Skocz do zawartości
Forum

Czy to depresja porodowa?


Gość Neta94

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mamusie,
mam 6 miesięczne bliźniaki, są cudowne, zdrowe, nadzwyczajne, piękne... musiałabym się cieszyć, ale tak nie jest.
Jestem ciągle zmęczona, brak mi energii, nawet jeśli mąż daje mi możliwość w nocy się wyspać, nie jestem po nocy odpoczęta lub pełna sił.. co się ze mną dzieje?
najokropniejsze, że się boje zostać samą z maluchami, ciągle ktoś ze mną jest. Panicznie się boje, że mogę zrobić krzywdę moim skarbom... męczą myśli, że coś mi się pokręci głowie (że nie będę mogła siebie kontrolować) i coś im zrobię... także zaczynam panikować, denerwować się, gdy maluchy płaczą... nie rozumiem, co mi jest? Jak z tym dać radę? Te myśli nie pozwalają się cieszyć macierzyństwem, męczą mnie bardzo..

Odnośnik do komentarza

Kochana Mamo bliźniaków, dzielna kobieto, podziwiam Cię !!! :) Ja z jednym szkrabem myslałam, że zwariuje na początku :D a Ty jesteś matką dwójki na raz, urodziłaś dwoje na raz, karmisz i opiekujesz się dwójką na raz, jesteś super !! :) wszystkie Twoje strachy i obawy są przecież normalne... od momentu narodzin dziecka aż do dnia własnej śmierci, matka ciągle martwi się o swoje dzieci. Jeśli czujesz się tak fatalnie i nie znajdujesz w niczym radości to skorzystaj z pomocy jakiegoś specjalisty :) spróbuj porozmawiać o swoich obawach i strachach np z psychologiem czy terapeutą. Mów też o nich swoim najbliższym, mów o nich ciągle. Nie poddawaj się jeśli nie udaje Ci się tych myśli zwlaczać, to może potrwać. Zmęczenie, zmiany w organizmie i potężne zmiany w życiu potrafią dać w kość ale bądź pewna, że w końcu psychika i emocje się ustabilizują, jeśli będzie trzeba to z pomocą specjalisty. Życzę Ci dużo siły, zdrowia dla maluszków i jak najwięcej przespanych nocy :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...