Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja badania USG, Błagam o pomoc!


Gość kwiatuszek89

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kwiatuszek89

Witam. Mam wielki problem. Pani dr nie oddaje mi wyników usg dziecka ani zdjęć. Ostatnie usg miałam dzisiaj nic nie dostałam. Z ostatniego usg, z którego udało mi się kartkę zwinąć mam takie wyniki :
LMP 9.03.3013
ID 6.08.2013
EDD LMP 14.12.2013
BPD 5.08 cm
HC 18.51 cm
AC 15.93 cm
FL 3.64 cm

HR 154 bpm

Ratio
Fl/Ac 22.84 %
FL/BPD 71.54%
FL/HC 19.65%
HC/AC 1.16

Dodam, że jestem kobietą w wieku 24 lat, 1 ciąża poronienie zatrzymane. Strasznie się boję o to czy dziecko jest zdrowe. Ruchy wszystko norma, ale jak nic nie rozumiem dlaczego ukrywa zdjęcia dziecka. Czyżby z wyników wyszła wada genetyczna czego ona się dopiero teraz dopatrzyła??

Odnośnik do komentarza

Kochana w internecie masz pełno wyjaśnień na temat tych magicznych skrótów USG, prześle Ci kilka stronek może czegoś więcej się dowiesz, ale także zgadzam się z moimi poprzedniczkami ze warto zapytać się wprost co i jak, niestety często lekarze podchodzą masowo do pacjenta i maja w nosie to co my czujemy czy przezywamy. Jeśli lekarz nie spełnia Twoich oczekiwań w ogóle nie czekaj tylko zmień lekarza prowadzącego! W internecie możesz znaleźć po opiniach kogoś dobrego w swoim mieście. Oto linki z których sama korzystam po wizycie u dupologa:
http://www.zapytajpolozna.pl/ciaza/badania-w-ciazy/skroty-usg-ciazy.html http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/usg-rozszyfruj-skroty-w-opisie_35862.html

Na pewno znajdziesz tu odpowiedzi chociaż na część pytań Powodzenia!! :)

Odnośnik do komentarza

Może komuś się będą potrzebne,oznaczenia na zdjęciu USG
NT - przezierność karkowa;gdy jest zbyt duża może wskazywać na wystąpienie zespołu Downa
GS - średnica pęcherza ciążowego;na jej podstawie można oszacować wiek ciąży
AFI - wskaźnik płynu owodniowego
HC - obwód przekroju główki
AC - obwód przekroju brzuszka
FL - długość kości udowej
BPD - wymiar dwuciemieniowy główki
CRL - długość od czubka główki do kości ogonowej

Odnośnik do komentarza

Bolesne jest to, że ciężarną zostawia się bez wyjaśnienia jej, co się dzieje. A wtedy siedzisz, spać nie możesz, co najwyżej płaczesz. Nie tak to powinno wyglądać. Kiedy poszłam na badanie do Multimedu w Wawie to od razu miałam konsultację. Wyjaśniono mi, co się dzieje. Moim zdaniem tylko tak to powinno wyglądać. Czy oni nie rozumieją, co się wtedy przeżywa. A jeszcze gorsze, kiedy ktoś przypadkowy zerknie na to i powie, że jest źle. Bądźmy poważni!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...