Skocz do zawartości
Forum

Nowa praca a wiadomość o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny
Potrzebuję Waszej porady, czy są tu kobietki, które długo szukały pracy, aż w końcu znalazły i bum nagle okazuje się że jesteście w ciąży??? Moja sytuacja jest dość skomplikowana w poprzedniej pracy pracowałam 6 lat, zrezygnowałam z niej w momencie przeprowadzki do upragnionego nowego domku w zupełnie innym miejscu zamieszkania i tu życie wcale nie okazało się takie kolorowe jak w marzeniach. Od stycznia 2018 mieszkamy z mężem w nowym domu, jednakże ja miałam duże problemy ze znalezieniem nowej pracy. Znalazłam coś na półtorej miesiąca na okres próbny, którego nie przedłużyłam ze względu na straszny terror w firmie :( w końcu od lipca po pół roku walki o upragniony etat dostałam super pracę od razu na czas nieokreślony i w tym samym czasie zorientowałam się, że mogę być w ciąży co faktycznie po kilku dniach potwierdziła moja ginekolog. Zamierzam pracować tak długo, jak długo dam radę teraz jestem w 10 tyg ciąży i czuję się różnie, jednego dnia mogłabym góry przenosić innego mam takie straszne mdłości, ból pleców, brzucha, ucisk na żołądek nie do wytrzymania... :( mam ogromne wątpliwości jak będzie obliczane moje chorobowe, jeśli przeszłabym na nie np w czwartym miesiącu ciąży? Jako że podstawę dla zasiłku przysługującego ubezpieczonemu będącemu pracownikiem stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy, to na jakiej podstawie będą obliczane moje przepracowane 4 pełne miesiące ??? ile dostanę chorobowego jeśli mam na umowie 2100 zł brutto miesięcznie ?

Odnośnik do komentarza

Witaj! Byłam w podobnej sytuacji, również podjęłam pracę i za chwilę dowiedziałam się że jestem w ciąży. Przeproacowałam 2 miesiące i poszłam na zwolnienie, gdyż mimo tego że czułam się dobrze to jednak ze wzgl na miejsce pracy i "złapanie" infekcji lub bakterii poszłam na l4. Moje świadczenie chorobowe było obliczane z tego co przepracowalam. Pensja brutto ok. 2700 zł i świadczenie chorobowe wynosiło ok. 2 tys zł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...