Skocz do zawartości
Forum

Czy można przedawkowac kwas foliowy


Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowuję się do ciąży więc zgosnie z zaleceniami lekarza biorę codziennie kwas foliowy w dawce 400mg. Jakiś czas temu zaczeły mi wypadac włosy (był to efekt licznych eksperymentów fryzjerskich ) i biorę pewien kompleks witamin na ich wzmocnienie. Zauwazyłam że w skład preparatu na włosy równiez wchodzi kwas foliowy w dawce 200mg na kapsułkę. W sumie dziennie biorę 600mg kwasu foliowego... więc moje pytanie tak jak w temacie, czy może stać się coś złego skoro biore go w takiej dawce.

Odnośnik do komentarza

witaj.nie musisz martwic sie ze przedawkujesz bo przedawkowaniem mozna nazwac branie wiecej niz 15 mg kwasu foliowego a ty bierzesz tylko0,6 wiec spokojnie. Kobiety planujące ciążę powinny pobierać 0,4 - 1,0 mg kwasu foliowego dziennie cztery tygodnie przed planowanym zapłodnieniem.

2. Kobiety w ciąży powinny przyjmować 0,4 mg - 1,0 mg kwasu foliowego dziennie do końca trzeciego miesiąca ciąży.

3. Kobiety z rodzin obciążonych występowaniem wad cewy nerwowej powinny przyjmować 4,0 mg kwasu foliowego dziennie.

W pożywieniu występuje w: liściaste warzywa, szczególnie zielonolistne (sałata, szpinak, kapusta, brokuły, szparagi, kalafiory, brukselka, a także pomidory, groch, fasola, soczewica, soja, buraki), drożdże piwne, wątroba, jajka, pszenica, pomarańcze, awokado.

Odnośnik do komentarza

jednak kwasu foliowego nie bierze sie samego wlasnie jak piszesz wraz z innymi witaminami izwiazkami mineralnymi ktore sa niezbedne do prawidlowego rozwoju ciazy.ja rowniez przed palowana ciaza bralam sam kwas i dodatkowo materne w ktorej rowniez znajduje sie kwas foliowy urodzilam zdrowa corke .tak wiec zeby pezsadzic z tym kwasem musialabys naprawde postarac sie mocno o to .na razie jest ok niektore kobiety biora wieksze dawki w zaleznosci od zapotrzebowania a ta znikoma dawka wiecej jaka bierzesz nie powinna zaszkodzic.musze tu dodac ze konsultowalam to z moim ginekologiem wiec spokojnie.pozdrawiam i zycze spokojnej ciazy i zdrowego maluszka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...