9 miesięcy, ciąża

Stężenie cukru we krwi na czczo

AseSoach

AseSoach

Witam,

w rodzinie moja babcia chorowała na cukrzycę - przyjmowała insulinę w zastrzykach.

Po pierwszym badaniu krwi na czczo poziom cukru wyniósł 101 (zawsze, gdy badałam się nie będąc w ciąży wynosił 96-105 i nie było mowy o cukrzycy). Ginekolog skierowała mnie do diabetologa.

Mam się martwić, że to cukrzyca ciążowa?
Od kilku lat mam zbilansowaną dietę, regularne posiłki (w miarę możliwości) i ograniczone cukry (ze słodyczy). Spożywam dużo owoców, a dzień przed pobraniem krwi jadłam sałatkę z arbuza i bananów między godziną 18:00 a 20:00.

Proszę o poradę.

52175 asesoach Kobieta, 30 lat, Toruń

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Kasia79

Kasia79

Tak, masz cukrzycę ciążową. Ja miałam, ale wynik miałam o wiele wyższy. Też do diabetologa miałam skierowanie który mnie przyjął w ciągu 2 dni. Była w szoku, że taki wysoki wynik mam. Dostałam za darmo glukometr... Zadzwoniła od ręki do szpitala i na następny dzień byłam w szpitalu pod opieką diabetologa. Niestety musiałam wstrzykiwać sobie insulinę, pierwszy raz w życiu... Pielęgniarka pokazał mi jak. Też za darmo dają Peny, to takie do wstrzykiwania.... i dieta. Tobie może udać się sama dietą regulować cukier we krwi, ale to juz zdecyduje diabetolog, dostaniesz książęczkę i wszystki tobie wytłumaczy, a jakby nawet tą insulinę do wstrzykiwania to nie bój się to nic nie boli, ale za to trochę boli jak będziesz mierzyć sobie poziom cukru glukometrem bo tam masz takie małe urządzenie które nakłuwa palec... ale da się wytrzymać, dziecko najważniejsze jest.... i ginekolog może w 38 tygodniu wywołać ciąże.... ja miałam wywoływaną, ginekolog mój pochwalił mnie, że tyle wytrzymałam z tą dieta i insuliną bo trzeba trzymać rygor. 6 razy dziennie jeść w małych ilościach i dużoooooo wody pić. ale mówię diabetolog tobie wszystko wyjaśni i nie czego się bać. Mój mały jest zdrowy miał wszystkie badania robione po porodzie i w październiku skończy 2 latka. Głowa do góry :D

39469 kasia79 Kobieta, 40 lat, Głogów
Kasia79

Kasia79

Aaaa jeszcze co do jedzenia... nawet durnowate jabłko ma cukier w sobie, tym bardziej arbuz i banan. Nawet chleb biały i czarny... ja musiałam jeść tylko suche te chlebki bo nawet po pieczywie IG miałam wyższy poziom cukru... dla mnie to była masakra... jadłam w kółko kasze gryczaną z piersia z kurczaka duszoną ( bleeee) ale sałatki to zajadałam wszystko co zielone można... nawet ziemniaków nie mogłam. Ze mną to masakra była. Mam nadzieje, że ty aż tak nie będziesz mieć :)

AseSoach

AseSoach

Taki wynik jeszcze niczego nie przesądza. Nie można stwierdzić cukrzycy od tak. Całę życie miałam z nią do czynienia - wstrzykiwałam insulinę babci. Poza tym stosuję cały czas regularną dietę i nie jem słodyczy, więc nie będzie problemu. Zobaczymy co powie diabetolog.

Kasia79

Kasia79

Cukrzyca twojej babci, a cukrzyca ciążowa to dwie inne sprawy. Poczytaj o tym. Ja tez nigdy cukrzycy nie miałam, ani nikt w rodzinie tez nie miał. To dlaczego miałam cukrzycę ciążową? Trzustka nie daje rady wytwarzać insuliny i trzeba jej pomóc. Masz cukrzycę ciążową. I diabetolog to potwierdzi.

AseSoach

AseSoach

:)

Dam znać po wizycie i po zrobieniu krzywej. Obyś nie miała racji.

Justyna92

Justyna92

Nie strasz dziewczyny. Ja w 10 tc miałam cukier na czczo 101, powtórzyłam za tydzień - 102. Testu obciążenia glukozą nie mogłam zrobić bo wymiotowałam glukozą w przeciągu 15 minut. Lekarz położył mnie do szpitala (wynik na czczo po przyjęciu 117), ale po zrobieniu krzywej cukrowej miałam idealne cukry. Na czczo ok 85, po posiłku 90-100. Dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej, tam dostałam glukometr i tak się kłuje przez całą ciąże dla pewności, cukry mam na czczo od 85 do 100, ale nawet nie mam diety, bo po posiłkach jest niziutki cukier. Nie mam stwierdzonej cukrzycy ciążowej. Nie panikuj :) Tak wysoki cukier może być spowodowany stresem, wymiotami, lub to po prostu jednorazowy skok. Powodzenia życzę :) Daj znać co wykazały badania.

49775 justyna92 Kobieta, 27 lat, Brzeszczki Duże
AseSoach

AseSoach

Dzięki!

Tak właśnie było. Jednorazowy skok. Wyniki mam książkowe. Żadnej cukrzycy. Więc nie radze nikomu twierdzen snuć po jednym wyniku! :)

Na czczo 86, po godzinie 112 po 2 godzinach 63

ToJa8

ToJa8

AseSoach a pisałam Ci na innym forum- zanim u mnie stwierdzono cukrzycę to miałam 3razy cukier na czczo i krzywą cukrową :) Pisałam też o sałatce z owoców, że mogła podnieść cukier. Nie ma co przesądzać po jednym wyniku. Cieszę się, że u Ciebie ok.

--

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlsg18a0iy9jpg.png

51873 toja8 Kobieta, 31 lat, zachodniopomorskie
~gg-cukrzyk

~gg-cukrzyk

nie przesadzajcie z ty cukrem 101- super.a już żadnej insuliny nie bierzcie. bojak wam spadnie do 40 to dopiero cyrk będzie
cukrzyk