Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

kwiaciarka
Dzieki Lema :)
Asia ja tez paluszki - a jak robisz te parowki w ciescie?
To moze kupcie ten co ja mam - tylko w skorze :)
Okruszki sie rewelka odkurza, podnosze poduchy, myk odkurzaczem i po okruchach :)
Devachan pewnie, ze wszystko zalezy od dziecka. Jakby Kuba lamentowal na potege to zapewne bym przerwala powyzsza metode nauki samodzielnego zasypiania. Z kazdym dzieckiem inaczej. Na jedno dziecko dziala to a na inne tamto.
Uwielbiam zurek z jajkiem - mniam :)
Co za zapiekany makaron? z czym?

robilam z ' pomyslem na zapiekanke" ale w wersji odchudzonej lux czyli na dol makaron, sos z wody i mleka zamiast smietanki dodajac 100ml mleka wiecej. zalalam makaron, na wierzch delikatnie posypalam cebule krojona w gruba kostke, pomidory sparzone bez skorki w kostke, szynke drobiowa w kostke, na wierzch ser, pieklam w 180st, ale ie jak w przepisie 25 minut tylko 35 i jeszcze 5 minut grill zeby sie ser ladnie zarumienil(jak sie da wiecej plynu i dluzej zapieka to makaron jest okay)

a jak robie sama to takie daje rozne skladniki jakie mam, zamiast makarou(wtedy ugotowanego, bo czesto zapiekanke z 'resztek' lodowkowych robie)daje tez ziemniaki podgotowane w talatki, a wszystko zaleam rozbeltanym z mlekie jajem z przyprawami, i zapiekam az zbrazowieje.

a nakolacje dzis robilam bardzo szybkie i proste danie - paluszki krabowe w pomidorach - zasmazasz posiekana (lub przecisnieta przez praske) glowke czosnku, pokrojone za 1-2cm kawalki zamrozone paluszki krabowe, jak czosnek lekko zbrazowieje dodaje puszke pomidorow oraz posiekana papryke (tu tez paste z papryk chili do smaku sol, pieprz,ziola prowansalskie) dusze to pod przykryciem razem 10 minut.
do tego salata lodowa porwana na kawalki z oliwkami z oleju, i swiezy chleb za zakwasie(dzis akurat z oliwkami, jest przepyszny!)

Palce lizac, polecam! tu paluszki krabowe taniocha...
zamiast paluszkow krabowych mozna uzyc krewetek,(ale je dodajemy do podduszonego sosu i razem dusimy tylko 5 minut,inaczej beda gumowate) - sparzone maja nawet niedrogo w biedronce - mrozone, rózowe (swieze sa szare i najtaniej znalazlam w carrfourze,tez mrozone) ale do ich robi sie sos z czosnku i suszonych pomidorow w oliwie ale te krewetki podaje sie z wody w ktorej gotujemy je z przyprawami tyko 3 -5minut od zawrzenia ponownego wody.

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

isa32
A ja ze swoją się kładę, przytulam, czekam aż zaśnie (uciszam, bo ciągle gada :Oczko:) później wstaję a ona sobie śpi. I dopóki ta bliskość będzie jej potrzebna, będzie ją miała :yes:
I mam w nosie co mówi superniania, albo inne mądre głowy :Oczko:

u nas tak samo :smile_move:

asia78
Mialam odkurzac, ale sobie przypomnialam, ze bede piekla te ciastka francuskie a przeciez z tego sie strasznie kruszy:takwyszlo:A tak jeszcze sobie pomyslalam, ze moze w srodek wlozyc parowke zakrecona w ser zolty. Tak mi Pola pomysl poddala, zeby ser a ja wymyslilam parowke

super sprawa :yes: juz tak robilam ::):

asia78
Czy Wasze dzieci jedza rzodkiewke? Pola nie Stefan tak i to nawet taka co ja ledwo jestem w stanie zjesc, bo taka ostra

nie

http://img244.imageshack.us/img244/8602/glitteryourway5972a42dwu3.gif

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/16801.png

Odnośnik do komentarza

kajocha
Alusia ma zastrzyki ::(: Dostała Biofuroksym domięsniowo w pupinę ::(: Ach... jak mi jej szkoda ::(:

o jeny , biedna - jak czesto ma?
kurcze, ze tez nie chce lykac syropow ::(:
A jak masz chodzic na zastrzyki i tak do pielegniarki, to moze ona by umiala zaserowac syrop doustnie? przeciez na rota szczepionke daje jakos nie? one umieja podac tak zeby dziecko wypilo.

Ela dzis dostala syropek xyzal ( przeciwalergiczny bo wyszly na nozkach czerwone placki), ale moja Ela to lubi pic ze strzykawki, wiec wypila 2ml i wolala jeszcze.

No spadam, bo Ela wola do spania.
Zagladne moze, a moze nie, bo P. ma prace na kompie pilna.
Jak nie, to
milej nocki
dla Alusi spokojnej i niech zdrowieje szybko i buziak na dobranoc.

http://www.suwaczek.pl/cache/a58d0abe3d.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7f7b513cb8.png

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
kajocha
Alusia ma zastrzyki ::(: Dostała Biofuroksym domięsniowo w pupinę ::(: Ach... jak mi jej szkoda ::(:

o jeny , biedna - jak czesto ma?
kurcze, ze tez nie chce lykac syropow ::(:
A jak masz chodzic na zastrzyki i tak do pielegniarki, to moze ona by umiala zaserowac syrop doustnie? przeciez na rota szczepionke daje jakos nie? one umieja podac tak zeby dziecko wypilo.

Ela dzis dostala syropek xyzal ( przeciwalergiczny bo wyszly na nozkach czerwone placki), ale moja Ela to lubi pic ze strzykawki, wiec wypila 2ml i wolala jeszcze.

No spadam, bo Ela wola do spania.
Zagladne moze, a moze nie, bo P. ma prace na kompie pilna.
Jak nie, to
milej nocki
dla Alusi spokojnej i niech zdrowieje szybko i buziak na dobranoc.
Tez Oliwka Xzyzal dostawala:) i czasem dostaje jak ma powiekszone migdaly.
Rewelacyjny jest naparwde!!!

http://www.suwaczek.pl/cache/66190808a7.png

Odnośnik do komentarza

kwiaciarka
Ele ide klasc spac, a co ona wymyslila - szok. Polozyla sie na podlodze na plecach ( wykapana! w czystej pizamie) i mowi , ze mam nogą na jej brzuch deptac .... co ona wymyslila???? nie wiem heheh
milej nocki dziewczyny!
chyba zrobie ten makaron :)

:smile_move: ciesze sie ze przepis zachecil :smile_move:
a vic czesto sie na podloge kladzie, i chce zeby z nim lezec albo bierze poduszke iudaje ze spi...
ja podlogi mopem codziennie jade, chocby tylko na sucho,bo przy nim efekty sprzatania bardzo szybko znikaja...

asia78
Hej!!
Jedziemy nad jezioro. Nie ma wcale plazowej pogody a wrecz przeciwnie:takwyszlo:

udanego odpoczynku tak czy siak, byle nnie padalo, zaraz plaza byc nie musi, no ie:Oczko:

ALUSIU WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!!!!!!!!!!!!!

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

asia78
Mialam odkurzac, ale sobie przypomnialam, ze bede piekla te ciastka francuskie a przeciez z tego sie strasznie kruszy:takwyszlo:A tak jeszcze sobie pomyslalam, ze moze w srodek wlozyc parowke zakrecona w ser zolty. Tak mi Pola pomysl poddala, zeby ser a ja wymyslilam parowke

A ja dzis zrobilam z takim nadzieniem jak do nalesnikow czasem robie czyloi piers z kurczaka ze szpinakiem- rewelacja. Tylko za duzo nadzienia dalam troche. Ale wiem, ze Wy nie wszytskie lubicie szpinak, u nas na szczescie wszysycy uwielbiaja. Z Franiem na czele:yes:

isa32
Lema
isa32
A ja ze swoją się kładę, przytulam, czekam aż zaśnie (uciszam, bo ciągle gada :Oczko:) później wstaję a ona sobie śpi. I dopóki ta bliskość będzie jej potrzebna, będzie ją miała :yes:
I mam w nosie co mówi superniania, albo inne mądre głowy :Oczko:

Tez tak myslalam dopki nie zaczelo to tak dlugo trwac.

Lema, a może Franek nie potrzebuje już dziennej drzemki? On zawsze mniej spał od innych dzieci. Może wtedy szybciej zaśnie.

Nie czytam Ali w łóżku. Łóżko jest do spania, czytamy wcześniej, przed kąpielą. Po kąpieli to ona wie, że buziak tacie czy babci (jak są) i do łóżka. Jak jest bardzo zmęczona potrafi zasnąć w ciągu 5 min. jak mniej to trwa to dłużej...
A teraz przez ostatnie 2 noce budzi się moje mamie o 3 i nie może zasnąć, jak jej się w końcu po godz. udaje to śpi do 7.30. Moja teoria jest jedna: tęsknota za mną...
Wedlug mnie potrzebuje, bo w dzien zasypia doslownie w 5 minut. I spi co najmniej dwie godziny. Raz, miesiac temu mniej wiecej nie spal w dzien, to o 17 byl juz taki zmeczony, ze az go szkoda bylo. Poza tym mi wcale tez nie jest na reke odzwyczajac go od dziennego spania, bo czesto pozno do domu wracamy z budowy. Uwazam, ze jest jeszcze na tyle maly, ze jesli nie buntuje sie przed tym spaniem w dzien to niech spi jak najdluzej. Wiesz, mysle, ze dlatego to tak dlugo trwa ze za duzo zamieszania jest na wieczor. Wracamy, od razu kapiel, on nie ma czasu, zeby sie powoli wyciszyc w domu. I wariuje w tym lozku.

Ja nie uwazam, zeby bylo cos niewlasciwego w tym, ze czytam mu w lozku, to jest takie typowe czytanie na dobranoc- przy malej lampce, szeptem itp. Ale dalyscie mi do myslenia, moze zastanowie sie czy tego nie zmienic, czy nie zrezygnowac z czytania.

Wczoraj mu tlumaczylam, ze jak poczytam ksiazeczke i pocaluje na dobranoc to wyjde do kuchni, ze bede blisko, bede zagladala. Efekt byl taki, ze jak skonczylam czytac to od razu zaczal plakac, w pierwszej chwili nie wiedzialam o co chodzi. Wczepil sei we mnie i krzyczal mama nie, mamusiu nie, pjose nie. Moze jestem za miekka, ale czuje, ze nie predko podejme decyzje, ze koniec z tym wspolnym zasypianiem. Jakos czuje, ze to dla niego naprawde wazne, ze reaguje az tak panicznie.

asia78
Czy Wasze dzieci jedza rzodkiewke? Pola nie Stefan tak i to nawet taka co ja ledwo jestem w stanie zjesc, bo taka ostra

Nie, raczej nie.
kwiaciarka
Alutko udanych urodzinek !

Ela lubi rzodkiewki i wszelkie inne ogorki :) Kuba nie lubi.
Na drzemke zasypia w 5 minut, wieczorem jest roznie.

Dziekuje dziewczyny , jesli tylko pogoda dopisze, to napewno urlop bedzie udany.
Zycze Wam milego tygodnia! i czekajcie tu na mnie :)
Tak ajk Franek. Pewnei, ze bedizemy czekaly!::):

asia78
Ja najblizej mam do BRW. Nawet z okna kawalek ich neonu widze:yes:Ale jakiegos hitu to tam nie widzialam. Nasz wypoczynek musi byc wymieniony i jak nic innego nie znajde to kupie taki prostu wcale nie w skorze tylko w eco. Kosztuje ok 2 tys i bede szukala dalej. A ten sie potem gdzies upchnie, najpewniej do babci

ODRADZAM! Ja mam taki, porazka, po 5 latach nadaje sie do wyrzuenia.
kwiaciarka
kurcze Devachan ale mi tu pysznosci na noc serwujesz, heheh zaraz polece makaron zapiekac takiego mi smaka narobilas.

Asia ja bylam na kolonii 1szy raz po 1 klasie, wylam jak bobr i odliczalam dni do konca kolonii - coz to za przyjemnosc? ja wspominam jako stracone 2 tyg. z wakacji ;)

Ja dokladnie tak samo, w tym samym wieku bylam po raz pierwszy. Rodzice przyjechali po mnie na dzien przed koncem kolonii, tak wylam.

kajocha
Alusia ma zastrzyki ::(: Dostała Biofuroksym domięsniowo w pupinę ::(: Ach... jak mi jej szkoda ::(:

Oj, bidulek chorutki::(: Zdrowka i calus w mala pupcie:Całus:

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Wiadmosc dnia jest taka, ze Franek zawolal dzis siku na nocnik!!! Po raz pierwszy!!! Juz teraz mam z 15 kg do zrszucenia, bo tak spuchlam z dumy i szczescia, ze z 10 mi przybylo bankowo:Oczko:

Tylko z kupa bedzie problem, raz zrobil no nociczka i od tamtej pory jakby sie boi robic kupe na nocnik. Dzis byl w majteczkach i mowi jobie kupe i zaczal plakac, no to ja mowie nic sie nie stalo, bo myslalam, ze juz zrobil, a sie okazalo, ze chcial zrobic. Nie chcial usiasc na nocnik ani na sedes i strasznie plakal. Biegal bez majtek po domu, bo zdjelam mu myslac, ze usiadzie i co jakis czas zaczynal plakac, ze chce kupe. Ani jej nie robil ani nie chcial usiaisc ani nie chcial sobie pozwolic zalozyc majteczki. W koncu przestal wspominac o tej kupie, a ze wychodzilismy z domu to zalozylam mu pieluszke i pozniej zrobil w ta pieluche. A, i jak nie chcial usiasc na ten nocnik to mowil, ze sie boi kupki. I teraz doradzcie mi co mam robic z ta kupka.

http://www.suwaczek.pl/cache/f06af92aaa.png

Odnośnik do komentarza

Lema
Wiadmosc dnia jest taka, ze Franek zawolal dzis siku na nocnik!!! Po raz pierwszy!!! Juz teraz mam z 15 kg do zrszucenia, bo tak spuchlam z dumy i szczescia, ze z 10 mi przybylo bankowo:Oczko:

Tylko z kupa bedzie problem, raz zrobil no nociczka i od tamtej pory jakby sie boi robic kupe na nocnik. Dzis byl w majteczkach i mowi jobie kupe i zaczal plakac, no to ja mowie nic sie nie stalo, bo myslalam, ze juz zrobil, a sie okazalo, ze chcial zrobic. Nie chcial usiasc na nocnik ani na sedes i strasznie plakal. Biegal bez majtek po domu, bo zdjelam mu myslac, ze usiadzie i co jakis czas zaczynal plakac, ze chce kupe. Ani jej nie robil ani nie chcial usiaisc ani nie chcial sobie pozwolic zalozyc majteczki. W koncu przestal wspominac o tej kupie, a ze wychodzilismy z domu to zalozylam mu pieluszke i pozniej zrobil w ta pieluche. A, i jak nie chcial usiasc na ten nocnik to mowil, ze sie boi kupki. I teraz doradzcie mi co mam robic z ta kupka.
Mielismy tez nas problem z kupka.
Oliwka zaczynala juz robic.
Troche na nocnik zrobila i popatrzyla...i sie wystarszyla i niechciala robic dalej.

Pozniej zalozylam pieluche do kupki, ale dziewczyny mitu poradzily ze bez sensu zakladac do kupy pieluszke. No i czekalam na nastepna kupke.
Jak Oliwka chciala zdjeclam majtki zostawilam ja sama przy nocniku...no i przyszla powiedziec ze zrobila ale obok. Naszczescie nic sie niestalo.
Kolejna kupka poszla juz do nocniczka.

Nieumiem doradzic.
Moze zakladaj mu jeszcze zkilka razy pieluszke do qpki az dorosnie sam, tylkoz e raczej znajac po sobie to niebedzie skutkowalo bojak tu dziewczyny pisaly moze by ctak ze dziecko bedzie chcialo miec zakladana te pieluszke do kupki do 4 latek.
Raczej sams ie przekona kilka dni. jak zaczal robic siusiu, to niech teraz sie przyzwyczai wolac i robic siusiu do nicniczka a na kupke przyjdzie czas do nicnnika.

Gratulacje i ciesze sie z postepow Frania:Całus:

http://www.suwaczek.pl/cache/66190808a7.png

Odnośnik do komentarza

moj maly robil qpke a nocnik ale ostatnio jak mu sie tu w oflo nie podobal stary nocnik to ani razu nie zrobil na nocnik siusiu atk, ale z qpa czekal na pieluche...
ja nie doradzam nic

nie mam sily

dzis wyszlam z kolezanka, zona kolegi mojego meza na spacer, odprowadzic ja z malym dzieckiem tam gdzie jej maz mieszka - bo ona tu tylko z synami w odzwiedziny do meza przyjechala...

moj golf niby lekko zepsuty, jeden gar nie palil, stal na ulicy, bo po sprzataniu garazu malzowi nie chcailo sie go do garazu z powrotem zaprowadzic...

jak wychodzilam, nie przeczuwalam nic zlego...
jak wrocilam , nie wiedzialam czemu nasz wspollokoator placze ( mieszka z nami para - Asia sprzata na moich pracach, aDAM jezdzi z moim mezem, razem pracuja)
polozylam dziecko spac spokojnie...
spojrzalam na ulice, auta nie ma,,,
zajrzalm do szafki z kluczmi
kluczykow ie byo
zadzwonila do adama, biedak nadal plakal
moj 'cudowny' maz mial wypadek
na nieszczesie - zyje....
maz kolezanki wypadl przez przednia szybe
ale nic mu na szczescie nie jest tak jak mojemu malzowi
skasowal 3 auta
nie wiem ile mial promili
Adam plakal, bo gdyby mu zabral kluczyki...
ja Bogu dziekuje ze nie mieli w aucie starszego syna tegoz kolegi...
auto jest zarejestrowane na mnie
malz jest wspolwlacicielem
czyli mnie nie bede po sadach ciagac
ale ubezpiecznie nie wyplaci bo byl pijany

a ja wyszlam z domu bo juz nie moglam na inego patzrec

i oto efekt

mam winic siebie?

koszty siegna kilkudziecieciu, o ile nie kulkuset tysiecy koron...

ja sie rozwodze...'

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...