Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maleństwa 2010 :))))


Gość panterka

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem :D

asiula0727, panterka, justysia_k, Malagaaa, gosiaczek85palos piękne macie brzuszki :love: Ładne, krągłe :great:

justysia_k co do tęsknoty za brzuszkiem to ja na 100% będę za NIM tęskniła, za kopniakami, za ruchami... ehhhh to takie piękne!!! :love: A koleżanka jest niezła :sofunny: Uśmiałam się :sofunny:

Dixi78 cudne zakupki :great: Dużo nakupowałaś :wink:

Aiti trzymam kciuki oby cukier był w normie :great:

aga82 cudne te aniołki. A pomysł z literkami też mi się podoba :great: Może i ja poszperam w necie za nimi :whistle: Napisz jutro jak u lekarza i jaka duża już Hania :love:

KaiKa u nas dziś jednak były kebaby :wink: Ale pyszniutkie mmmmm. Fajnie, że Ci się w szkole rodzenia podobało :great: Zawsze to się człowiek czegoś dowie...

tina wklej zakupki, nacieszymy oko :wink:

Poczytałam, odpisałam... mykam spać. Dobranoc kochane!

Odnośnik do komentarza
Gość panterka

witam sie wieczorową porą :)))
ja juz po serialach itp :)
pokłóciłąm sie z m dzisiaj takmnie wkurzył że o mały włos go nie wyzwałam przy ludziach ale dychłam sobie i robiłam dobra mine do złej gry Potem mi przeszło ale tak mnie wyprowadził z równowagi że szok Nie ważne
Oglądałam te porody angielskie i już nie mogę sie doczekac Nawet mój M pow że musimu ustalić kiedy pojedziemy do szpitla itp wariat jakbym nie wiedziała kiedy :36_6_3: ach ci faceci :)

Malagaaa
No to moja grochówka ;pp :)

gosiaczek85palos
wstawie tez i moj :
1)11 tydzien ciazy
2)26 tydzien aktualnie
3)aktualnie

ty mówisz że masz mały noco ty masz już duży brzuszek nie słuchaj innych bo masz już bardzo ładnie zaoogrąglony i duży :)

Dixi78
A skoro dziś mamy dzień fotograficzny, to ja w końcu dorzucę swoje fotki zakupkowe.
Foto 1 i 2- ciuchland, foto 3 i 4- nowe ze sklepu.

No piękne te ciuszki :zwyrazami_milosci:

aga82
A to sa moje aniołki ktore kupilam do pokoju mojego promyczka.
Chce jeszcze zamówic na allegro takie kolorowe literki-- i na ścianie będzie imię dziecka :D:D
Zaraz zbieram sie do lekarza...

Ale zajebi.... :zwyrazami_milosci::zwyrazami_milosci:

justysia_k
jak aiti opowiadala o tym swoim jedzeniu na lawce to mi sie przypomnialo jak kiedys mi kolezanka opowiadala ze jedzie autem i nagle stanelo jej na srodku drogi - ani odpalic, ani zepchnac, no nic tylko siasc i plakac i mowi do mnie ze probuje gnoja pol godziny odpalic, meczy sie, poci ze stresu bo wszyscy trąbią i mowi:
"nagle sie tak wqrzylam ze wyszlam z tego pieprzonego grata..."
a ja " i co? poszlas szukac faceta jakiegos?
ona "nie, obok byla cukiernia, poszlam sobie kupic paczka, usiadlam przy stoliku, zjadlam i wrocilam do auta. odpalil odrazu"
:D :D :D
pamietam ze sie wtedy poplakalam ze smiechu jak mi to opowadala :))))

:sofunny::sofunny::sofunny::sofunny::sofunny:
niezła historia
Jak bede miała podobny problem to zrobię to samo :sofunny::sofunny::sofunny:

Tina wiesz co pytałam sie o te sterylizaroty i faktycznie położna sprawdza czy sie ma Jak dla mnie to bez sesnu troszkę jeśłi chodzi o nas polki bo przecież garnek i ciepła woda jest a nie jakieś mechanizmy no ale kupię bo co jak trza to trza :)))

Ja byłam dziisiaj na spotkaniu w sprawie porady co mi się należy i nie należy tutaj w Anglii i wiecie co jestem wkurzona Bo człowiek tyra jak wół czasami a nie ma teraz nic z tego bo co zarobki przekraczają chore to jest a taka jedna czy inna przyleci sobie skąś tam i nie pracuje i ma wszystko przecież to jest chore a ja na nią tyram bo na toida moje podatki :whoot::whoot::whoot:
lepiej nie pracowac jak sie zachodzi w ciaze bez kitu Maskara jakaś No ale takie życie

Odnośnik do komentarza
Gość panterka

wiecie co mi sie przytrafiło dzisiaj

przed wyjściek musiałam sobie coś skserowąc i jak włączałam drukarkę to schyliłam się troszkę i coś szczeliło myślałam że bluzka sie gdzie popruła no ale ja przegladłąm i nic wiec sobei myśle poprostu pewnie sie naciagła i coś szczeliło No ale jak wróciliśmy do domku to coś mnie uwierało pod biustem i co się okazło Pękł mi drut w staniku :sofunny::sofunny::sofunny: moje cyce chyba urosły i nie wytrzymał :sofunny::sofunny::sofunny::sofunny:

Odnośnik do komentarza
Gość panterka

jeszcze mi sie przypomniało jak oglądałam przez chwilkę Apetyt na życie na tvp 2 i była tam scena z boksem to Oli tak mnie boksował a jak sie skończyła to on też wiez śmiem twierdzić że może bedzie bokserem:sofunny:

Odnośnik do komentarza

Kurde, nie moge spac. Teraz jestem pewna, ze mi te p.....ki w Costa wcale bezkofeinowej kawy nie zrobily tylko zwykla i to jeszcze siekiere. :36_2_16:
Nigdy wiecej kawy w ciazy. Amen

Panterka ja tez kupilam sterylizator. Wybralam taki cenowo przystepny i niech im bedzie. A to, ze pracujac w Anglii i placac grube podatki masz niemal gorzej niz bezrobotny co ciagnie z socjala to mnie wcale nie dziwi bo tutaj jest dokladnie tak samo.
Taki obibok dostaje np.karte medyczna, ktora mu pokrywa wszystkie wizyty u lekarza a my placimy grube pieniazki na prywatne ubezpieczenie a i tak ta ubezpieczalnia nic prawie nie pokrywa. A najlepsze jest to, ze mojemu m. zwiekszyli ni z tego ni z owego podatek i poszedl sie zapytac o co chodzi a oni na to,ze to na socjalna idzie bo teraz jest duzo bezrobotnych. No masakra jakas! A potem slyszysz naookolo, ze polacy wyludzaja zasilki itd, pewnie czesc tak, ale czemu nie mowia o cyganach (jeszcze ne widzialam zeby ktorys pracowal) filipinczykach itd

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqg1kc8qciz.png http://emotikona.pl/gify/pic/niemowle.gif

:angel1: Aniolek 6tc :angel1: Synek 36 tc

Odnośnik do komentarza

panterka
wiecie co mi sie przytrafiło dzisiaj

przed wyjściek musiałam sobie coś skserowąc i jak włączałam drukarkę to schyliłam się troszkę i coś szczeliło myślałam że bluzka sie gdzie popruła no ale ja przegladłąm i nic wiec sobei myśle poprostu pewnie sie naciagła i coś szczeliło No ale jak wróciliśmy do domku to coś mnie uwierało pod biustem i co się okazło Pękł mi drut w staniku :sofunny::sofunny::sofunny: moje cyce chyba urosły i nie wytrzymał :sofunny::sofunny::sofunny::sofunny:


dobre :D

mi kiedyś wyszedł latem ze stanika akurat jak bylismy na ognisku ze znajomymi a ja bajerowalam wtedy marka :D musialam go wyjac bo co mialam zrobic? i chodzilam z jednym cyckiem oklapnietym :PPP nie zauwazyl bo on podobno nie patrzyl na cycki tylko na twarz :D :D jaaaaaaaaaaaaaasne - jak kazdy z nich :D :D

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdk6nlyedkrutq.png

Odnośnik do komentarza

KaiKa
My już po szkole! Ale rozrywka! Dziś zaserwowali nam wykład o noworodkach- coś nie po kolei, ale przynajmniej za free. Był prowadzony przez pielęgniarkę z neonatologii. Ogólnie ciekawy. Powiedziała co powinnyśmy zabrać do szpitala dla dziecka, jak wyglądają badania o dziecka po porodzi i opieka nad nim w tym szpitalu. Jak pielęgnować dziecko, co poleca do pielęgnacji. O witaminkach podawanych po porodzie. Pokazała jak się prawidłowo trzymać dziecko w czasie kąpieli i kąpie- tu zaznaczyła, że tatuś powinien robić ze względu na rozmiar dłoni :) Omówiła też sposoby i pory karmienia, dietę przez pierwsze miesiące. Ogólnie jestem zadowolona. M. się tylko troszkę wynudził, więc go puszczam do kompa, aby sobie pograł chłopak.
Jutro ćwiczenia praktyczne! Tego nie mogę się doczekać :)
A co mnie najbardziej zaskoczyło? Że najwięcej pytań mieli przyszli tatusiowie.

Jutro ostatni dzień zwolnienia M. i jedziemy pooglądać wózki. W sobotę mu odpuściłam, ale jutro już tego nie zrobię, szczególnie że czuję się już całkiem dobrze.

Tina tez mam tą książkę, tylko rzadko do niej zaglądam... Jakoś w sumie od Was się dowiaduje.

Spokojnej nocy brzuszki!


kaika moze napiszesz co ci tam powiedzieli?
co trzeba zabrac do tego szpitala?
co poleca do pielegnacji itd?

twoj kochany robil notatki jak w serialu usta usta? :D :D

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdk6nlyedkrutq.png

Odnośnik do komentarza

Dobry wesoły Elffik :D :D :D

Dziś mój-nasz 30 tc. Z tej okazji stawiam koktajl owocowy dla każdej z Was http://www.fit.pl/g/str/ciekawostki/fitness/koktajl_owocowy.jpg Częstowac się kobitki :wink:

O pogodzie nie będę pisała bo szkoda nerwów :whistle:
A z dobrych wieści wychodzę dziś w końcu z domku :yipi: Do lekarza ale zawsze coś :wink: Obowiązkowo po lumpkach przejdę :yipi:

Odnośnik do komentarza

panterka
wiecie co mi sie przytrafiło dzisiaj

przed wyjściek musiałam sobie coś skserowąc i jak włączałam drukarkę to schyliłam się troszkę i coś szczeliło myślałam że bluzka sie gdzie popruła no ale ja przegladłąm i nic wiec sobei myśle poprostu pewnie sie naciagła i coś szczeliło No ale jak wróciliśmy do domku to coś mnie uwierało pod biustem i co się okazło Pękł mi drut w staniku :sofunny::sofunny::sofunny: moje cyce chyba urosły i nie wytrzymał :sofunny::sofunny::sofunny::sofunny:

Hahaha uśmiałam się :sofunny::sofunny::sofunny:

Odnośnik do komentarza

Mogę przepisać moje notatki :)

Justysiu mam dla Ciebie kochana dobrą wiadomość. Pani mówiła, że dziecko bardzo mocno ssie i te kobiety co mają płaskie lub wklęsłe sutki to na początku powinny mieć wkładki. Po ok 5-10 dni dziecko przez ssanie im "naprawi" je. Tak jakoś mi weszło w pamięć, że Ty masz z tym problem!

Jakoś spać dłużej nie mogłam, bo obudziłam się i nie czułam malej. Ale na szczęście dała znać o sobie :)

Tina najlepiej to sobie w domku zafundować kawkę. Przynajmniej wiesz co pijesz. Ale z drugiej strony to świństwo tak oszukać ciężarną. A jakbyś zaczęla się tam źle czuć po tej kawie?

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=klz9zbmhoxtthaf0
30.09.2009- dwie kreseczki
15.10.2009- pierwsze USG :)))

26.11.2009- nasze drugie USG
25.12.2009- pierwszy kopniak!
18.01.2010- pokazała co między nóżkami, a raczej czego nie ma ;)
02.06.2010- przyszła na świat Oleńka

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=qb3ci09k2g5vriic

Odnośnik do komentarza

KaiKa

Justysiu mam dla Ciebie kochana dobrą wiadomość. Pani mówiła, że dziecko bardzo mocno ssie i te kobiety co mają płaskie lub wklęsłe sutki to na początku powinny mieć wkładki. Po ok 5-10 dni dziecko przez ssanie im "naprawi" je. Tak jakoś mi weszło w pamięć, że Ty masz z tym problem!

Popieram :great:
Ja mam płaskie brodawki i na początku karmiłam właśnie przez nakładki Aventu a potem już "normalnie" bez nich :great:

Odnośnik do komentarza

Każdy szpital coś innego od kobiety wymaga. To akurat jest lista do Szpitala Bieleńskiego w Warszawie:
- 3 komplety ubranek
- rękawiczki niedrapki
- czapeczka
- skarpetki bezciskowe
- rożek
- 3 szt. pieluch flanelowych
- 5 szt. pieluch tetrowych
- paczka pieluch jednorazowych
- chusteczki nawilżające
- linomac lub alantan (maście do smarowania pupki, babeczka je poleciła do codzinnej pielęgnacji, jeśli pojawią się zaczewienienia to dopiero żeby stosować sudocrem)
- jałowe gaziki
- oktanisept ( do przemywania kikuta pępowiny- w tym szpitalu odeszli od spirytusu, bo za bardzo podrażniał skórę dziecka)
- oliwka
- szczoteczka do czesania
- ewentualnie emulsja do kąpieli: emolium, oileteum, balneum( jak się kąpie dziecko w tych emulsjach to nie potrzebne jest mydło i nawilżanie oliwką po kąpieli)

W sumie zdziwiłam się bo w tym szpitalu trzeba mieć wszystko, nawet własne gaziki...

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=klz9zbmhoxtthaf0
30.09.2009- dwie kreseczki
15.10.2009- pierwsze USG :)))

26.11.2009- nasze drugie USG
25.12.2009- pierwszy kopniak!
18.01.2010- pokazała co między nóżkami, a raczej czego nie ma ;)
02.06.2010- przyszła na świat Oleńka

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=qb3ci09k2g5vriic

Odnośnik do komentarza

KaiKa

W sumie zdziwiłam się bo w tym szpitalu trzeba mieć wszystko, nawet własne gaziki...

O matko KaiKa to w sumie niczego ten szpital nie zapewnia... to Ty tam będziesz rodziła?

U nas w szpitalu musisz miec tylko swoje pampersy i chusteczki nawilżające. Dzieci ubierają w ciuszki szpitalne, dają rożek z kocyka, pieluchy tetrowe pod dostatkiem, kąpią maluszka w swoich kosmetykach. Jednak co szpital to inne zwyczaje widzę...

Odnośnik do komentarza

Witam się środowo !!:):)

Ja już lepszy humorek bo snieg topnieje , katar zniknąl ;p i do tego jadę dzisiaj do fryzjera :smile_jump: normalnie cieszę się jak wariatka ;pp hehe

Kaika fajna lista ! napewno się przyda :) ja bym się z chęcią pokusila na szkołe rodzenia , ale Tomek heh napewno nie . Więc będę liczyć na wiedzę mojej mamusi , a pracuje z połozna i chodzi na patronaże więc mam nadzieję że mnie nie zawiedzie:)

Nie wiem co chciałam pisać bo wszystko zapomniałam ;pp heh

No Panterko trzymaj cycki !:) moje urosły na początku i teraz im się nie chce;p ale mi ogolnie nic nie rośnie ani brzuch ani cycki więc się w cale nie przejmuje;p hehe przytylam wg P doktor i jej wagi 5 kg heh także chyba w paznokcie mi idzie ;p

lece teraz na dół na śniadanko i herbatkę i moje kochane pewnie nie wlece za prędko bo jadę do mamy i babci potem ten fryzjer więc wrócę póżno z Rawicza

Miłego dnia mamusie!!! poprawy zdrówka i tej pogody !!

Elffiku gratuluje 30 stki :):) :36_15_33::bocian: jeszcze troszke :):)

Do Milego !!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgfts65eb1.png

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yj44jzxyr3iup.png

Odnośnik do komentarza

Dalej mam zapisane takie etapy z życia noworodka co mogą nas niepokoić:

- do 5 doby zycia może być spadek wagi do 10% początkowej masy ciała

- do 24 h noworodek musi oddać smułkę

- do 3 dób życia dzidziuś może wydalać z organizmu szczawiany- na pampersie będzie pomarańczowy/ czerwony mocz

- u dziewczynek do 3 doby życia może występować krwawienie z dróg rodnych, spowodowane przeniesieniem hormonów od mamy

- do 6 tygodnia życia moze wystepować obrzmienie brodawek sutkowych i wypływać z nich wydzielina( to też spowodowane przez nasze hormony). Nie nalezy nic z tym robić, chyba że brodawki obrzmiałe są tylko z jednej strony- wtedy wymaga to konsultacji z lekarzem

KARMIENIE
- przez pierwsze 3 doby po porodzie dużo pić ( min 3 l płynów)
- 4-5 dni zmniejszyć do 2l

- do 6 tygodnia życia dziecko karmić co 3-3,5 h przez całą dobę

- przez pierwsze 3 doby przystawiać dziecko przy każdym karmieniu do każdej piersi, później na zmianę

- gdy pierś będzie dalej twarda po karmieniu to zrobić delikatny masaż( ruchami okrążnymi) lub prysznic na zmianę zimna- ciepła woda i odessać pokarm. Ten pokarm można zamrozić ( są specjalne torebki podobno, trzeba tylko datę poprania spisać) i do 3 m-cy można przechowywać z zamrażalniku, w lodówce można przetrzymywać przez 24 h

- krwawiące brodawki- nie wolno z nich karmić dziecka, delikatnie ściągać pokarm, "wietrzyć", smarować bepantenem

Czego unikać w czasie karmienia( na początku):
- potrwa tłustych, ciążkostrawnych, smażonych
- pełnoziarnistego pieczywa
- serów pleśniowych
- warzyw strączkowych
- kwaśnych zup
- kapusty
- pikantnych potraw
- rzeczy puszkowanych
- owoców cytrusowych
- owoców sezonowych np. truskawek z niewiadomego pochodzenia

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=klz9zbmhoxtthaf0
30.09.2009- dwie kreseczki
15.10.2009- pierwsze USG :)))

26.11.2009- nasze drugie USG
25.12.2009- pierwszy kopniak!
18.01.2010- pokazała co między nóżkami, a raczej czego nie ma ;)
02.06.2010- przyszła na świat Oleńka

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=qb3ci09k2g5vriic

Odnośnik do komentarza

Elffik

A z dobrych wieści wychodzę dziś w końcu z domku :yipi: Do lekarza ale zawsze coś :wink: Obowiązkowo po lumpkach przejdę :yipi:

a z dobrych wiesci u mnie rano nie czulam brzucha a po nocnej przerwie w lkeach zawsze czulam :D wiec hcyba bedzie dobrze i moze uda mi sie odstawic te leki? bardzo bym chciala

i z drugich dobrych wiesci to sie dzisiaj dowiedzialam ze na poczatku kwietnia przyjedzie moj przyjaciel z kanady :D ostatni raz widzialm go w ogolniaku a wychowywalismy sie razem - zawsze razem :D wszyscy mowili ze to moj narzeczony :))) troche sie im nie trafil bo jest gejem :P strasznie sie nie moge go doczekac

ze zlych wiesci wczoraj poklocilam sie z m. jak panterka ze swoim lubym :D
jak on mnie wqrza!!! albo inaczej jak ja sie musialam na kims wyzyc!!! :D ale nie dal sie i wyszedl sobie jak zaczelam marudzic
wrrrrrrrr :36_2_16:
poryczlam sobie i odrazu mi dzisiaj lepiej :D :D :D

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdk6nlyedkrutq.png

Odnośnik do komentarza

Elffik
KaiKa

W sumie zdziwiłam się bo w tym szpitalu trzeba mieć wszystko, nawet własne gaziki...

O matko KaiKa to w sumie niczego ten szpital nie zapewnia... to Ty tam będziesz rodziła?

U nas w szpitalu musisz miec tylko swoje pampersy i chusteczki nawilżające. Dzieci ubierają w ciuszki szpitalne, dają rożek z kocyka, pieluchy tetrowe pod dostatkiem, kąpią maluszka w swoich kosmetykach. Jednak co szpital to inne zwyczaje widzę...

Ja wybrałam inny szpital, ale w nim szkoła rodzenia kosztowała 650 zł, a tu mam za darmo. Tez się zdziwiłam, że ten szpital nic nie zapewnia. Jak widać w Polsce lepiej zabrać więcej rzeczy ze sobą na takie niespodzianki.
Ja planuję rodzić w tym szpitalu:
Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=klz9zbmhoxtthaf0
30.09.2009- dwie kreseczki
15.10.2009- pierwsze USG :)))

26.11.2009- nasze drugie USG
25.12.2009- pierwszy kopniak!
18.01.2010- pokazała co między nóżkami, a raczej czego nie ma ;)
02.06.2010- przyszła na świat Oleńka

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=qb3ci09k2g5vriic

Odnośnik do komentarza

Justysia super, że brzuszek nie boli :yipi::yipi::yipi:
No to będzie spotkanko :D

A kłótniami się nie przejmujcie dziewczynki... u wszystkich występują :wink:

KaiKa czyli rozumiem, że tylko tam chodzisz na szkołę tak? A w tym co rodzisz to też musisz brac te wszystkie rzeczy czy jeszcze nie wiesz?

Odnośnik do komentarza

Elffik gratuluję 30 tygodnia! :flower2:

Dorotta gratuluje 28 tygodnia i wejścia w ostatni trymestr! :flower2:

Natali i Zula wam gratuluję 25 tygodnia! :flower2::flower2:

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=klz9zbmhoxtthaf0
30.09.2009- dwie kreseczki
15.10.2009- pierwsze USG :)))

26.11.2009- nasze drugie USG
25.12.2009- pierwszy kopniak!
18.01.2010- pokazała co między nóżkami, a raczej czego nie ma ;)
02.06.2010- przyszła na świat Oleńka

http://www.suwaczki.com/ticker.php?pic=qb3ci09k2g5vriic

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...