Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe mamusie 2017


Aneta24

Rekomendowane odpowiedzi

Ucieło mi post.
Test pozytywny we wtorek byłam u Gin powiedział że widzi ciążę Ale na ona poniżej 4 tyg więc jeszcze serce się rozwija i nie ma jeszcze ciałko żółtego. Czy to normalne? Biorąc pod uwage ze @ była 06.03 a cykle miałam 38-42 dni? Wychodzi mi że jestem w 6 tyg ciazy, to oznacza że ciąża jest opóźniona?
Przepraszam że takie pytania zadaje ale nie mam z kim porozmawiać.

Odnośnik do komentarza

AniaLa, ciężko powiedzieć coś więcej. Skoro byłaś u lekarza to powiedział to co widział. Zauważyłam, że dość częstym zjawiskiem jest, że my przyszłe mamy obliczamy sobie tygodnie, a lekarz często sprowadza nas na ziemię i mówi że to nie tak jak my to widzimy. Grunt to na początku uzbroić się w cierpliwość. Poczekać kilka tygodni na rozwój sytuacji. Zdrowo się odżywiać i być dobrej myśli :D

Odnośnik do komentarza

Chociaż w pierwszej ciąży, chodziłam do lekarza, który był bardzo miły, ale usg to miał taki stary monitor. OK 12 tyg ustalił mi termin na 20 listopada. Zmieniłam lekarza, kiedy powiedziałam nowemu lekarzowi, jaki mam termin to się za głowę złapał, bo po zrobieniu kolejnego usg na nowym sprzęcie(monitory były dwa po 40 cali) powiedział, że termin mam na 29 października! Wiec 3 tygodnie różnicy! Urodziłam 30 października.
Wiec wybór lekarza i jego usg jest ważne.

Odnośnik do komentarza

Ania ja miałem @ 1.03 a u mnie ciąże w środę określił na 6t6d ALE ja z kolei mam bardzo krótkie cykle, bo nawet 23 dni więc sama widzisz, że wszystko dobrze u Ciebie wychodzi :-)

Jamama póki nie masz 100% pewności to miej nadzieję, stres może tylko zaszkodzić :-*

Emma tak, tylko grupę krwi można pominąć, ale ze my z mężem mamy konflikt serologiczny to ja miałam robione przeciwciała więc i grupę od razu :-)

Ja na wizycie w 5tc dostałam cały kpl badań do zrobienia, łącznie z tsh, różyczka i toksoplazmoza, także mam to już z głowy, kolejna wizytę mam 10 mają i tu kolejne badania moczu, krwi, cytologia i czystość pochwy

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza
Gość Alexxxandra

mamusia89 - samopoczucie super, chodzę ostatnio jak na skrzydłach, a że weekend przyszedł to już w ogóle ;D
jeśli mowa o zachciankach to ja to bym tylko słodkie jadła w kazdej ilosci ;D
troche sie martwie, bo to moja pierwsza ciąża i panikuję;P
sowianka - doczytalam, ze twoja pociecha ma na imię Tola! ale przeurocze imię, zupełnie zapomniałam, ze mozna tak pieknie dzieciątko nazwać :)

Odnośnik do komentarza

~Alexxxandra
dziękuję bardzo!
w ogóle tyle mam pytań... co robić, jak z dietą, jaka szkoła rodzenia, co z położną, jaki szpital... ojezu ;D

A Twoja która ciąża Mamusia899??

Kochana podejdź do tego z głową - szczególnie z dietą :) bo dużo błędnych można informacji znaleźć w internecie :)
Szpitale - jest ttaj na forum taki temat Szpitale - zobacz czy akurat coś piszą o Twoim mieście
Szkoła - często szpitale mają swoje szkoły stacjonarne, ale bywają one rożne (ja np 2 lata temu źle trafiłam i wiem, że już nie pojdę nigdy) mi do gustu przypadła jedna internetowa, to mogę polecić.
... się rozpisałam :P

rodzę z Prenalen

Odnośnik do komentarza

Jamama2 koniecznie daj znać jak wyniki! Trzymam kciuki! Nie poddawaj się jeszcze, może zrobiłaś jakiś test małoczuły.. Powodzenia!
Mi się wydaje, że druga ciąża o tyle łatwiejsza, że wiesz choć trochę czego można się spodziewać. Także mimo, że ciąży nie planowaliśmy i tak jestem mniej przerażona niż wtedy. Ale na pewno każda ciąża będzie niezapomniana i piękna, choćby trudna:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/bhygue3.png

Odnośnik do komentarza

Też słyszałam że każda ciąża jest inna i nie ma co porównywać... w pierwszej mdłości nie miałam, w tej mam. Nie wiedziałam też co to zgaga czy brak apetytu, a teraz wiem. Mam nadzieję że książkowosc zostanie :)

Co do szkoły rodzenia- moim bardzo skromnym zdaniem szkoda na nią kasy i czasu choć przy pierwszym dziecku każdy chce do niej iść. My tez poszlismy ;) Ja polecam książki np. Sharon Mazel w oczekiwaniu na dziecko plus filmy na ytbie dotyczące pielęgnacji noworodka. No i karmienie piersią! Strony mlecznewsparcie.pl, hafij, mataja dadzą moim zdaniem więcej niż 20 h w szkole rodzenia. A może to my trafiliśmy na kiepska szkole...

Odnośnik do komentarza
Gość Alexxxandra

ostatnio własnie szukałam jakichs informacji o diecie i dowiedzialam sie, ze nie mozna jesc surowych warzyw, w ogole lepiej nie jesc brokulow, marchewek... no i nie wiem teraz sama ;DD

dzięki za informacje, poszukam szpitali i szkół;D
a jaka internetowa? w ogole szkoly sa płatne?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...