Skocz do zawartości
Forum

Lipcówki 2007 - zapraszam serdecznie :)


Dziubala

Rekomendowane odpowiedzi

isa32
Kajoszka podaj w wolnej chwili przepis na to typowo śląskie danie :Śmiech: ja uwielbiam, ale zazwyczaj robię tylko kluseczki, a i te rzadko, bo moja teściowa jest mistrzynią w tym temacie :oops:

no sie robi :D to jest to o czym napisałam, że robię na niedzielę, czyli roladki wołowe, kluski śląskie i czerwona kapusta :)::

ROLADKI WOŁOWE:

ładny kawałek wołowiny kroisz na plastry i rozbijasz na cieniutkie kotlety (tak, jak schab, ale cieniutko) ::): rozbite plastry smaruję (obowiązkowo!!!!!) musztardą, posypuje solą i pieprzem i nadziewam farszem składającym sie z ogórka kiszonego, marchewki surowej, boczku surowego wędzonego, kiełbasy i cebuli i zwijam na roladkę i obwiązuję nitką porządnie żeby podczas duszenia nic nie wypadło :):: tak przygotowane roladki wkładam do garnka i podlewam wodą tak, żeby mięsko było troszke mniej niż do połowy zanurzone w wodzie i daję tłuszcz, olej lub jakaś margarynka i piekę te roladki minimum 2 godziny bo wołowe mięsko jest twarde a roladki muszą sie rozpływam w ustach i po upieczeniu jak ostygną ściągam z każdej roladki nitkę i w garnku, w którym piekłam mięsko robię sos z pieczenia roladek :D czyli podlewam to pieczone i dodaję mąkę, smietankę i doprawiam pieprzem i solą gdy sie zagotuje sosik i gotowe :D

KLUSKI ŚLĄSKIE:

gotuje osolone ziemniaki i po ugotowaniu gorące przeciskam przez praskę żeby były gładkie :):: gdy ziemniaki ostygną to dziele je na 4 części, 1 częśc wyciągam i w miejsce ziemniaków wsypuję mąkę ziemniaczaną i dodaję jajko lub 2 i wyrabiam ciasto na kluski, formuję kluski i gotowe, kluski wrzucam na gotującą sie wodę i gotuję około 5 minut, kluseczki są gotowe jak urosną i napuchną ładnie :):: podaję z roladkami polane tym pysznym sosem z roladek :)::

CZERWONA KAPUSTA:

czerwona kapustę siekam i gotuję aż będzie miękka, potem ją odcedzam i dodaję surową posiekaną cebulkę, przesmażony boczek wędzony, sól, pieprz, ocet i szczyptę cukru :lol: rewelka !!

SMACZNEGO :Oczko:

http://img244.imageshack.us/img244/8602/glitteryourway5972a42dwu3.gif

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/16801.png

Odnośnik do komentarza

no jaka bzdura !! A. dzwoni mi, że odbiera pierścionek i niby ten kamyczek jest a nowy wypadł jak odbierał pierścionek... no krew mnie zalewa na samą myśl co mu babka powiedziała... kobieta stwierdziła, ze ma poczekac 15-20 minut o pierścionek bedzie gotowy... nożesz kurde 2 tygodnie trwało włożenie nowego kamyczka a sie okazuje, że zrobią mu teraz inny kamyczek na miejscu ? to po co ja tyle czekałam ? sie pytam po co ?

http://img244.imageshack.us/img244/8602/glitteryourway5972a42dwu3.gif

http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/16801.png

Odnośnik do komentarza

Alutka7912

no żeby chudzine poddtuczyc heheheheheh :Oczko: Żeby sie lepiej żelazo z mięska wchłaniało :Oczko: Jula zbyt wiele tego tłuszczu to nie je....czasem dodatkowo łyżeczka masła albo oleju.....nie pije go litrami :Oczko:

Alutko, pytałam juz Ise, ale albo przegapiłam, albo nei zauważyła, teraz pytam Ciebie op wage, znaczy dziecka nie Twoją ;)

Odnośnik do komentarza

isa32
Dziubala
Aida - aż chce się powiedzieć "dla chcącego nic trudnego" ::):

oj to mnie się bardzo nie chce dbać o kondycję fizyczną :Oczko: choć powinnam, bo plecy i kolana bolą dzień w dzień :Męki:

Aida a tak z ciekawości ile snu na dobę potrzebujesz? Może tu tkwi sekret :Oczko: Choć na pewno dobra organizacja to podstawa, ja ciągle nie mogę dojść do wprawy :oops:

Isa tak optymalnie to jest 7-7,5 h. tak koło 6 wytrzymuje, ale jak notorycznie, to się źle czuję w ciągu dnia, niestety często tak włąśnie śpie, poniżej to już całkeim masakra, niedobrze mi zygać mi się chce boli głowa itd...Staram się spać 7h

TYlko, ze dziewczynki sie budzą, wiec są przerwy, ostatnio dużo stresów było, wiec był ponad meisiac, że sie sama non stop budziłam i łąziłam polprzytomna mwajac wrazenie,m ze wcale nie spie, a noc trwa wiecznie...Kupiłam nawet jakeis zolka i witaminy, no i na nerwy przy okazji bo to stres podobno. Jest le[piej, juz sie budze jak małe buczą a nei bez powodu...

Przyouszczam,z e teraz jak wstaje tylko jak musze to i tak z 7 godzin koło 6 zostaje. W dzin nie zasne, nie potrafie.12-6 albo 1-7 tak zwykle wychodzi, ale ciagle walcze o to brakujacą godzine

Odnośnik do komentarza

Czesc!!

Wiesci z frontu chorobowego. Stefan chyba najlepszy, chociaz z zapaleniem spojowek walczy i zeilonym glutem. A. najgorzej, ledwo ledwo i dostal antybiotyk:( Pola srednio, ale widac poprawe, chociaz wczoraj miala na wieczor 39:Padnięty:Ja zdrowa jak ryba chociaz od wczoraj z bolem glowy maxymalnym. A dzis wszystko mi z rak leci:grrrrrr:w nocy flaszka z kasza, rano kubek z herbata a potem znowu flaszka:Padnięty:

Bylam dzis na cmentarzu u dziadzia(*), ale bez dzieci i A. Dzieci nie wzeilam, bo oni Go nie znali i chore. A jutro jedziemy do mojej siostry na 18:lol:Ale piekne kolczyki jej kupilismy

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :Oczko: Witam poświątecznie :Oczko: Wekend minął jak zwykle bardzo szybko a wręcz za szybko :Szok:Jula cały tydzien zostaje teraz w domu z W. bo teściowa wyjechała:Oczko: tak więc zobaczymy jak sobie mężuś poradzi hihihiiihih :Oczko: Cały tydzien juz sobie rozplanował łacznie z piatkową imprezą :Szok: Chyba tez zaczne wychodzic z domu :Oczko:

aida77

Alutko, pytałam juz Ise, ale albo przegapiłam, albo nei zauważyła, teraz pytam Ciebie op wage, znaczy dziecka nie Twoją ;)

Jula waży jakies 11 i pół kilograma :Oczko:

asia78
Czesc!!
Wiesci z frontu chorobowego. Stefan chyba najlepszy, chociaz z zapaleniem spojowek walczy i zeilonym glutem. A. najgorzej, ledwo ledwo i dostal antybiotyk:( Pola srednio, ale widac poprawe, chociaz wczoraj miala na wieczor 39:Padnięty:Ja zdrowa jak ryba chociaz od wczoraj z bolem glowy maxymalnym. A dzis wszystko mi z rak leci:grrrrrr:w nocy flaszka z kasza, rano kubek z herbata a potem znowu flaszka:Padnięty:

Asia :Całus::Całus::Całus: Zdrówka dla całej rodziny :Całus::Całus:

http://www.suwaczki.com/tickers/km5spx9iwhx6io0e.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...