Skocz do zawartości
Forum

niemowle nie chce spać


Rekomendowane odpowiedzi

Kochane dziewczyny mam taki problem że moja mała od dwóch nocy nie chce spać przebudza się popłakuje kopie nogami wogóle jest taka niespokojna, jak dam jej cycusia trochę się uspokaja zasypia ale za 15 minut od nowa to samo wierci się siada.Ząbków ma już sporo 2 u dołu i 4 u góry i nie widzę aby się jakieś wyrzynały.W dzień zachowuje się normalnie ładnie je jest wesoła .,, kupki normalne.poradzcie co to może być

Odnośnik do komentarza

Niemowlę tzn nie ma jeszcze 6 miesięcy?nie wprowadziłaś nowych posiłków,jest tylko na Twoim mleku?mój też tak miał ,budził się co chwilę na cyca,po pól roku jak zaczął podjadać dowiedziałam się że przyczyną mogłoby być zbyt mało wartościowy pokarm,był głodny,wiele nie zjadł,i znowu się budził na cyca,nie wiem spytaj pediatry,możesz też przebadać swoje mleko ile ma wartości ,dokarmiać mieszanką?

Odnośnik do komentarza

To dopiero dwa dni, a właściwie dwie noce - zdarza się.
Przyczyn może być wiele, a najczęstsze to: problemy z brzuszkiem - coś nowego do jedzenia, zbyt syta kolacja. Przemęczenie, kiedy malucha kładziemy zbyt późno lub miał za wiele wrażeń w ciągu dnia - w nocy to "przerabia" i stąd zła jakość snu.
Skok rozwojowy - u mnie przy obu córach, gdy posiadły jakąś nową "dużą" umiejętność, jak raczkowanie, siadanie, chodzenie, pogarszał się sen nocny na jakiś czas. Kiedy umiejętność "doszlifowały" jakość snu się poprawiała.
Trzymaj się, wszystko mija :)

Odnośnik do komentarza

Przyczyn problemu ze spaniem niemowlaka może być wiele. Do głowy przychodzi mi głód. Dzieci jedzą niewielkie porcje w związku z czym często głód ich budzi. W pomieszczeniu, w którym przebywa dziecko może być za gorąco. Dużo wrażeń w ciągu dnia dziecka, może wpłynąć na to, że dziecko będzie rozdrażnione i niespokojne. A to może skutkować problemami ze snem. Pełna pieluszka lub przeciwnie, zaparcia mogą powodować dyskomfort uniemożliwiający dziecku spanie. Trzeba szukać i eliminować przyczyny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...