Skocz do zawartości
Forum

Powrót z karaibow a wirus ZIKA


Gość Jagnaa

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

Kilka dni temu wróciłam z mężem z karaibow, dziś wykonałam kilka testów- wykazały nam,ze jestem w ciąży. Niestety będąc na miejscu bylam kąsana przez komary pomimo bransoletek ochronnych/środków mugg na komary tropikalne i zaslanianiu odkrytych części ciała.Zamiast się ucieszyć wpadłam w panikę...ze względu na możliwość zarażenia wirusem ZIKA. Przed zakupem wycieczki byłam przed miesiączka,wykonałam test nie wykrył ciąży...nie zdecydowałabym się nA zakup tej wycieczki gdybym wiedziała ze spodziewam się maluszka. Test przed zakupem musiał być wykonany zbyt wcześnie, bo na wakacjach już uważaliśmy... od kilku godzin szukam jakiś informacji na ten temat ale nic nie znalazłam...czy któraś z was może coś więcej powiedzieć w temacie? Wizytę u Pani dr mam dopiero za kilka dni.

Odnośnik do komentarza

Po prostu powiedz lekarzowi o tym i niech Ci da skierowanie na badanie krwi, które sprawdzi czy zostałaś zarażona wirusem czy też nie. Jak test wyjdzie negatywny to dla świętego spokoju powtórzyłabym go np po m-cu. A jeśli zostałaś zarażona to współczuję podjęcia decyzji co dalej bo o ewntualnych konsekwencjach to możesz poczytać jakie są.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...