Konkursy

Konkurs "Dzidziuś w brzuszku"

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mika19

mika19

Dosłownie:

" A czy ja też mam dzidziusia w brzuszku?"

...dlatego aż się uśmiechnęłam gdy zobaczyłam tytuł książeczki

--

17636 mika19 Kobieta, 38 lat, Raciąż
Aniatsu

Aniatsu

Byłam w trzecim trymestrze ciąży, gdy poszliśmy na obiad do znajomych mojego męża...
Mieli oni niespełna 4-letniego synka Stasia :)
W pewnym momencie, tuż przed deserem, chłopczyk wyskoczył z pytaniem:
"Mamo, a czy ja też będę miał taki duży brzuszek jak ciocia, jeśli zjem to wszystko?"
Mama Stasia odpowiedziała, że mu to nie grozi, że w brzuszku jest dzidziuś...
Po chwili namysłu chłopiec dalej drążył:
"Mamo, a jak ciocia połknęła dzidziusia?"
Nie zdążyliśmy wymyślić odpowiedzi, gdy za chwilę padło kolejne zdanie:
"Mamo, nie dawaj cioci jeść bo dzidziusiowi będzie za ciasno w brzuszku!"
Powiem szczerze, że odmówiłam deseru, aby uniknąć dalszych pytań Stasia :)

53185 aniatsu Kobieta, 34 lata, Warszawa
karolia17

karolia17

Niedzielny poranek nagle do łazienki wpada mój prawie 4 letni synek i pokazując na mój brzuch pyta:
- co tam jest?
Zamieram. Miesiąc temu urodziłam jego siostrzyczkę no i fakt moje ciało nie jest w szczytowej formie...
- yyy to był domek Helenki zanim się urodziła i teraz powoli się zmniejsza bo jej już nie jest potrzebny- odpowiadam
-ale ja pytam jak to się nazywa- denerwuje się Maksio
Po chwili pojmuję, że chodziło o ananasa narysowanego na mojej koszuli nocnej
-a dlaczego masz nogi jak jeż? Pyta dalej
-Yyy bo to są włosy każdy je ma
Maksio zadowolony ogląda swoje nóżki i znajduje maleńkie włoski
a ja biorę się za golenie
-a dlaczego ścinasz? - Pyta
-bo są brzydkie-odpowiadam
-mamusia to ja jestem brzydki?
No więc zapewniam, że jest najpiękniejszy i tylko mamusie jak mają włoski to im się spódnice o nie zaczepiają

53441 karolia17 Kobieta, 34 lata, gdańsk
MarzenaBZ

MarzenaBZ

Jestem obecnie w drugiej ciąży i moja dwuletnia córeczka bardzo to przeżywa. Jest też rozgadana i często pyta kiedy jej siostrzyczka przyjdzie w końcu na świat! Dlatego nagroda, byłaby dla niej świetnym wyjaśnieniem wszystkiego!
A przechodząc do zadania konkursowego. Hm...może nie było to bardzo kłopotliwe pytanie, ale Emilka ostatnio robiła ze mną wyklejankę - list do Św.Mikołaja. Sama wybierała wśród obrazków prezenty, które chciałaby znaleźć pod choinką. My często przypominamy jej że musi być grzeczna, bo gdy będzie niegrzeczna, to Mikołaj nie przyniesie jej wymarzonych prezentów.
I tak ostatnio jechaliśmy autem i Emilka z powagą nas pyta:
"Do Emilki nie przyjdzie Mikołaj?"
Ja mówię:
"Myszko, przyjdzie! Dlaczego miałby nie przyjść?"
A ona smutna odpowiada:
"Nie przyjdzie! Emilka była niegrzeczna! Emilka mówiła: "
I tu nastała chwila ciszy i nasza konsternacja.
A później starałam się razem z mężem wyjaśnić jej po pierwsze, że faktycznie to bardzo niegrzeczne tak brzydko mówić, ale jeśli już nie będzie, to Mikołaj na pewno przyjdzie!

--

http://fajnamama.pl/suwaczki/8418f0w.png
http://pl.lennylamb.com/sliders/show/1_2014_10_10_slider.jpg

39190 marzenabz Kobieta, 33 lata, Sanok
aagnieszkaa1

aagnieszkaa1

- Mamusiu, a co to znaczy KOMBINOWAĆ?
- A czemu pytasz synku?
- Bo moja pani Asia w przedszkolu mówi, że ja często kombinuje, aaa i ostatnio tata powiedział, że Ty też kombinujesz. Czyli?
- Hmm... To trudne słowo, a znaczy robić coś na swój sposób, tak, aby Ci było dobrze, wyjść po swojemu czasami z trudnej sytuacji, unikać problemów.
- Aaa tak! Przecież ja mam swój świat i zawsze KOMBINUJĘ! Ale ty mamo, to nie wiedziałem, że tak motasz tatusiowi w życiu...

A jak wiemy słowo KOMBINOWAĆ- występuje tylko w języku polskim, bo kto jak nie Polacy kombinują.

35070 aagnieszkaa1 Kobieta, 30 lat, Kańczuga
Redakcja

Redakcja

Kochani,

bardzo Wam dziękujemy za udział w konkursie :-)

Cała Komisja uśmiała się z ripost Waszych dzieci - naprawdę trafne, a sami w życiu byśmy na nie nie wpadli! :-)

No ale co tu zwlekać, u nas dzisiaj spadł śnieg, więc i Mikołaj niedługo będzie miał jak przyjechać, a my zaczynamy rozdawać prezenty :-)

W tym konkursie nagrody otrzymują:
Syla90
murba78
terenia1984
perpetua88
moskala22
pao
karolia17
Zoja

Gratulujemy!

Czekamy teraz na Wasze adresy i numery telefonu pod mailem: konkursy_parenting@grupawp.pl. W temacie maile należy wpisać swój nick oraz nazwę konkursu.

20243 redakcja Kobieta, 32 lata, Lublin