Dziś pytanie - dziś odpowiedź

niemowle nie chce spać

asia32

asia32

Kochane dziewczyny mam taki problem że moja mała od dwóch nocy nie chce spać przebudza się popłakuje kopie nogami wogóle jest taka niespokojna, jak dam jej cycusia trochę się uspokaja zasypia ale za 15 minut od nowa to samo wierci się siada.Ząbków ma już sporo 2 u dołu i 4 u góry i nie widzę aby się jakieś wyrzynały.W dzień zachowuje się normalnie ładnie je jest wesoła .,, kupki normalne.poradzcie co to może być

46919 asia32 Kobieta, 36 lat, Wilkołaz

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mika17

mika17

Niemowlę tzn nie ma jeszcze 6 miesięcy?nie wprowadziłaś nowych posiłków,jest tylko na Twoim mleku?mój też tak miał ,budził się co chwilę na cyca,po pól roku jak zaczął podjadać dowiedziałam się że przyczyną mogłoby być zbyt mało wartościowy pokarm,był głodny,wiele nie zjadł,i znowu się budził na cyca,nie wiem spytaj pediatry,możesz też przebadać swoje mleko ile ma wartości ,dokarmiać mieszanką?

36055 mika17 Kobieta, 41 lat, WAGROWIEC
Ulla

Ulla

zbyt mało informacji obserwacyjnych by coś ci poradzić opisz co się zmieniło jak wygląda wasz dzień i usypianie itp

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
marzen@

marzen@

To dopiero dwa dni, a właściwie dwie noce - zdarza się.
Przyczyn może być wiele, a najczęstsze to: problemy z brzuszkiem - coś nowego do jedzenia, zbyt syta kolacja. Przemęczenie, kiedy malucha kładziemy zbyt późno lub miał za wiele wrażeń w ciągu dnia - w nocy to "przerabia" i stąd zła jakość snu.
Skok rozwojowy - u mnie przy obu córach, gdy posiadły jakąś nową "dużą" umiejętność, jak raczkowanie, siadanie, chodzenie, pogarszał się sen nocny na jakiś czas. Kiedy umiejętność "doszlifowały" jakość snu się poprawiała.
Trzymaj się, wszystko mija :)

--

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

26646 marzen Kobieta, 13 lat, gdzieś daleko stąd...
martamama

martamama

Przyczyn problemu ze spaniem niemowlaka może być wiele. Do głowy przychodzi mi głód. Dzieci jedzą niewielkie porcje w związku z czym często głód ich budzi. W pomieszczeniu, w którym przebywa dziecko może być za gorąco. Dużo wrażeń w ciągu dnia dziecka, może wpłynąć na to, że dziecko będzie rozdrażnione i niespokojne. A to może skutkować problemami ze snem. Pełna pieluszka lub przeciwnie, zaparcia mogą powodować dyskomfort uniemożliwiający dziecku spanie. Trzeba szukać i eliminować przyczyny.

49580 martamama Kobieta, 40 lat, Kraków