Uczniowie, Nastolatki

EEG Biofeedback

przyszlamamusia

przyszlamamusia

Co sądzicie o takiej formie terapii u dzieci z problemami z koncentracją uwagi, albo z ADHD lub ADD? Wasze dzieciaczki chodzą na takie zajęcia? Jeśli tak, to co o nich możecie powiedzieć?

--

27564 przyszlamamusia Kobieta, 0 lat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Daffodil

Daffodil

Moja koleżanka, która stosowała Biofeedback u swojego syna ze stwierdzonym ADHD bardzo tą metodę chwali. Zastosowała ją u 8-latka, a później po paru latach zrobiła jeszcze powtórkę. Ponoć wzrost koncentracji u dziecka był zauważalny gołym okiem, ponadto minęły problemy ze snem.
Gdybyś miała jakieś konkretne pytania, to nie krępuj się, koleżankę mam pod ręką, więc w każdej chwili mogę zapytać :)

1969 daffodil Kobieta, 35 lat, Kraków
przyszlamamusia

przyszlamamusia

super! dzięki za taką szybką odpowiedź! mogłabyś zapytać się, z jakiego rodzaju ćwiczeń korzystała Twoja koleżanka? ja zastanawiam się nad kupnem takiego zestawu do domu - zastanawiam się, czy to też byłoby okej? znalazłam taki zestaw właśnie to urządzenie to mierzenia fal, program do komputera i zestaw gier, z których każda ma trenować inną umiejętność - nie trzeba chyba z każdej gry korzystać. czy Twoja koleżanka mogłaby się jakoś do tego odnieść, czy ma to sens? :) z góry wielkie dzięki!

--

Daffodil

Daffodil

Ok, już piszę. Mam nadzieję, że czegoś nie pokręcę, bo to dla mnie czarna magia :)

Syn koleżanki najpierw był poddany badaniu EEG. Na podstawie tych wyników zostały przygotowane odpowiednie dla niego programy treningowe. Te programy to coś jak niezbyt skomplikowane gry komputerowe wymuszające u dziecka odpowiednią reakcję na sytuacje. Podczas gry dziecko podpięte jest cały czas do urządzeń mierzących fale elektromagnetyczne w mózgu i można powiedzieć, że steruje grą właśnie za pomocą mózgu. Mnie dość ciężko to sobie wyobrazić, ale Ty bardziej obeznana jesteś w temacie, to pewnie jakieś lepsze wyobrażenie masz :)
Co do zakupu sprzętu do domu, to koleżanka by się nie podjęła ćwiczyć bez nadzoru. Nawet nie myślała nigdy o takiej opcji, bo bałaby się, że jako laik więcej szkody wyrządzi. A tak z ciekawości ile taki zestaw do samodzielnych ćwiczeń kosztuje? Ona za jedną serię zabiegów płaciła parę lat temu koło 2 tys, więc koszt spory. Robiła to prywatnie, bo na NFZ czas oczekiwania wynosił 4-5 lat :glass:

~iszmaona

~iszmaona

Kupno i ćwiczenia na własną rękę wiążą się z duzym ryzykiem. Ludzie poddawani takiej stymulacji są pod opieką osób które kontrolują fal emózgowe, widzą czy ćwiczenie jest wykonywane dobrze, szalenie istotne jest odpowiednie podpięcie elektrod. Następnie neurolog ocenia wyniki.
To jest praca z mózgiem, a nie playstation ;)

~IWA23

~IWA23

Ja dostałam że tak powiem skierowanie na tą terapie od psychiatry do mojej poradni psychologicznej ale jak na razie obeszło się echem .

Daffodil

Daffodil

IWA23
Ja dostałam że tak powiem skierowanie na tą terapie od psychiatry do mojej poradni psychologicznej ale jak na razie obeszło się echem .

Iwa ale w jakim sensie?
W poradni nie ma odzewu czy Ty nie masz zapału do działania?

przyszlamamusia

przyszlamamusia

czyli to jest dla dziecka bardziej zabawa? 2 tys - strasznie dużo kurczę... ja znalazłam taki zestaw dla dziecka - urządzenie na głowę i program do komputera za trochę ponad 700zł. ale teraz mocno się waham, jak piszecie, że samemu się nie robi takich rzeczy... ale z drugiej strony to tylko pomiar fal mózgowych - o ile dobrze to rozumiem?

w ogóle czytałam, że cały ten EEG biofeedback miał swoją przeszłość w NASA :D nieźle! :)

--

Daffodil

Daffodil

przyszlamamusia
czyli to jest dla dziecka bardziej zabawa? 2 tys - strasznie dużo kurczę... ja znalazłam taki zestaw dla dziecka - urządzenie na głowę i program do komputera za trochę ponad 700zł. ale teraz mocno się waham, jak piszecie, że samemu się nie robi takich rzeczy... ale z drugiej strony to tylko pomiar fal mózgowych - o ile dobrze to rozumiem?

w ogóle czytałam, że cały ten EEG biofeedback miał swoją przeszłość w NASA :D nieźle! :)

Najlepiej to skonsultować z lekarzem czy jakimś innym specjalistą od BioFeedbacku. Niech on doradzi, bo my tu sobie możemy gdybać tylko.
Ale tak na moje oko, to nie jest to zabawa. To praca z falami mózgowymi i nauką ich kontrolowania. Przyznam, że nie miałabym odwagi, żeby samodzielnie się tego podjąć.
Niech ktoś kto kto pracuje z dziećmi przy wykorzystaniu tej metody coś podpowie.

Na forum jest pani psycholog, może ją podpytaj.

~iszmaona

~iszmaona

To nie jest tylko pomiar fal mózgowych, to ćwiczenia które odpowiednio przeprowadzone poprawiają fale, które z różnych przyczyn źle idą dajac tym samym efekt w postaci choćby nadpobudliwości, kłopotów ze skupieniem uwagi. Po serii zabiegów fale zmieniają tor. To nie zwykła gra, zabawa. To leczenie w formie gry, ale przede wszystkim leczenie.

Co do ceny. Jeden zabieg w zależnosci od miasta to około 65 zł. Raz w tygodniu to znów nie aż taka tragedia jeśli ma pomóc dziecku.

~IWA23

~IWA23

Daffodil
IWA23

Iwa ale w jakim sensie?
W poradni nie ma odzewu czy Ty nie masz zapału do działania?

Na tym zaświadczeniu było i prośba o przebadanie go pod kątem dyslekcji i o objęcie go tą terapią,no i psycholożka udała że tego nie widzi w ogóle po przeczytaniu tego zaświadczenia zapytała mnie czego ja od niej oczekuje.W ogóle mam tak porąbaną poradnie o wszystko trzeba walczyć i nie powiem po ciągłej walce z nimi od 2008r to mi już zapału brakuje.