Skocz do zawartości
Forum

Czy mogę byc w ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj kochałam się ze swoim chłopakiem i pękła nam prezerwatywa. W tym dniu akurat rano skończył mi się okres, a wieczorem doszło do seksu. Ostatni okres miałam 02.08.2014 r. Miesiączkuje regularnie, co 26 dni. Zwykle trwa 4 dni. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogę byc w ciąży? Dodam jeszcze, że po stosunku zauważyłam krew z pochwy, następnego dnia rano również.

Odnośnik do komentarza

Też pomyślałam o tym, że plemnik może przetrwać podobno do 5 dni.
Jeśli masz regularnie okres, to wejdź sobie na jakiś kalendarz dni płodnych i zobaczysz czy istnieje ryzyko.
Ja się opierałam na tym kalendarzu starając się o dziecko. Długo nie musiałam czekać, bo w 1 cyklu starań doszło do zapłodnienia :) Nawet wiem, w który konkretnie dzień :)

Odnośnik do komentarza
Gość zuzka1987

Na receptę. Jak napisałam - nie popieram tego typu rozwiązania. Ale parę lat temu sama ją zażyłam. Lekarz nie robił mi problemu z wypisaniem recepty. Dodam, że to nie był mój ginekolog, a pierwszy lepszy, który mi się natrafił. Bo tabletkę musisz przyjąć do 72 h po stosunku, a gdybym miała czekać na dzień, w którym przyjmuje mój lekarz, to dawno minęłyby te 72 h.
Ale powiem Ci, że mój organizm odchorował potem tę tabletkę. Choć lepsze było to niż ciąża w tamtym czasie (co nie oznacza, że istniało 100% ryzyko, że jestem w ciąży, ale tabletkę mimo wszystko wolałam wziać).

Odnośnik do komentarza
Gość zuzka1987

Aaaa.... no i już po fakcie, dowiedziałam się, że niby receptę na tą tabletkę może wypisać każdy lekarz, nie tylko ginekolog. Ale nie wiem na ile to jest prawda.
Przygotuj się tylko, że to "cudo" trochę kosztuje, ja pamiętam, że parę lat temu dałam za to prawie 80 zł. Wtedy nie pracowałam i sporo kasy to dla mnie było.

Odnośnik do komentarza
Gość zuzka1987

Prawdę :) Że Wam gumka pękła. Ja miałam to samo. Nawet nie pytał, w którym dniu cyklu było, tylko wypisał. Ja bym na Twoim miejscu już śmigała do lekarza. Im dłużej zwlekasz, tym tabletka słabsze działanie będzie miała

Odnośnik do komentarza

przepraszam ze sie w trące ale wydaje mi sie ze nie powinnas juz myslec o tym co my myslimy gdzie dostaniesz tylko po prostu udac sie jak najszybciej do lekarza :)
a więc powodzenia w poszukiwaniach :)

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...