Kącik dla mam

Odebranie praw rodzicielskich matce

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ulla

Ulla

oj to zbyt ogólne pytanie a samo pozbawienie/ograniczenie władzy rodzicielskiej nie należy do prostych rzeczy trzeba mieć mocne argumenty i dowody i nerwy

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 38 lat, Jaworzno
barbaraaaaa

barbaraaaaa

jest do bardzo ciężka kwestiia. ,mam nadzieje ze to nie tobie chce ktos to zrobic. zeby odebrac dziecko któremus z rodziców trzeba miec naprawde powazne podstawy do tego np. dziecko jest bite, maltretowane, głodzone, rodzic nie wykazuje zadnego zainteresowania nim itd i trzeba miec na te "złe zachowania" dowody.

2515 barbaraaaaa Kobieta, 29 lat, Lubelskie
~Bowinkaa

~Bowinkaa

ta kwestia wychodzi często przy rozwodzie, jak rodzice przestają razem mieszkać, sąd ustala gdzie ma być miesjce zamieszkania dziecka przy mamie czy przy ojcu i ustala obowiązek alimentacyjny, powinien on obciążać obydwoje rodziców. Jeśli dziecko jest z mamą i ponosi ona trud osobistego wychowania to ojciec w większej części powinien partycypować w kosztach utrzymania. Trzeba rozróżnić też władzę rodzicielską od kontaktów - to dwie odrębne sprawy, osobno są także prowadzone przez sąd. Każdy rodzic ma prawo do osobistej styczności, jeśli drugi rodzic to utrudnia - występuje się do sądu o ustalenie kontaktów (np każdy weekend od piątku od 16.00 do niedzieli do 16.00 z prawem zabrania dziecka poza miejsce zamieszkania). Nawet rodzic pozbawiony całkowicie władzy rodzicielskiej może mieć ustalone kontakty sądownie.

~minka2

~minka2

Dokładnie. Polskie sądy z byle powodu nie odbierają opieki nad dziećmi matce. Jeśli coś się dzieje w Twojej rodzinie i masz podstawy by odebrać matce prawo do opieki radzę Ci skonsultować się z radcą prawnym z http://poradyprawne-kancelaria.pl/ Na pewno ci pomogą.

~jonach

~jonach

na podstawie pewnych sytuacji ktore to umozliwaja. Np. rażące zaniedbywanie dziecka i wiele innych. U nas sie udalo odebrac ale pomagala mi w tym kancelaria Legaleo z Gliwic.