Dietetyk

szczupłosc

~KAtarzyna9865

~KAtarzyna9865

Witam . Mam 22 lata. Mój wzrost 165cm , a waga 42kg. Jestem bardzo ale to bardzo szczupłą osobą .
Inni mówią "anorektczka" a to nie prawda ... Ja chce bardzo przytyć i próbuje od lat. Czesto choruje na anemie. Mam za sobą dwa poronienia czasem sie zastanawiam czy powód "nie utrzymania ciązy" to to ze jestem bardzo chuda. Jem dużo i często mimo to waga stoi w miejscu od wielu lat. Jaka moze byc przyczyna niskiej wagi ?

Moi rodzice tez są bardzo szczupli czy to oznacza ze bedzie mi ciezko przytyc ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~tosia z lutego

~tosia z lutego

A była Pani z tym u jakiegoś lekarza? Może warto zapytać choćby lekarza 1. kontaktu, co może być u Pani przyczyną niskiej wagi. mimo normalnej diety. Oczywiście dziedziczenie po rodzicach niskiej wagi to jedno, ale może ma Pani problem z tarczycą na przykład? Nie pisze Pani, czy była Pani u lekarza z tymi anemiami i czy lekarz zasugerował, co może być ich przyczyną? Może Pani organizm ma problem z przyswajaniem żelaza?

Sylwia311

Sylwia311

Niepokojąca jest tylko ta anemia. Wiesz ja też jestem bardzo szczupła, natomiast robiłam badania i na szczęście nic mi nie dolega- taka przemiana materii po prostu. Nie ma co tuczyć się na siłę. Trzeba zdrowo i regularnie się odżywiać, warto też ćwiczyć aby mieć trochę mięśni mimo bardzo smukłej sylwetki. Mi pomógł preparat białkowy, dostaniesz takie suplementy w sklepach sportowych czy np. tutaj https://sklepagnex.pl/pl/c/Zdrowie/57 , nie przytyłam dużo bo może z 2 kg ale już sylwetka nie jest taka eteryczna, a bardziej "fit". Jak będziesz natomiast za dużo jadła i przestaniesz się ruszać możesz tylko nabawić się problemów, np. z cholesterolem.

60904 sylwia311 Kobieta, 34 lata, Warszawa