Skocz do zawartości
Forum

Szwecja


sekundka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kozica szwedzka

Czesc Dziewczyny! Dawno sie nie odzywalam, ale tez siedze malo przy komputerze, bo brzuchol przeszkadza... To juz 38 tydzien, wiec male moze sie pojawic wlasciwie juz kiedykolwiek :O
Teraz glownie pisze z prosba o glosowanie na moje zdjecie:
Zagłosuj na moje zdjęcie
jesli wam sie spodoba oczywiscie...

A co do buntujacych sie dzieci, Julia, to wlasnie calkiem niedawno pytala mnie o to samo moja przyjaciolka, napisalam jej o tym obszernego maila (z moich doswiadczen z moim synkiem). Jesli chcesz, moge Ci go wyslac na adres prywatny (jak podasz). Nie chce go tu wklejac, bo dluuuugi jest. Pozdrawiam i zycze powodzenia z niesfornymi maluchami! :)

Odnośnik do komentarza
Gość kozica szwedzka

Julia, pytalas o sposoby na katar. Juz pewnie za pozno na moja odpowiedz, pewnie Twoj synek juz wyzdrowial, ale na przyszlosc moze sie przydac... Jak nasz Bisiu jest przeziebiony, uzywamy spreju do nosa Nezeril. Jest swietny i odtyka nosek bardzo dobrze. Mozna go uzywac od 7 miesiaca zycia. Ogolnie nie jestesmy zwolennikami lekow, dostaje wiec ten sprej tylko na noc, by sie nie meczyl (a my przy okazji).

Zagłosuj na moje zdjęcie
Jesli Ci sie spodoba... ;)

Odnośnik do komentarza
Gość kozica szwedzka

Julia, czuje sie swietnie :) mimo ogromnego brzuchola. Wlasciwie dobrze w ciazy sie czuje dopiero od 8-go miesiaca (pierwsze 3 miesiace byly okropne mdlosci i wymioty, a kolejne 4 - duzo stresu w pracy, zupelne wykonczenie fizyczne i psychiczne, wyladowalam na dluugim zwolnieniu). Dopiero teraz sie dobrze czuje i ciesze sie ta ciaza, dlatego wcale mi sie nie spieszy do porodu i do nieprzespanych nocy ;) Miejmy nadzieje ze male jeszcze z tydzien-dwa poczeka...

Przygotowane tez juz wszystko mamy, kupilam w koncu nawet ta deske do przyczepiania do wozka, by starszy synek na niej stal.

Jedyne co nie moge sie doczekac to by sie dowiedziec czy to chlopiec czy dziewczynka! A Wy wiecie, co bedzie?

Pozdrowienia i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

wizyta 90pln i 150pln usg

z tego co inne dziewczyny pisza to bardzo tanio:smile_jump:
mogłam sobie minki poogladac

a tutaj zrobili mi tradycyjnie jedno połówkowe i nic wiele sie od nich nie dowiedzialam:Real mad:
poza tym ze wszystko ok, i nie ma sie czym martwic - normalka,
c jak wczoraj bylam i mowilam ze mam często twardy brzuch jak kamien i czasami cały dzien to trwa to tez usłuszalam ze to normalne

Odnośnik do komentarza
Gość kozica szwedzka

Rzeczywiscie tanio. Tu, w Malmö mozna zrobic USG 3D za 1500 koron :O
Ja mialam az 4 razy usg, a nie tylko przepisowe w 18 tc - 2 razy sprawdzali lozysko, ktore niestety nadal nisko lezy, za blisko nieco kanalu rodnego, a raz przy okazji sprawdzali tez male czy dobrze rosnie, bo nagle mi brzuch przestal rosnac... raz tez trafilam do szpitala, w 29 tc, bo mialam dziwne bolesne skurcze i tez mialam usg. Niestety, moj mezczyzna nie chce znac plci, a ze zawsze byl na usg ze mna to sie nia dalo podpytac... ;) No,a le juz niedlugo sie dowiemy.

A takie skurcze przepowiadajace (brzuch jak kamien) to rzeczywiscie normalne. Ja mam tak ciagle (czasem wieksza czesc dnia). Zaczelo sie to robic nieco upierdliwe w nocy, bo czesto sie brzuch napina, czasem nawet boli, co mnie czesto budzi. Dzis na przyklad obudzilam sie o 1, o 3, o 5, o 6:30, no i w koncu wstalam przed 8 (na szczescie moj mezczyzna zajal sie synkiem i go do mnie o 6 nie wpuscil :) - tak, przez to ze tak zle spie, spie teraz w osobnym pokoju, wtedy przynajmniej troche sie wyspie...

Julia, a kiedy dokladnie masz termin? Ja na 13 lipca.

Zagłosuj na moje zdjęcie
Jesli Ci sie spodoba :)

Odnośnik do komentarza

ja w pl w tamtym roku za 3d płacilam jedynia 100 zł, razem z filmikami i zdjeciami i ze wszystkimi badaniami... ale ja mieszkam w malej miescinie, wiec moze dlatego.
Moj maluch tez mi nie daje pospac rano, nawet jak tata sie nim zajmuje. Mama i koniec :)

I musze pochwalic Oskara za to, ze robi siusiu na nocnik. sam wola mnie, albo idzie soebie na nocniczek i robi siku. pozniej wylewa wszystko do sedesu :):) ja przychodze tylko umyc nocniczek :):)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-22519.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywe6ydagtwhn27.png

:smile_move::pig::smile_move:
http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=81764df5aed2504bb.png

Odnośnik do komentarza
Gość kozica szwedzka

Co do niebudzenia mamy rano, Julia, Ewka...
Po pierwsze Albinek jest sporo starszy od Waszych chlopcow (niedlugo 3 i pol roku) i wiecej rozumie.
Po drugie, w zwiazku z praca mialam wczesniej sporo wyjazdow, gdy np. nie bylo mnie kilka dni, a nawet i ponad tydzien, stad Albis jest przyzwyczajony, ze jest tylko tata.
Po trzecie Bisiu uwielbia jak mu sie czyta, moglby siedziec i sluchac czytanych ksiazek doslownie godzinami, wiec tata moze go bardzo latwo zajac rano w lozku.
Mysle jednak ze najwazniejszy jest tu wiek. jak Bisiu byl mniejszy to tez tylko byla mama i mama...

Zagłosuj na moje zdjęcie
Prosze... :)

Odnośnik do komentarza

no tak, nasze jeszcze maluchy i nie rozumieja, albo udaja, ze nie rozumieja :D

Julia ja po prostu zdjelam mu pieluszke pewnego dnia i powiedzialam ze siusiu tylko na nocnik. Naprawde nic wiecej, dlatego jestem baaardzo mile zaskoczona tym faktem :)
pierwszy dzien troszke popuszczal ale szybko bieglismy do lazienki. Teraz to juz nawet sam chodzi jak lazienka otwarta. Raz nawet kupke zrobil i sie baaardzo zdziwil. ale to byl tylko raz na nocnik. Tak to w pieluszke robi jak mu zaloze.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-22519.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywe6ydagtwhn27.png

:smile_move::pig::smile_move:
http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=81764df5aed2504bb.png

Odnośnik do komentarza
Gość kozica szwedzka

Ewka, a w nocy jak? Albin juz od dawna nie uzywa pieluszki w dzien, ale w nocy nadal (czasem rano jest sucha, czasem mokra). Teraz to nie chcemy nic zmieniac, szczegoolnie, ze male ma sie pojawic niedlugo (to pewnie bedzie dla Bisia stres), ale fajnie by bylo w koncu skonczyc z nocna pielucha...

Zagłosuj na moje zdjęcie

Odnośnik do komentarza

Czyżby forum umieralo.... Pamietam, jak dziewczyny na poczatku opisywaly tu, ze spodziewaja sie dzidziusia... a tu juz do przedszkola szkraby chodza, a w drodze drugie dziecko... Ja sama bym sie nie spodziewala, ze bede czekala narodzin drugiego dziecka - przeciez i tak jedno to bylo dla mnie za duzo - gdy jeszcze niunia sie nie narodzila.
Co robicie? Czyzby Was w domu nie bylo, tylko po dworze śmigacie?

http://www.suwaczek.pl/cache/90f4636419.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny! Kope lat!! faktycznie ciisza tutaj nastala, ja tez dluugo nie pisalam, gratuluje Wszystkim nowym Mamom!!:36_2_53:
Ewa- mieszkacie dalej w Märsta? U nas bunt tez w natarciu, moja Julka byla zawsze aniolkiem, a teraz doslownie masakra, mam nadzieje, ze to kiedys minie, bo nie wyrabiamy:Padnięty:
Co tam u Goski slychac??
Moja Julka od pazdziernika 2009 chodzi do przedszkola i baardzo sobie to chwale, na poczatku oczywiscie bylo baardzo ciezko, prawie cala zima przechorowana, Julki placz i moj przy rozstaniach, ale naprawde widze ogromny postep dzieki temu w Jej rozwoju i duzo plusow ogolnie. (kontakt z innymi dziecmi, no i jezyk- dzieki temu rozumie po polsku i szwedzku)

Odnośnik do komentarza

ewka
hej!!ja tez zagladam tu codziennie, ale nikt nie pisze... Julia jak tam samopoczucie??Oskarowi minal bunt dwulatka, czy dalej to samo?? Ja ze swoim sobie juz rady nie daje... rece opadaja...
pozdrawim

Samopoczucie dzis ok - bo w koncu po tych upałach troszke chłodniej się zrobiło
a Oskar dalej się buntuje, nie chce robic o co go prosimy, nie chce jesc tego co wszyscy, chodzi swoimi drogami
W sierpniu konczy sie przerwa wakacyjna więc znowu do przedszkola zacznie chodzic to troszke luzu w domu bede miec :36_2_15:

Odnośnik do komentarza
Gość kozica szwedzka

julia

kozica szwedzka pewnie juz urodziła i teraz nie ma czasu na forum.
szkoda tylko ze nie zdała nam relacji ze swojego porodu:Real mad:

Tak, 11 lipca urodzil sie Emil :) i na nic nie mam czasu... :)
a relacja z porodu bedzie, jak dojde do siebie... Bylo... niesamowicie... i strasznie i magicznie... ;)
Caluje!
Kozica :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...