Skocz do zawartości
Forum

czy to małogłowie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
zaczynam się martwić przyrostem główki mojego synka. Syna urodziłam w 41 mc przez cc. Waga małego to 4.680, 59 cm długość, 10 pkt, obwód główki 39 cm, obwód klatki również 39 cm. Pediatra w szpitalu poinformował nas o małym ciemiączku dziecka, zrobił usg i głowy okazało się na szczęście, że z głową wszystko w porządku, powiedział również, że główkę trzeba obserwować. W 6 tygodniu podczas wizyty u pediatry po mierzeniu okazało się, że klatka mierzy 41 cm, natomiast główka 40,5 cm, ponadto bardzo uwidocznione są szwy czaszkowe zwłaszcza po prawej stronie co może wskazywać na szybsze ich zarastanie. Dostaliśmy skierowanie do neurochirurga. Mały w naszej opinii rozwija się świetnie, jest bardzo kontaktowy, uśmiecha się. Na swoje nieszczęście zaczęłam przeglądać internet i wpadłam na hasło "małogłowie" i od tej chwili z głowy nie może mi wyjść, że to małogłowie. Czy to możliwe ?????

Odnośnik do komentarza

Sylwia, internet nie jest dobrym doradcą, przez niego człowiek nieraz w bezpodstawną panikę wpada. Nikt nie udzieli Ci tutaj odpowiedzi, nawet lekarz, bo trudno cokolwiek powiedzieć nie widząc dziecka, nie badając go. O swoich wątpliwościach powiedz pediatrze, jeśli chcesz umów się też na wizytę (choćby prywatną) do innego lekarza w celu konsultacji czy porównania jego opinii z opinią pediatrą do którego chodzicie teraz. Piszesz że jesteście umówieni do neurochirurga, byliście już u niego? Może warto wybrać się do neurologa? Niech jeszcze raz zrobi badanie usg przezciemiączkowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...