Skocz do zawartości
Forum

Jeszcze ciąża czy już poronienie?


Gość natalie 32

Rekomendowane odpowiedzi

Gość natalie 32

Hej
szukam porady.
to juz trzeci raz gdy jestem w ciazy. za pierwszym razem tak naprawde zdecydowalam sie usunac, ale gdy poszlam na usg okazalo sie ze ciaza obumarla w 6 tyg. niestety nie poronilam samoistnie, zostaly mi podane leki wywolujace, bol straszny... kolejne usg. zarodek nadal we mnie. musialam isc na zabieg...
to bylo 3 lata temu.
w czerwcu tego roku juz tydzien przed spodziewanym @ czulam ze jestem w ciazy, choc wcale tego nie planowalam. miesiac wczesniej akurat mialam gosci u siebie przez tydzien i szczerze mowiac codziennie dosc mocno imprezowalismy. od poczatku balam sie ze cos bedzie nie tak i niestety sie stalo. zrobilam test w dniu spodziewanej @ wyszedl pozytywny, ale ta druga kreska ledwo widoczna. trzy dni pozniej mialam plamienia, a za kolejnych kilka dni poronilam. zalamalam sie, ale wiedzialam, ze to prawdopodobnie przez to, ze pilam tyle alkoholu i wypalilam tyle papierosow.
Obecnie chyba? jestem w ciazy. starana, przemyslana ciaza. niestety...kilka dni po owulacji spadlam z dwoch ostatnich schodow w domu skrecajac kostke. juz wtedy pomyslalam ze znowu cos bedzie nie tak jesli bede w ciazy... od dwoch tygodni leze w domu i nic nie robie przez ta noge takze wlasciwie odpoczywam. wczoraj tj w sobote mialam dostac @ a 3 dni temu zrobilam test i wyszedl pozytywny. Objawy ciazy mialam bardzo mocne, piersi obrzekle jak nigdy, odrzucalo mnie od roznych zapachow czego normalnie nie mam no i nudnosci. Niestety w piatek wieczorem po stosunku gdy poszlam do toalety zauwazylam ze papier toaletowy mial delikatnie rozowy kolor, a na drugi dzien rano po skorzystaniu z toalety znowu zauwazylam plame ale tym razem czerwona. Dzis zrobilam znowu test ciazowy, druga kreska znowu ledwo widoczna. Wiec nie wiem, czy juz mam sie spodziewac najgorszego? bo tak wlasciwie to juz przeplakalam dwa dni bo tak sie nastawilam, ale czy moze jednak jest jakas szansa? Nie mialam zadnego plamienia od tamtej pory, a piersi mam nadal nabrzmiale.
Mieszkam w UK, tutaj opieka zdrowotna nie wyglada tak jak w Polsce. Przy poprzednim popronieniu jak poszlam do lekarza podczas pierwszego plamienia pani doktor jedynie powiedziala ze mam prawdopodobnie poczatki poronienia i ze to normalne...

Czy jesli teraz znowu poronie to czy bedzie sie to zaliczalo do poronienia nawykowego? czy jednak przez te imprezy i upadek ze schodow nie?

Dziekuje za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem ginekologiem, dziwna sprawa z tymi testami, zrób betę z krwi i bedzie wiadomo czy to ciąża i potwierdzi twoje objawy;-) chodziło mi o to że nawet przy staraniach lub tak poprostu mamy "objawy ciążowe" albo spóźnia sie miesiączka bo(..), jeśli czujesz że jesteś to ginekolog to formalność, pytałaś o radę, bardzo mi przykro że masz "pecha" z ciażami i je tracisz...powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz skutecznie kontrolować cykle i być w ciąży to ja ci polecam komputer cyklu myway. Jeśli jednak pragniesz się naturalnie zabezpieczać to to urządzenie tez ci pomoże, bo będziesz wiedziała kiedy są twoje dni płodne i seks bez zabezpieczeń skończy się ciążą. Komputer możesz kupić na stronie naturalnaplodnosc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...