Skocz do zawartości
Forum

centralnie przodujące łożysko


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ja w ubiegłym roku to przeżyłam. Oczywiście zero pracy, dużo leżenia i baaaaaaardzo spokojny tryb życia. Może wystąpić krwawienie - od razu szpital konieczny. Każde następne jest coraz gorsze i może dorowadzić do krwotoku. Ale ja miałam tylko jedno w 32 tc i potem już był spokój. Nie ma reguły.

No i oczywiście planowane cc z tego powodu. Ale To dopiero ok 36-38 tc można potwierdzic bo do tego czasu macica się naciąga mocno i łożysko może się przemieścić. Ja cały czas miałam centralnie przodujące a 2 tygodnie przed cc przemieściło się nieco i lekarz stwierdził że jest brzeżnie przodujące tyle tylko że nachodzi ponad 2,5 cm na szyjkę i przy rozwarciu powyżej 8 cm i tak bedzie krwawienie i będą musieli ciąć na szybko więc nie ryzykowałam i dałam się pociąć dobrowolnie ;-)))

Odnośnik do komentarza

Witam, moja ciocia jest aktualnie w ciąży. Teraz ma 31 tydzien. Kiedy 2 miesiace temu byla na usg lekarz stwierdził u niej łożysko przodujące... powiedział jej wtedy ze sporo czasu jest jeszcze na to zeby sie sytuacja zmienila!! I tak sie tez stało. Kiedy poszla na usg w 30 tygodniu łożysko juz bylo prawidłowo umiejscowione. Tak wiec głowa do góry, bo wszystko sie dobrze poukłada.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...