Skocz do zawartości
Forum

samotna matka pieniądze


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny składałam na samotną matkee i rodzinne.Dostałam 170 i 68 zł niby.Wczoraj wybierałam i jednarozowo dostałam cos 700z groszami.Zastanawiam sie dlaczego tak?? Za 3 miesiace może??\
Wczesniej miałam faktycznie jednorazowo bo składałam w ssierpniu i miałam zaznaczone ze mam ktoregoś tam przyjść i konkretnego miesiaca.A Teraz mam napisane Każdego miesiaca to skąd sie u nich 700 wzielo??Pomyliło im się coś???Ja nie znam się w tych sprawach wogóle.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3e6yd5sexzyv2.png

Odnośnik do komentarza

czeska
Pysiu powiedz mi proszę, jak to jest z tym zasiłkiem dla samotnych? Ja mam dwójkę i jestem samotna. Już się kilka razy wybierałam ale ciągle brakuje mi czasu. Czy to zależy od dochodu? czy każdej samotnej się należy? dostaje się na każde dziecko? gdzie to się załatwia?
Pozdrawiam

pójde się zapytać własnie bo nie chce potem oddawać jak wydam:D.Nie, nie zalezy od dochody kazda samotna matka dostaje 170zł plus rodzinne 68 ZŁ(ZALEZY ile dizecko ma lat,to kwota się zmienia czym starsze tym wiecej)dostaje się na kazde dziecka,od pazdziernika do pazdziernika.Składa się papiery w opiece społecznej.WIem że mozna brac jeszcze jak dizecko idzie do szkoły tez.Proszę składać bo miesiecznie Pani najamniej będzie miala koło 500zł!a jak dizeci starsze to wiecej! Proszę wydrzec od nich to co się Pani nalezy.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3e6yd5sexzyv2.png

Odnośnik do komentarza

Powiem Pani na swoim przykładzie bo nie wiem czy Pani pobiera alimenty czy jak . Ja mam 4,5 miesiaczne dziecko.Ojciec jeszcze go nie uznał wiec złożyłam samotna matke i zasiłek z tytulu ze nie pracuje.Na samotną matkę musiałam jechac po akt urodzenia dziecka zupełny,to jest taki sam jak zwykły tylko jakaś ustawa jest napisana z tyłu(dla mnie to była głupota jak zobaczyłam że to to samo było napisane tylko ze z tego i z tego artykuł ojciec dziecka ma moje naziwsko i imie karol)musiałam także miec zze skarbówki dochody za 2008 rok i dowód kserowany.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3e6yd5sexzyv2.png

Odnośnik do komentarza

Dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka
w wysokości:
* 1 dziecko: 170,00 zł (250,00 zł dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności)
* 2 dzieci i więcej: 340,00 zł (500,00 zł co najmniej dwoje dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności)
* jedno dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności i pozostałe dzieci zdrowe: 420,00 zł
Przyznanie dodatku warunkowane jest przyznaniem zasiłku rodzinnego.
Dodatek przysługuje:
* osobom, które nie mają zasądzonych alimentów na dzieci z następujących przyczyn:
- drugie z rodziców dziecka nie żyje
- ojciec dziecka jest nieznany
- powództwo o ustalenie świadczenia alimentacyjnego od drugiego z rodziców zostało oddalone
* "osobie uczącej się" jeżeli oboje rodzice osoby uczącej się nie żyją.

Odnośnik do komentarza

Niestety ciągle nic nie wiem. Dzwoniłam do MOPS'u kilka razy, ale tam tez mieszaja w zeznaniach. W internecie też różnie piszą, że jak dziecko jest uznane przez ojca to nic mi sie nie należy, a z drugiej strony, że może byc uznane i mogę nawet brać alimenty, ważne że jestem 'samotna' wtedy zasiłek dostanę. Już sama nie wiem, a co z dochodem? Mogę przekraczać czy nie? Skołowana jestem :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...