dodatkowo pobudzisz produkcję mleczka), a jeśli mało to poleca się laktator elektryczny w celu rozbujania laktacji. Ja dopiero po miesiącu po porodzie kupiłam ręczny AVENT - jest fantastyczny, ściagam 125 ml w ok.30 min. :-)

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-67853.png

36716 fasolinka Kobieta, 39 lat, Bydgoszcz
Nakretka

Nakretka

No a ja np po porodzie nie miałam prawie wcale mleka i już od pierwszego dnia w szpitalu używałam laktatora , w każdym razie myślę , że warto wcześniej zorientować się co jest na rynku i wybrać jakiś model który ewentualnie później zakupi mąż . Każda kobieta jest inna jedna wcale nie będzie potrzebować , druga używać będzie często

--

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidzbmh5gg4f5ku.png

34799 nakretka Kobieta, 33 lata, Rumia