Skocz do zawartości
Forum

Szwecja


sekundka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i sie ja.czoraj nie dalam rady byc na internecie...spoznione ale szczere Życzonka dla Anniki,Davidka i Oscara!!!Zdrowka zyczeA dzisiejsze dla Wiktorka!!!(chyba sie nie pomylilam:P,oraz Gratulacje dla Partycji'81,u mnie maly na szczescie dobrze przechodzi zabkowanie...nie mam w ogole z tym problemow.Kingolandiaslicznie Kamilka juz stoi...nie moge sie doczekac jak moj pączuś tak bedzie hihi...:36_1_21:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-35609.png

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

julia

A tak przy okazji to myjecie juz dzieciaczkom te pare ząbków? masujecie dziąsełka?
bo mi połozna kazala juz pasta malemu te dwa ząbki myc


co??bede musiala sie wziasc za czytanie na szwedzkich stronach o higienie zabkow u niemowlat-bo same jakies dziwne rewelacje :D
bo poki co zaczytuje sie na polskich
i pisza ze pasty uzywa sie kiedy dziecko juz umie wypluwac(zeby nie polykalo pasty)
szczoteczki sie uzywa jak sie pojawia cztery zabki,a tak to sie przemywa gazikiem a w Polsce sa jakies specjalistyczne nakladki do mycia takich malenkich zabkow

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

patrycja`81
julia

A tak przy okazji to myjecie juz dzieciaczkom te pare ząbków? masujecie dziąsełka?
bo mi połozna kazala juz pasta malemu te dwa ząbki myc


co??bede musiala sie wziasc za czytanie na szwedzkich stronach o higienie zabkow u niemowlat-bo same jakies dziwne rewelacje :D
bo poki co zaczytuje sie na polskich
i pisza ze pasty uzywa sie kiedy dziecko juz umie wypluwac(zeby nie polykalo pasty)
szczoteczki sie uzywa jak sie pojawia cztery zabki,a tak to sie przemywa gazikiem a w Polsce sa jakies specjalistyczne nakladki do mycia takich malenkich zabkow


poczytalam na szwedzkich stronach o zabkach i ich higieni,noi niby polkniecie pasty nic nie robi...wszystko sie pewnie okaze w praktyce,jak z tym myciem bedzie czy od poczatku z pasta czy bez,bo przede wszyskim niemowlak musi ja zaakceptowac :oczko:
a tymczasem ja czekam na pierwszy Emilkowy zabek :D

"Borsta rätt
Börja borsta barnets tänder så fort den första tanden har kommit. Använd en mjuk tandborste, avsedd för små barn, och använd en barntandkräm med fluor. Att borsta tänderna håller dem rena och fluoren stärker tändernas emalj. Det gör inget att barnet sväljer tandkrämen. Lagom mängd tandkräm är en klick stor nog att rymmas på barnets lillfingernagel. Borsta med korta snabba rörelser - det är effektivare än långa svepande borstningar. Se till att det blir ordentligt rent i de gropiga kindtänderna. Borsta tänderna varje dag, både morgon och kväll. Byt tandborste när stråna börjar spreta.
Viktigt om barns tänder - BarnTotal.se - barn, bebis, gravid

Odnośnik do komentarza
Gość kingolandia

patrycja`81
patrycja`81
julia

A tak przy okazji to myjecie juz dzieciaczkom te pare ząbków? masujecie dziąsełka?
bo mi połozna kazala juz pasta malemu te dwa ząbki myc


co??bede musiala sie wziasc za czytanie na szwedzkich stronach o higienie zabkow u niemowlat-bo same jakies dziwne rewelacje :D
bo poki co zaczytuje sie na polskich
i pisza ze pasty uzywa sie kiedy dziecko juz umie wypluwac(zeby nie polykalo pasty)
szczoteczki sie uzywa jak sie pojawia cztery zabki,a tak to sie przemywa gazikiem a w Polsce sa jakies specjalistyczne nakladki do mycia takich malenkich zabkow


poczytalam na szwedzkich stronach o zabkach i ich higieni,noi niby polkniecie pasty nic nie robi...wszystko sie pewnie okaze w praktyce,jak z tym myciem bedzie czy od poczatku z pasta czy bez,bo przede wszyskim niemowlak musi ja zaakceptowac :oczko:
a tymczasem ja czekam na pierwszy Emilkowy zabek :D

Ja uzywałam przy Kindze pastę bez fluoru i do połykania.
Ta akurat jest od 3m-3lat
First Teeth pasta do zębów- dziecieca- Pierwszy Ząbek - sklep stomatologiczny eDental.pl

Ta od 6-24m
PASTA DO ZĄBKÓW NENEDENT- BABY 20 ML - Cena: 19.70 zł - Leki, odżywki i kosmetyki w jednym miejscu - Cefarm24.pl
Miaałm tą i nie było jakiś tam sensacji i skutków ubocznych.

Odnośnik do komentarza
Gość kingolandia

lucia77

Motylku pomysl ze spotkankiem super ... tylko napisz jakas propozycje :) :) :)

dobranoc :36_1_22:

Ja niestety piszę sie na spotkanko dopiero w maju.
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000201AE.gif

Ja w środę do polski wiec jeśli macie jakie życzenia to chętnie przywiozę.Śmiało.

Odnośnik do komentarza

kingolandia

Ja uzywałam przy Kindze pastę bez fluoru i do połykania.
Ta akurat jest od 3m-3lat
First Teeth pasta do zębów- dziecieca- Pierwszy Ząbek - sklep stomatologiczny eDental.pl

Ta od 6-24m
PASTA DO ZĄBKÓW NENEDENT- BABY 20 ML - Cena: 19.70 zł - Leki, odżywki i kosmetyki w jednym miejscu - Cefarm24.pl
Miaałm tą i nie było jakiś tam sensacji i skutków ubocznych.

my tez :)

Julia z wlasnego doswiadczenia moge Ci napisac .... ze mylam dzieciom zabki od pojawienia sie pierwszych .... delikatnie w czasie kapieli i przy porannej toalecie .... u nas zabki pojawily sie kolo 7 miesiaca i mialam taka zasade , ze kupilam 2 szczoteczki i jedna bawil sie Davidek czy Filip a druga ja mylam delikatnie .... :)
wiele smiechu przy tym bylo ... ale codzienna rutyna i nie ma zadnych z tym problemow :)
zreszta Filipowi mylam zabki - pomagalam do 3 lat :)

aaaa i co najwazniejsze , to pasty nakladasz praktycznie znikoma ilosc , dokladnie ta wielkosc ma przypominac ziarnko groszku lub glowke od szpilki nie wiecej tak tlumaczyla mi pielgniarka :)
takze powodzenia ... i nie zrazaj sie , jak Oscarek bedzie wypluwal czy nie chcial ....
choc w sumie dzieciom sie to podoba ,bo swedza je dziaselka a taki masaz szczoteczka przynosi im ulge :)

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

pierwsze internetowe wiadomosci okazaly sie nie dokonca wlasciwe:D
czlowiek zyl w pastowej niewiedzy :oczko:

dobrze ze sie dowiedzialam zanim pojawily sie zabki:smile_jump:

dobra musze sie ewakuowac od komputera,bo czas ucieka....
a ja bez sniadania,i tylko sprzatam miedzy czasie(oczywiscie pomiedzy siedzeniem na kompie,a zabawa z Emilia :D)



::):

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...