Skocz do zawartości
Forum

Czy 20 lat to za wcześnie na dziecko?


Gość Wiki2019

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 20 lat jestem z partnerem o 3 lat jest starszy ode mnie. Jesteśmy że sobą 3 lata i jesteśmy zareczeni . Od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad dzieckiem bardzo bym chciała on również kocham dzieci uwielbiam się zajmować obydwoje pracujemy dobrze zarabiamy pytanie jest takie co myślicie o tak młodej mamie czy to odpowiedni wiek?

Odnośnik do komentarza

Ja sadze ze nie ma odpowiedniego wieku na posiadanie dziecka, poniewaz 20latka czasem moze sie zachowywac bardziej dojrzale niz taka po 30 na przyklad. Druga rzecza jest to, ze i tak wszystkiego bedziesz musiala sie nauczyc sama, jak karmic, jak przewijac, nosic, poznawac swoje dziecko co lubi a czego nie i sadze ze do tego nie ma odpowiedniego wieku. Pamietaj rowniez, ze to decyzja na cale zycie i bedziecie odpowiedzialni za los swojego dziecka, nie oddasz albo nie zostawisz gdy ci sie znudzi bycie mama albo bedzie ciezko. U mnie dzisiaj jest 9 dzien bycia mama, nie powiem, jest ciezko jak cholera, w nocy spie po 2-4 godziny przy dobrych wiatrach, samo sie ucze bo to moja pierwsza ciaza, w tak krotkim czasie nie obylo sie bez placzu. Byc w ciąży to co innego niz zostac matka.. nie chce cie straszyć, ani nic z tych rzeczy tylko chce ci uswiadomic ze to ciezka harowka 24h. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Zostałam mama po raz pierwszy 9 lat temu mając lat 21 i w żadnym wypadku nie jest za wczesnie o ile oboje czujecie że tak ..u mnie było ciężko początki studiów inne plany A tu nagle po 3 latach związku ciaza nagle ale daliśmy radę skończyliśmy studia A nasza cora ma teraz 9 lat noe zmieniłabym nic i jestem właśnie w kolejnej ciazy wyczekanej i wszyscy jesteśmy bardzo szczesliwi .. zycze wam powodzenia ale tak jak pisze Kinia56 to ciężka charowka i dodam że male dziecko maly kłopot duze dziecko duzy kłopot

Odnośnik do komentarza

To bardzo indywidualna kwestia. Wszystko zależy od Was, Waszych pragnień, dojrzałości. My z mężem studiowaliśmy dziennie, więc nie w głowie nam było rodzicielstwo :) po studiach udało nam się dość szybko znaleźć pracę (ja w zasadzie pracowałam na pełen etat już na ostatnim roku studiów). Chwilę po rozpoczęciu pracy zaręczyliśmy się i zaplanowaliśmy ślub, który, odbył się 1,5 roku później (mieliśmy wtedy 25 i 26 lat). Ja od kiedy byłam nastolatką wiedziałam, że nie chciałabym mieć dziecka od razu po ślubie (chciałam, abyśmy mogli nacieszyć się sobą i małżeństwem) :) i tak było: pierwsza wspólna stancja, później swoje mieszkanie, w międzyczasie wyjazdy na wakacje zagraniczne. To był świetny czas :) a teraz czekamy na nasze upragnione Maleństwo :) taka była nasza droga, a więc dość niestandardowa, bo większość małżeństw z podobnym stażem do nas ma już 1-2 dzieci, a u nas dopiero pierwsza ciąża :) jeżeli Wy jesteście gotowi, to czemu nie :)
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...