Skocz do zawartości
Forum

Grudnioweczki 2009 :))))


Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie mi kochane,duzo przybrałyście na wadze?bo ja tyje jak szlona,juz nie długo w nic nie wejde-w zasadzie to zostały mi tylko dresy ale i tak musiałam gumke zmieniać:-)hihihi.Brzuszek też z dnia na dzień coraz większy;-)

Odnośnik do komentarza

patrycja`81
panna-em
wiecie o czym jeszcze mysle..... o badaniach, czy ja nie powinnam miec jakis badan zeby zrobic na ten 28tydzien jak bede miala wizyte?? bo cos mało tego mialam :Szok:
morfologie i mocz mialam w 8, 17 i 22 no i ta glukoze tez w 22tc no i dodatkowo robilam sama na toxo


Takei cos znalazlam na pierwszej stronie parentingu:


"Badania
W czasie całej ciąży 1x w miesiącu ciężarna powinna zrobić morfologię i badanie ogólne moczu. W pierwszym trymestrze WR, poziom cukru w surowicy krwi na czczo i po obciążeniu 50 g glukozy (diagnostyka cukrzycy utajonej). W trzecim trymestrze powtórnie WR i dodatkowo HBS.
USG zasadniczo na wysokiej klasy aparacie powinno się robić 3x w czasie ciąży: w 10. - 12. tyg., w 22.-24. i 30.-32., oczywiście jeśli nie ma wskazań do częstszych badań.

U kobiet z RH minus mających partnera z Rh plus wykonujemy badanie poziomu przeciwciał anty D Rh 3 x w czasie ciąży tj. w 14., 26. i 34. tygodniu.

U kobiet z obciążonym wywiadem genetycznym (urodziła dziecko z wadą genetyczną lub w najbliższej rodzinie były przypadki wad genetycznych), która jest w pierwszej ciąży i ukończyła 35 lat życia powinniśmy wykonać badanie genetyczne (14.-16. tydzień amniopunkcja), wcześniej tzw. test potrójny.

Standardowo w ciąży niepowikłanej ciężarna kobieta powinna odwiedzać ginekologa 1 x w miesiącu, a przy jakichkolwiek zagrożeniach wizyty powinny być częstsze w zależności od stanu pacjentki.
"

no ja sobie wyobraźcie że morfologie i mocz miałam raz na samym początku w 8 tyg. toxo zrobiłam sama a glukoze musze zrobic teraz. cos mi sie wydaje ze morfologia i mocz to podstawa a ten mój gin chyba tak nie uważa.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgtgf68m25bmmf.png

Odnośnik do komentarza

netka3
agula7777
netka3
a usg mam co wizyte czyli juz miałam 6 razy :36_2_13:

6 razy??????a to nie za dużo?

no własnie wydaje mi się że dużo za dużo. a podstawowych badań za mało. chyba też na mnie oszczędzają.

Staram sie odpoczywać ale przy 20-miesięcznej córci,to dosyć ciężkie.Poza tym juz chyba coś czuje bo zrobiła sie strasznie zazdrosna i cały czas tylko się do mnie przytula.Wczoraj położyła główkę na moim brzuszku i dostała strzała,bo maleństwo strasznie szaleje.Ale chyba jej się to spodobało

Odnośnik do komentarza

ja kontroluje sobie cisnienie w domu i mam niskie a wrecz bardzo niskie. jak ide na wizyte to bardzo sie stresuje i mój organizm tak reaguje że ciśnienie mam zawsze 145 na 75. a wdomu 120 na 55 lub 110 na 60. tłumacze temu swojemu że to przez nerwy i nigdy nie cierpiałam na nadciśnienie wrecz przeciwnie. a on mi na to ze trzeba będzie brać relanium. więc ja mu mówię że nigdy w życiu. to on do mnie tekst" przy 160 może wystapić jakaś rzucawka. łożysko sie odklei i umrze dziecko i pani". wiecie co po tym tekście przepłakałm pół dnia w domu.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgtgf68m25bmmf.png

Odnośnik do komentarza

netka3
ja kontroluje sobie cisnienie w domu i mam niskie a wrecz bardzo niskie. Jak ide na wizyte to bardzo sie stresuje i mój organizm tak reaguje że ciśnienie mam zawsze 145 na 75. A wdomu 120 na 55 lub 110 na 60. Tłumacze temu swojemu że to przez nerwy i nigdy nie cierpiałam na nadciśnienie wrecz przeciwnie. A on mi na to ze trzeba będzie brać relanium. Więc ja mu mówię że nigdy w życiu. To on do mnie tekst" przy 160 może wystapić jakaś rzucawka. łożysko sie odklei i umrze dziecko i pani". Wiecie co po tym tekście przepłakałm pół dnia w domu.

:36_11_23::36_2_13::36_2_39::36_2_39:

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

agula7777
panna-em
ciotki ja tylko na chwile zeby nie miec za duzo do nadrobienia :D
za sprzatanie sie wezme ale bede tu zagladac
:D

To wpadnij do mnie posprzątać,bo dziś palcem nie kiwnęłam:-)leżę cały czas:-)

ja tez musze lezec i odpoczywac i dlatego sprzatanie na raty rozkladam, ale mi juz brzuch nie twardnieje a przynajmniej nie zauwazylam. teraz jak leze byl twardy na dole ale jak dotknelam to chyba dzidzialek sie tam ulokowal i kazalam mu pozycje zmienic i zmienil :D grzeczne dziecie :D:D

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

a z tym USG to powiem wam ze sama nie wiem jak jest do konca bo standardowo powinno byc 3 na calą ciaze no chyba ze sa zalecenia na wiecej. ja mialm juz chyba 4 albo 5 i za 2 tyugodnie znowu bede miala :D mja siostra jak chodzila to miala co wizyte :D wydaje mi sie ze prywatnie robia co wizyte a przynajmniej tu u mnie z tego co slysze. Jesli uwazacie ze to za duzo to powiedzcie ze moze usg nie jest tak czesto konieczne a o badania to proponuje sie upomniec!! ja tak zrrobie teraz na badaniach bo wole miec pewnosc ze jest ok. a przeciez badanie moczu i krwi dzidzi nie szkodzi :D

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

agula7777
Mi dziś jeszcze brzuch nie twardniał.Zaraz zaprowadze córe do babci-przyszywanej-piętro wyżej i znowu do łóżeczka.Dobrze,że mam taką sąsiadke-mogę zawsze na nią liczyć:-)

dobrze jest miec kogos takiego :D

teraz wszystkie ciotki wstają i robia pare kroków i meldują czy podczas chodzenia brzuszek jest twardszy!!!

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

agula7777
netka3
agula7777

6 razy??????a to nie za dużo?

no własnie wydaje mi się że dużo za dużo. a podstawowych badań za mało. chyba też na mnie oszczędzają.

Staram sie odpoczywać ale przy 20-miesięcznej córci,to dosyć ciężkie.Poza tym juz chyba coś czuje bo zrobiła sie strasznie zazdrosna i cały czas tylko się do mnie przytula.Wczoraj położyła główkę na moim brzuszku i dostała strzała,bo maleństwo strasznie szaleje.Ale chyba jej się to spodobało

napewno bardzo ci ciężko. musisz małej często mówić jak bardzo ją kochasz. tulić jak najwiecej. potem beziesz miała troche mniej dla niej czasu. może na początku być zazdrosna. a jesli chodzi o odpoczynek to jak znajdzie się tylko chwilka wolnego to zaraz sie kładź i lezakuj jak dziecko w przedszkolu :Kiss of love:

http://www.suwaczki.com/tickers/relgtgf68m25bmmf.png

Odnośnik do komentarza

agula7777
Z tego co wiem,to jeśli ciąża przebiega prawidłowo to powinno być 3 razy usg.Poprzednio jak byłam w ciąży to robił mi usg co wizytę a teraz miałam 2 razy.Nie wiem dokładnie jak to jest?bo każdy mówi co innego?

a ja powiem tak że nie narzekam jak mi robi usg bo wtedy jestem spokojniejsza :D:D wiec mi to nie przeszkadza :D

Tyś moje dziecie, ja Twoja mama!!:wink:

Tyś mój mąż, ja Twoja żona!! :mdr:

Odnośnik do komentarza

panna-em
agula7777
Z tego co wiem,to jeśli ciąża przebiega prawidłowo to powinno być 3 razy usg.Poprzednio jak byłam w ciąży to robił mi usg co wizytę a teraz miałam 2 razy.Nie wiem dokładnie jak to jest?bo każdy mówi co innego?

a ja powiem tak że nie narzekam jak mi robi usg bo wtedy jestem spokojniejsza :D:D wiec mi to nie przeszkadza :D

ale podobno nie jest stwierdzone czy usg ma jakiś negatywny wpływ na dziecko. w zasadzie zalecane są trzy a wiecej w razie konieczności.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgtgf68m25bmmf.png

Odnośnik do komentarza

panna-em
agula a z mezem juz ok?? bo pisalas ostatnio ze powaznie musicie pogadac!

Oj tak,tak.Wygarnęłam mu wszystko co mi leżało na sercu i mi ulżyło.wiem,że jest przemęczony pracą-pracuje w straży pożarnej i dodatkowo zajmuje się wykładaniem płytek,chce żebyśmy żyli na poziomie i może czasmi nie potrzebnie na niego naskakuje ale tak juz mam.Grunt,że jest między nami ok:love together:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...