Skocz do zawartości
Forum

Szwecja


sekundka

Rekomendowane odpowiedzi

czesc dziewczyny. My już od tygodnia w Szwecji. Dotarlismy choc nie było łatwo bo samolot opózniony UWAGA o prawie 9h jednym słowem masakra no ale mój maluszek był dzielny i jakoś udało sie dotrzec na miejsce. Powoli sie przyzwyczajamy :)
Mam pytanie odnośnie herbatek dla dzieci bo nie zauwazyłam czy sa chodzi mi konkretnie o koperkowa??Mozna ja kupic w Szwecji czy nie bardzo??

Odnośnik do komentarza

leciałam z Katowic do Sztokholmu. Liniami Wizzar. Mielismy wyleciec z Polski o 15:45 a wylecielismy chyba po 1 w nocy. Dosłownie co 30min informowali nas, że lot opózniony i trzeba czekac. Jak bym wiedziala, że tak bedzie to bym zrezygnowała na samym poczatku. Dobrze, że miałam wiecej jedzonka dla maluszka bo nie było by za ciekawie, nie oddałam odrazu wózka wiec tez szczescie bo mozna było powozic i mały sobie troche spał. Ale była para z 3m dzidziusiem i masakra chyba kolke dziecko mialao od 16 płakało :( a na lotnisku zero informacji o tym kiedy polecimy i czy wogóle

Odnośnik do komentarza
Gość kozica szwedzka

Czesc Megan84, rzeczywiscie masakra :O Dobrze ze macie takiego dzielnego maluszka :)

Ja tez tu nie widzialam takich herbatek. I w ogole chyba nie ma tu takiej tradycji, jak w Polsce, ze dzieci pija herbatki. Zreszta i dorosli malo herbat pija (na pewno nie tak jak w Polsce!), tylko kawe 5-6 razy dziennie :O

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

typowo dla dzieci herbatek nie ma. a jesli interesuje Cie rumianek, to dobra na brzuszek jest herbatka z hälsobutik, hälsofraft... to sa sklepy z ziolami itp. tam jest duzy wybor herbat ziolowych. a przeciez zeby dac dziecku mozesz rozcienczyc ja z woda.ja podawalam Oskarowi taka w zielonym opakowaniu z ziolami narysowanymi bylo tam w skladzie kummin-kminek, anis-anyż itp.
tu masz link do strony ze zdjeciem
Life - Produkter

http://suwaczki.maluchy.pl/li-22519.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywe6ydagtwhn27.png

:smile_move::pig::smile_move:
http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=81764df5aed2504bb.png

Odnośnik do komentarza
Gość kozica szwedzka

Dziewczyny, a tak w ogole, to dajecie dzieciom herbatki?? Ja zaszlam w ciaze w Szwecji, urodzilam synka w Szwecji, mieszkam tu i tak jakos naturalnie weszlam w tutejsza "tradycje" nie-picia herbatek... Bisiu pije wode, mleko i sok jablkowy, a czasem, z okazji jakiegos przyjecia czy Swiat zdarzaja sie rozne gazowane swinstwa. I tyle. Czy herbatki sa w jakis sposob konieczne (bardzo wazne?) dla dzieci, czy to raczej kwestia przyzwyczajenie, tradycji, itp? Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza

Mój Miłosz ma dopiero 8 miesiecy i herbatki uwielbia. W zasadzie od 1 tygodnia dawałam mu koperkowa i u nas sie super sprawdziła bo gdy miał kolki to ułatwiała mu puszczanie bąków ;) pije też jabko-melise np jak zabki go męcza. Te herbatki sa w granulkach wiec sypie tylko odrobinke, szczerze mówiac wole to niż soki (zreszta mały nie lubi soczków) większosc jest słodzona, a taka koperkowa lub rumiankowa nie. Wzasadzie teraz to już kwestia przzywczajenia ale wczesniej były bardzo pomocne i widziałam efekty. Tak samo jesli chodzi o zatwardzenia u dzieci szczególnie tych które sa na sztucznym mleku, wystarczyło, że dałam mu rumianku i było pokłopocie. No ale skoro w Szwecji nie ma ich to trzeba sie przyzwyczajac do innych napojów ;)
Dziękuje za info :)

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

Witam:)

Julia pochwal sie fota jak rosnie brzus:wink:


*********
corka jest bezherbatowa:D
nie wynika to z "tradycji" szwedzkich:oczko:
poprostu uwazam ze sa malo potrzebne

a tak na marginesie soki dla niemowlakow sa nieslodzone-sempera napewno:D

Pozdrawiam:usmiech:

Odnośnik do komentarza
Gość kozica szwedzka

patrycja`81


a tak na marginesie soki dla niemowlakow sa nieslodzone-sempera napewno:D

Pozdrawiam:usmiech:

Moj Bis pil glownie moje mleko i wode jak byl malutki. Z tym, ze ja bardzo dlugo karmilam piersia. Soki zaczal dosc pozno, chyba jak juz mial ponad 1,5 roku. Glownie jest to sok jablkowy, ekologiczny (i oczywiscie bez cukru) i do tego rozcienczam woda, bo bez tego jest za slodki. Teraz tez uwielbia pic mleko (ale z tego co wiem, nie wszystkie dzieci lubia mleko).

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

kozica szwedzka
patrycja`81


a tak na marginesie soki dla niemowlakow sa nieslodzone-sempera napewno:D

Pozdrawiam:usmiech:


Moj Bis pil glownie moje mleko i wode jak byl malutki. Z tym, ze ja bardzo dlugo karmilam piersia. Soki zaczal dosc pozno, chyba jak juz mial ponad 1,5 roku. Glownie jest to sok jablkowy, ekologiczny (i oczywiscie bez cukru) i do tego rozcienczam woda, bo bez tego jest za slodki. Teraz tez uwielbia pic mleko (ale z tego co wiem, nie wszystkie dzieci lubia mleko).

ja rok corke karmilam piersia:usmiech:

Odnośnik do komentarza
Gość kozica szwedzka

Moj Bis zywil sie tylko i wylacznie moim mlekiem do 7 miesiaca wlacznie, dopiero potem wlaczalismy powoli inne rzeczy, ale piers dostawal dopoki nie skonczyl 2 lata i 3 miesiace. Aczkolwiek ostatnie pol roku to juz bylo minimalnie - rano kilka minut - raczej dla bliskosci niz dla jakis wartosci odzywczych.

Z drugim dzieckiem mysle ze nie bede tak przesadzac ;) bo jednak dlugie karmienie jest strasznie ograniczajace dla matki. Nigdzie nie moglam wyjechac, a jak juz musialam, np. na konferencje, to moj mezczyzna i synek jechali ze mna i karmilam w przerwach na lunch czy kawe. Skomplikowane i meczace.

A planuje wyjazd w Tatry, jak male bedzie mialo nieco ponad rok, wiec do tego czasu musze niezle ograniczyc karmienie. Bo bez gor trudno mi tu wytrzymac ;) Wiem, wiem, ze glupio tak planowac wyjazd na poltora roku naprzod, ale ja tak strasznie tesknie za Taterkami :O Na szczescie moj mezczyzna to rozumie i juz obiecal, ze zostanie przez tydzien sam z dzieciakami :))

A Wy za czym z Polski tesknicie?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Rzadko tu zaglądam, a właściwie zaglądać zaglądam, bo przychodzi mi to wszystko mailem na pocztę, ale się nie udzielam :-)
Chodzi mi o kwestię herbatek dla dzieci - wydaje mi się, że widziałam Hippa w sklepie polskim w centrum Sztokholmu. Zaraz przy Drottningsgatan jest sklep i tam na wystawie były Hippy właśnie. Nie wiem czy Was to urządza, bo nie wiem skąd jesteście, ale jak dla mnie to oznacza, że gdzieś jeszcze powinny być :-)
Pozdrawiam serdecznie!

Agnieszka

http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatard20091203_0_Misia+Kosia+is.png

Odnośnik do komentarza

patrycja`81
Witam:)

Julia pochwal sie fota jak rosnie brzus:wink:


*********
corka jest bezherbatowa:D
nie wynika to z "tradycji" szwedzkich:oczko:
poprostu uwazam ze sa malo potrzebne

a tak na marginesie soki dla niemowlakow sa nieslodzone-sempera napewno:D

Pozdrawiam:usmiech:

oj, nie ma się czym chwalić
Brzucho nadal jak w 7 miesiącu, no i waga nieciekawie bo juz mam prawie 9 kg do przodu. A miałam w planie tylko 6kg przybrać przez cała ciąże:36_19_1:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...