Skocz do zawartości
Forum

kot podjada rośliny z doniczek


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kotka- prawie dorosły ma 11 miesięcy.Łobuzuje, ale ostatnio przerzucił się na podgryzanie i jedzenie roślin doniczkowych. Mam dość dużo kwiatów w domu, nie chwiałbym, żeby się zmarnowały. Chodzi mi też o zdrowie kota, może przyczyna takiego zachowania związana jest z brakiem składników odżywczych. Sama nie wiem.Zanim pójdę z nim do lekarza, chciałam Was zapytać. Co możecie doradzić dziewczyny?

Odnośnik do komentarza

Kty lubią zieleninkę, jedzą ją na trawienie. W sklepach zoologicznych można kupić trawę dla kota - jest gotowa, zasiana w pudełeczku, wystarczy tylko podlewać.
Kwiatki, które potencjalnie mogą kotu zaszkodzić przenieś w miejsca niedostępne dla kota.
Próbowałaś dawać kotu sałaty - moja uwielbia rukolę, ale innymi gatunkami też nie gardzi. Oraz szczypiorek, natkę pietruszki i oczywiście miętę. Jak sobie poje zieleninki to kwiatków się nie czepia.

Odnośnik do komentarza
Gość mikinka

Koty mają swoje charakterystyczne zachowania. Lubią leżeć w ziemi, w doniczkach. Jeśli jest to kot niewychodzący to może warto coś mu zorganizować. Co do odżywiania i witamin, to dawaj mu mięso. Nasz je podroby, Preevital. Raz na jakiś czas serek. Kwiaty schowaj tymczasowo, rośliny mają przecież często szkodliwe substancje. Dobrym wyjściem też będzie wizyta u weterynarza. Też słyszałam coś o tej specjalnej roślince

Odnośnik do komentarza

Złota, ja ostatnio wyczytałam w jakiejś gazecie poradę by końcówki liści kwiatów posmarować sosem tabasco. Koty go nie lubią, po spróbowaniu zapamiętają że zjadły coś niedobrego i podobno więcej nie tkną liści. Gdyby jednak spróbowały ponownie trzeba znowu posmarować końcówki liści tym sosem, by zapamiętały że nie warto ich obgryzać. Nie wiem czy ten sposób działa, ale pamiętałam Twoje pytanie i postanowiłam się podzielić tym co przeczytałam. Myślę że warto spróbować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...