Skocz do zawartości
Forum

Rozszerzanie diety


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja córka ma 3,5 miesiąca, od urodzenia jest na Bebiku i do tej pory wszystko było ok, ale od około tygodnia bardzo się złości kiedy dostaje butlę. Lekarka już miesiąc temu kazała rozszerzać dietę. Póki co daje jej soczek z marchwi i jabłka. W jakiej kolejności i odstępie czasowym wprowadzać kaszki i zupki? W jakiej kolejności wprowadzać jakie warzywa? Będę wdzięczna za podpowiedzi ☺

Odnośnik do komentarza

Złości się w trakcie jedzenia, po jedzeniu ? Przybliż sytuację. Może smoczek jej nie odpowiada bo mleko za wolno leci.
Mój synuś w tym wieku byl niezadowolony kiedy mleko się skończyło a jadł prawie 200 ml...mleko nie wystarczało.
Na początek zaczęłam zagęszczać mleko kleikiem i był zadowolony. Poza tym jadł już mniej ale się najadał.
Jeśli chodzi o rozszerzanie diety to poczytaj tę stronę są tam przydatne wskazówki http://www.przepisy-dla-dzieci.pl

Odnośnik do komentarza

Złości się gdy zaczyna jeść. Potem jej przechodzi. Na rękach jej się praktycznie nie da nakarmić. W miarę ok je tylko w leżaczku, kiedy jest w pozycji siedzącej. Spokojnie je tylko kiedy budzi się o 7 rano na karmienie, bo wtedy jest śpiąca i idzie spać dalej. Używamy butelki antykolkowej dr brown's i też zaczęłam się już zastanawiać czy mleko nie leci jej zbyt wolno. Może czas zmienić smoczek...

Odnośnik do komentarza

Myślę że warto zacząć od zmiany smoczka. Trzeba też przyjrzeć się postawie przy jedzeniu, może główka za bardzo się odchyla? W tym wieku mój maluch zaczął bardziej się ślinić i robił częściej kupki a to objawy poczatków ząbkowania. Też marudził przy jedzeniu i zmniejszył mu się troszkę apetyt.

Odnośnik do komentarza

Zmieniłam smoczek. Jest to samo. Znalazłam sposób na to, żeby ją karmić. Córka uwielbia spędzać czas w foteliku. Kiedy płacze tylko tak się uspokaja, mimo że wiem, że to niezbyt zdrowe dla kręgosłupa, ale nic innego jej nie uspokaja. Tam tez chętnie je mleko, na rękach się nie da, chyba że nad ranem kiedy jest zaspana, dlatego nie sądzę, żeby to był refluks skoro w foteliku ładnie je. Zrobiła się tylko bardzo ruchliwa przy jedzeniu, macha rączkami, rozgląda się, śmieje. Cóż... chyba taki wiek. Za dużo rzeczy ją interesuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...