Skocz do zawartości
Forum

Kosmetyki dla noworodków


Gość gościnna

Rekomendowane odpowiedzi

Ulla ma rację-ja przed urodzeniem kupiłam tego sporo,a niepotrzebnie.Tzn zużyłam,ale później,bo Np okazało się,że mały miał rumień i zamiast w "zwykłym" płynie do kąpieli,kąpaliśmy w emoliencie.Oprócz płynu do kąpieli przydadzą się pieluszki,chusteczki nawilżane (choć dobrze też przemywać wacikiem moczonym w przegotowanej wodzie) i krem do pupy (ja miałam dwa-sudocrem i bepanthen,zgodnie z zaleceniem położnej stosowałam na zmianę).Więcej naprawdę nie potrzeba...
Stosowanie próbek-świetny pomysł.Tylko u mnie się nie do końca sprawdził,bo dostawałam ich mało,jeśli chodzi o same kosmetyki.Ale jak masz taką możliwość ;) bo nigdy nie wiadomo,który kosmetyk Wam podpasuje..

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Ja dostałam od lekarza swojego reklamówkę z gazetkami i kilkoma próbkami,w szpitalu też-ale po wypełnieniu ankiety (dajesz im swoje dane osobowe,po porodzie non stop maile i telefony od ankieterów)...możesz też poszukać na stronach internetowych-Np na familyservice.pl (tam można zamówić próbki za darmo z tego co pamiętam).
Ale jak chcesz coś kupić,to polecam bepanthen,Ew.sudocrem,pieluszki nawilżane i coś do kąpieli.A,zapomniałam wcześniej -zależy od pory roku-jakiś krem na buźkę;ja mam nivea z filtrem 30,no i też nivea "na każdą pogodę"(urodziłam w zimie)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

~gościnna
Tylko pytanie - czy każdy szpitale daje takie próbki...
Jeśli się w nic nie zaopatrzę, a potem nic nie dostanę, to na gwałt będę musiała kupować...

Nie w każdym szpitalu dają to raz, a dwa, że warto się zastanowić czy za kilka próbek chcesz przehandlować swoje dane osobowe. Potem będziesz zawalana spamem, telefonami, reklamami i sms-ami.
A dla noworodka wiele nie potrzeba. Jakiś krem do pupy (na początek małe opakowanie, gdyby nie spasował). Kąpiemy mała w krochmalu albo oliwie z oliwek (takiej do sałatek ;)). Fajne też są różne ekokosmetyki albo serie z Hippa (te przystępniejsze są cenowo).
Zwracaj uwagę na skład kosmetyków. Unikaj parabenów, emulgatorów PEG itp.
Im mniej kosmetyków tym lepiej, po co przyzwyczajać skórę maleństwa do dużej ilości kosmetyków. Później jak się coś dzieje to nic nie chce działać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...