Skocz do zawartości
Forum

Kosmetyki bezpieczne w ciazy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem starajaca sie od dluzszego czasu, dodam ze po wielu niepowodzeniach kobieta, ktorej marzenie o ciazy niedawno spelnilo sie. Z racji tego ze ciaza jest upragniona od wielu lat, chcialabym zapytac czy mozna stosowac kremy na zmarszczki w okresie ciazy?

Tu skladniki jednego z moich kremow. Prosze o opinie.

Skład INCI:
Aqua, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Glycerin, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Urea, Caprylic/Capric Triglyceride, Dipeptide Diaminobutyroyl, Benzylamide Diacetate, Cetearyl Ethylhexanoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Enteromorpha Compressa Extract, Spilanthes Acmella Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Tocopheryl Acetate, Bisabolol, Xanthan Gum, HDI/Trimethylol, Hexyllactone Crosspolymer, Silica, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Lactic Acid, Disodium EDTA, Parfum, Hydroxycitronellal, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, BHA. 
 Krem polecany dla osób od 25 roku życia.
 Stężenie białka - 2%.

Odnośnik do komentarza

Najbezpieczniejsze do kobiet w ciąży są kosmetyki dla dzieci balsamy, oliwki nie zawierające olejów mineralnych. Wszelkie kosmetyki dla ciężarnych jak przyjrzeć się składowi mają mnóstwo chemii. Twarzy pewnie zwykłe smarowanie raz czy dwa razy dziennie nie zaszkodzi chyba że krem ma bardzo intensywny zapach to już samo za siebie mówi bo wiadomo że intensywny zapach kremu nie jest naturalny. Przy smarowaniu brzucha w poprzedniej ciąży używałam balsamu dla dzieci i przy 4 kg córci i mojej wadze 50kg 0 rozstępów. Teraz co prawda kupiłam balsam dla przyszłych mam z Lyrene ale jak przeczytałam skład to spowrotem stosuję balsam dla dzieci do brzuszka a tamtym smaruje plecy pośladki i piersi.

Odnośnik do komentarza

Już po czasie, ale tak dla innych mam: ten krem przeciwzmarszczkowy bym sobie darowała. Poliakrylamid na drugim miejscu i parabeny go wykluczają. Ten pierwszy zaburza podział komórek (i może prowadzić do raka) - a wiadomo płód to w zasadzie siedzi w brzuszku i się intensywnie dzieli ;), ten drugi pewnie wszyscy znają ;) Wielu dzieciom może nic nie być, ale może akurat wasze będzie miało pecha i przez taką stymulację coś mu się gorzej rozwinie itp. Nie mówię, że to będzie trzecia ręka, ale np. skłonność do alergii. Ja bym go nie używała nawet bez ciąży.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...