Skocz do zawartości
Forum

Szwecja


sekundka

Rekomendowane odpowiedzi

witam i sie ja wieczorkowa pora

sylwusia ja nie wiem dokladnie czy o to samo chodzi ale Dominis jak byl malutki to tez cos takiego mial na jezyczku...

i z domowych sposobow jakie mama i babcia wtedy mi doradzily to zagotowac wode z cukrem i namoczyc w tym pieluszke i krajem pieluszki to przecierac...Dominisiowi to pomoglo ale nie na dlugo,pozniej lekarka pozmarowla mu to czym takim fioletowym i wtedy to zniklo calkowicie...

rzeczywiscie tu sie bardzo cicho zrobilo...wiele dziewczyn juz w ogole nie pisze:(

milej nocki...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-35609.png

Odnośnik do komentarza

Witam

Dziewczyny jak u Was wyglądała sprawa z odstawieniem od piersi. Chodzi mi mianowicie o to czy jak przestałyście maluszki karmic to ściagałyscie później jeszcze mleko jak bolały Was piersi? czy brałyscie jakies tab na zasuszenie pokarmu?

Patrycja Ty chyba ostatnia odstawiałąs Emilke i to będąc w ciązy już. Jak to u Ciebie wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

julia
Witam

Dziewczyny jak u Was wyglądała sprawa z odstawieniem od piersi. Chodzi mi mianowicie o to czy jak przestałyście maluszki karmic to ściagałyscie później jeszcze mleko jak bolały Was piersi? czy brałyscie jakies tab na zasuszenie pokarmu?

Patrycja Ty chyba ostatnia odstawiałąs Emilke i to będąc w ciązy już. Jak to u Ciebie wyglądało?

u nas wyszlo troszke spontanicznie;)
tzn jakis tydzien,poltora wczesniej-i fajnie,bo przynajmniej ominelo mnie "od jutra nie karmie":wink:

w sierpniu Emilia najczesciej rano i do snu miala cyca,a tak w ciagu dnia czasami
pewnego wieczoru po cycu,szybko sie obudzila i postanowilismy ze cyca nie dostanie(byc moze ja bylam wtedy jakas niecierpliwa,albo cos:D)
no ale poniewaz ja nie moglam tak od razu,ze koniec z cycem-postanowilam ze jeszcze choc poranne karmienia zostawie
minelo kilka dni i poranne cycowanie is eskonczylo,i tym samym karmienie Emili
z piersiami nic mi sie nie dzialo,nie musialm nic zrobic zeby zakrecic mleczko:wink:

zycze oby tez sprawnie i ladnie poszlo:usmiech:

Pisz co tam u Ceibie zbrzusiem:wink:


Sylwusia ja niestety nic nie wiem o plesniawkach-ale zyzce zeby szybko przeszlo:wink:


Zapisala ktoras z Was juz pocieche do przedszkola?
ja wlasnie szukam i przegladam(od sierpnia albo wrzesnia chce zeby Emilia zostala przedszkolakiem:wink:)
Benjamin rosnie jak na drozdzach,fajny paczus jak Emilia w jego wieku:D

teraz obydwoje sa zakatarzeni:ehhhhhh:chyba nikogo nie ominie:wink:



Ewka jak sie dowiesz kiedy wiosna bedzie (nie kalendarzowa:lol:)to daj znac:D


Pozdrawiam:usmiech:

Odnośnik do komentarza

witam i sie ja nocna pora ale cos spac nie moge:)

patrycja ja apisalam Dominica do przedszkola ale wszyscy mi mowili ze tutaj sie dlugo czeka a on ju zostal przyjety od 30.03 troce wedlug mnie za wczesnie,bo chcialam gdzies tak na czerwiec lipiec a tutaj takie zaskoczenie ale mam nadzieje,ze sie przyzwyczai:)a jak nie to njawyzej zrezygnuje

Milej nocki...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-35609.png

Odnośnik do komentarza

Witam

Dzięki PAtrycja za odpowiedz, oby u mnie też obyło sie bez wspomagaczy

A brzusio rośnie w zastraszającum tempie
Na piatek umawiam sie do lekarza na usg takze znow zobacze moja kruszynke:smile_jump:
Mdłości niestety jeszcze nie minęły:Real mad:

A Moj mały zapisany jest do przedszkola i ma zacząc od połowy kwietnia, ale jak to bedzie to jeszcze nie wiemy

Od wczoraj męczymy sie z kaszlem i wysoką gorączką. Mam nadzieje ze mu to minie bo kolejnej nocy nieprzespanej nie wytrzymam:36_19_1:
Biedaczek tak się męczył w nocy, że az ryczeć mi się chciało
Teraz podałam mu leki na zbicie temp i syrop na kaszel

Ide do mojego maluszka
trzymajcie się kobietki

Odnośnik do komentarza

dziewczyny widze ze choroba nikogo nie omija,moja mala pierwszy raz mi zachorowala i ja oczywiscie spanikowalam odrazu hehe,ale musi byc ten pierwszy raz!!
co do cycusia to tez zamierzam niedlugo ja odstwiac,tak maj-czerwiec tylko mam maly dylemat,co ja mam jej dawac zamiast tego cyca???? zaznaczam ze wszelkie kaszki w zadnej postaci nie przechodza!!!je obiady normalnie,buleczki tez nie tylko sama kielbaske,parowki i desery owocowe i jogurty czasem i koniec!!!!zawsze dostaje cyca jak idzie spac w nocy i wdzien,najgorzej z ta kolacja,bo w dzien zje obiadek ale jej na noc nie bede dawac chyba obiadu? pomozcie dziewczyny.`

Julia duuzo zdrowka dla synusia!
Patrycja,Ewcia,Julia wasze maluszki do przedszkola juz ida, jak ten czas szybko mija strasznie,mam nadzieje zew przedszkolu beda same radosne chwile a dzieci beda wracac usmiechniete do domku!!

Ja to jak Ewka,boje sie o te zarazki itd,taka juz jestem przewrazliwiona strasznie hehe

http://s9.suwaczek.com/200901124568.png

Odnośnik do komentarza

witaj Smieszek!! gratuluje synka!!!!! tu napewno znajda sie chetne na spacerek tylko wiekszosc daleko mieszka niestety od ciebie,ale moze ktos jest z okolic...

Dziewczyny mam pytanie o foraldrapenning, kiedy oni wplacaja na konto? bo nie wiem kiedy sie spodziewac pieniazkow:)) a male zakupki by sie przydaly...MILEJ RODZINNEJ NIEDZIELI ZYCZE!!!

http://s9.suwaczek.com/200901124568.png

Odnośnik do komentarza
Gość kozica szwedzka

julia
Witam

Dziewczyny jak u Was wyglądała sprawa z odstawieniem od piersi. Chodzi mi mianowicie o to czy jak przestałyście maluszki karmic to ściagałyscie później jeszcze mleko jak bolały Was piersi? czy brałyscie jakies tab na zasuszenie pokarmu?

Patrycja Ty chyba ostatnia odstawiałąs Emilke i to będąc w ciązy już. Jak to u Ciebie wyglądało?

Czesc Julia,
Mysle ze nie powinno byc problemu z "nadprodukcja" mleka, jesli bedziesz odstawiac powoli. Ja karmilam bardzo dlugo (az synek mial 2 lata i 3 miesiace), ale pod koniec juz bardzo malo - tylko rano przez kilka minut. Ale juz duuuuzo wczesniej zaczelam stopniowo zmniejszac ilosc karmien, zreszta to tez wyszlo naturalnie, bo Bisiu coraz wiecej jadl innych rzeczy, a mniej wisial przy cycku :) Tak wiec jak na poczatku karmilam niemal non-stop (przynajmniej tak mi sie wydawalo, to potem stopniowo mniej i mniej i mniej... Nawet juz moglam wyjezdzac na kilka dni i Bisiowi to ni eprzeszkadzalo, a ja odrobine raz dziennie odciagalam i tyle. Potem karmienia bylo jeszcze mniej, wiec nawet nie musialam odciagac. A potem wyjechalam na tydzien w Tatry, i okazalo sie, ze wystarczy rano przytulanie do taty, a piers wcale nie jest tak potrzebna :) Tyle ze synek byl juz wtedy dosc duzy, no i na stopniowe odzwyczajanie mielismy duuuzo czasu.
Rozumiem, ze Ty tyle czasu nie masz, ale mysle ze dobrym pomyslem bedzie jak najszybciej zaczac zmniejszac (stopniowo) ilosc karmienia. Zamiast tego, duzo przytulania i bliskosci, bo dzieciom w tym wieku to juz chyba bardziej chodzi o ta bliskosc niz o sama wartosc odzywcza mleka (bo wiekszosc skladnikow odzywczych dostaja z innego jedzenia).
Zycze powodzenia! Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza

smieszek Witaj , Gratuluje, tez mam w domu jedna marcoweczke tylko z 2005 :)

Sylwusia

Om Försäkringskassan beslutat att du får föräldrapenning kommer pengarna de här dagarna:

Föräldern född dag 1-10
Den 25:e varje månad

Föräldern född dag 11-20
Den 26:e varje månad

Föräldern född dag 21-31
Den 27:e varje månad

Julia Ja wlasnie przestalam karmic piersia tylko moj synek ma 6 miesiecy. Karmilam coraz rzadziej az wreszcie raz dziennie no i pare dni temu przestalam zupelnie. Musialam sciagnac moze ze dwa razy bo bolaly mnie piersi ,a teraz juz jest ok.

http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/wkiI.jpghttp://lbym.lilypie.com/wkiIp1.png

http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/1fpX7Si.jpghttp://lb3f.lilypie.com/1fpXp1.png

Odnośnik do komentarza
Gość kozica szwedzka

Czesc Dziewczyny!
Zastanawiam sie nad jedna rzecza, moze mi cos poradzicie. Moj synek, Albin, wlasnie skonczyl 3 lata, jestem w piatym miesiacu ciazy, wiec jak sie drugie dziecko urodzi, Albis bedzie mial 3 i pol roku. Zastanawiam sie, jak wtedy bede wychodzic z domu z 2 dzieci. Trzy i polroczne dziecko przeciez az tak daleko nie zajdzie; niby lubi chodzic, ale tez dosc czesto po prostu nie chce, a do tego moze byc zazdrosny o to male w wozku. Z drugiej strony kupowanie podwojnego wozka to spory wydatek (a nielatwo chyba kupic uzywany), tym bardziej, ze chyba az tak dlugo Bisiu nie bedzie jezdzil w wozku. Z kolei mogla by byc spacerowka dla Bisia, a male w nosidelku, ale z tego co wiem, nie powinno sie nosic w nosidelku takich zupelnie malych niemowlakow... Slyszalam tez o takiej desce na kolkach doczepianej do wozka (nie wiem, jak sie nazywa), na ktorej starsze dziecko stoi. Ale czy dzieci chetnie na tym jada? I chca tak stac cala droge? Powidzmy, ze pojde na godzinny spacer - czy maly bedzie chcial tyle stac?
Ciegle sie zastanawiam, jak to rozwiazac. Mozecie mi napisac, jakie Wy macie doswiadczenia z dwojka dzieci i srodkiem transportu?? Przeciez nie bede latem ciagle w domu siedziec z dwoma maluchami...
Pozdrawiam cieplo! I czekam na rady :)

Odnośnik do komentarza

Sekundka witaj po dluuugiej nieobesnosci,pewnie dzieciaczki szaleja i mama ma malo czasu..
dziekuje za odp co do foraldrapennig ale wiesz to jest jakas masakra z tym,mon m wzial od 1stycznia do 1 marca pappaledig,juz w grudniu wyslalismy kompletne papiery(szef pomagal wypisywac) i oczywiscie moj nie chodzil do pracy itd,a tu nagle 20stycznia przysylaja nam papiery ze ,oni wyslali nam pismo ale my nie odeslaismy i ze nie zaplaca nam,wiec poszlam do fk i powiedzialam ze nic nie dostalismy wiec pani dala nam nasze zgloszenie kazala poprawic gdzie byl blad podpisac sie i nowa date wstawic w podpisie,zrobilismy to na miejscu i dzis jest 1 marzec a tu nic!!!! kurde tak to jest jak sie szwedzkiego nie zna!!zalogowalam sie na stronie fk i tam jest ze dostali te papiery itd ale to wszystko,i tak moj m idzie jutro do pracy a pieniedzy nie dostalismy,ledwo udalo nam sie przezyc te 2 mce!!!

a co do tych kaszek välling itd nic nie przechodzi,kompletnie nic jak tylko posmakuje zaraz sie wyrywa i placze. i mam wlasnie problem co bedzie jak odstwie od cyca....

http://s9.suwaczek.com/200901124568.png

Odnośnik do komentarza

Kozica wiesz ja widze ze dzieci czesto jezdza na tej desce doczepianej,a ja mysle ze podwojny wozek to jest zbedny,jak synek sie zmeczy chodzeniem to ustanie na deske,a wogole to juz duuuzy mezczyzna i pewnie bedzie biegal i szalal...ja mam 11 siostrzencow wiec tak juz po 3 r.z. to te dzieciaki biegaly cale dnie, a na poczatek moga byc krotkie spacery potem dluzsze i dluzsze,zreszta jak cieplo sie zrobi to beda dzieciaczki szalaly...

http://s9.suwaczek.com/200901124568.png

Odnośnik do komentarza
Gość kozica szwedzka

Dzieki, Sylwusia :) Wiesz moze jak sie taka deska nazywa? Po polsku, po szwedzku?
Bisiu juz sam sporo biega, ale jak idziemy na dluzszy spacer, to troche biega, a reszte chce siedziec w wozku. Poza tym, jak sam biega, to jest jak maly szczeniaczek - postoj przy kazdej trawce i kazdym kamieniu :)) wiec spacer trwa dluuuugo. Teraz, zima, to strasznie marzne, jak musze tak na niego czekac. No, ale latem nie bedzie to problem :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...