Maluchy

Pieluchy

Babcia2306

Babcia2306

witam martwie sie o swojego wnuka ,bedzie mial 3 latka .Za zadne skarby niechce przebierac pampa juz nie mowie o siadaniu na nocnik absolutnie . Jeszcze jedna sprawa maly sie bardzo slini a rozmawia jak najety ladnie Nie wiem co robic babcia

55017 babcia2306 Kobieta, 57 lat, Żagań

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dziubala

Dziubala

Proszę go nie zmuszać ani szantażować, bo będzie odwrotny skutek. Najlepiej zrobić przerwę kilkutygodniową, żeby zapomniał o nocniku, a za jakiś czas spokojnie zachęcać. Proszę się wybrać z nim do sklepu, gdzie sam wybierze sobie nocnik, który mu się spodoba. A może będzie wolał od razu nakładkę na muszlę, bo uważa się już za dużego. Można potem pokazać na ulubionej maskotce jak siada na nocniku i jej się to podoba. Można kupić książeczkę, w której są opisane przygody bohatera z nauką nocnikowania. Na każde dziecko przychodzi czas z odpampersowaniem, ważne by dziecka nie zmuszać, nie krzyczeć, nie bić.
A co do ślinienia, to w tym wieku raczej nie powinno występować, no chyba że wychodzą mu ostatnie ząbki - piątki. Jeśli wszystkie mleczaki już mu wyrosły, to proszę iść do pediatry i powiedzieć jaki jest problem, lekarz na pewno coś doradzi albo da skierowanie do innego specjalisty.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

--

http://lb3m.lilypie.com/dOwNp2.png http://lbym.lilypie.com/HDfWp2.png http://lbym.lilypie.com/TCSQp2.png

39 dziubala Kobieta, 9 lat, Kraków
aga21

aga21

Dokładnie, na każde dziecko przyjdzie czas, widocznie nie jest gotowy na odstawienie pieluchy. Można próbować, ale delikatnie i z wyczuciem. Nic na siłę, bo skutek będzie odwrotny :) Zbliżające się lato może coś zmieni, wtedy może latać bez pampersa to może załapie siusiu na nocnik :)

50739 aga21 Kobieta, 27 lat, gdzieś