Skocz do zawartości
Forum

Czy to może być ciąża pozamaciczna ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , 

Staramy się o dziecko od dwóch lat. Niestety nic nie pomagało, lekarz zalecił HSG ( dodam , że to już moje drugie takie badanie) , udało się udrożnić tylko prawy jajowód .

Miesiąc temu dzień po terminie spodziewanej miesiączki zrobiłam test , pokazała się druga bardzo blada kreska , powtórzyłam go jeszcze 3 razy i tak samo , bardzo blada kreska ledwo widoczna. 5 dni później na własną rękę zrobiłam bete i rzeczywiście wyszła bardzo wczesna ciąża bo początek drugiego tygodnia ( 42 mIU/ml) , nie byłoby możliwości zobaczenia jej na USG. Dodam tylko , że brzuch bolał mnie tak samo jak na miesiączkę. Dzień po zrobieniu bety rano dostałam krwawienia , wyglądało jak normalna miesiączka , ale przerażona i tak pojechałam na SOR.

Ponowiono badanie bety , między czasie lekarz wykonał USG i powiedział , że to rzeczywiście wygląda jak prawidłowa miesiączka a na USG nic nie widać , stwierdził , że jajniki są czyste. Ponowna beta wyszła 32 więc zmalała , niestety mój błąd bo po wyjściu ze szpitala nie ponowiłam badania. 

W tym miesiącu miesiączka powinna pojawić się w niedzielę 25,06 . 

W ten wtorek byliśmy na spacerze w galerii , niczego nie świadoma wyszłam do toalety i jakie moje zdziwienie , że na bieliźnie pokazało się lekkie zabarwienie jakby miesiączka , panika bo przecież to prawie tydzień za wcześnie ale stwierdziłam , że może to z nerwów i stresu ponieważ mam na głowie organizację swojego wesela ( pozostał równy tydzień) więc pomyślałam , że to pewnie przez to.

Ale nie przypominało to normalnej miesiączki , słabe krwawienie , praktycznie żadne , raz mniejsze raz delikatnie większe , poza tym brak jakiegokolwiek bólu brzucha tak jak przy sytuacji z poprzedniego miesiąca tym bardziej stąd było również moje zdziwienie bo zawsze przed miesiączką bardzo pobolewa mnie brzuch a tu zero .

I tak od wtorku do dziś mam takie plamienie , bez jakiegokolwiek bólu , od czasu do czasu pobolewa mnie lewy jajnik (który jest niedrożny ) , ale taki ból czasem mi się zdarza więc to też nie jest dla mnie nic nowego. 

Wczoraj wieczorem wróciłam do domu po pracy i z ciekawości wykonałam test , jakie było moje zdziwienie jak pokazały się dwie czerwone kreski , i już nie tak mało widoczne i blade jak poprzednio tylko 2 grube czerwone kreski , szok i niedowierzanie co to może oznaczać (lekarz poprzednio nadmieniał mi o ciąży pozamacicznej) .

Dziś rano ponowiłam  test i również pokazały się dwie kreski.

Już tyle przeszłam i obawiam się wszystkiego, szczerze powiedziawszy nie wiem co robić , pierwszy raz udzielam się na forum. 

Dziewczyny czy może miałyście podobną sytuacje ? Czy to rzeczywiście może być ciąża pozamaciczna ? 

Co o tym myślicie ? 

Odnośnik do komentarza

U mnie też nie potrafili wykryć ciąży pozamacicznej na USG, codziennie przez tydzień inny lekarz wykonywał USG i nie potrafił stwierdzić co się dzieje, a beta wskazywało na ciążę. Całe szczęście trafiłam na lekarkę, która od razu stwierdziła, że to 100 % ciąża pozamaciczna i jeszcze tego samego dnia chciała wykonać zabieg usunięcia. Był to jakoś 8 tydzień ciąży. Na testach miałam 2 kreski, beta rosło, ale bardzo powoli. Zgłoś się, jak najszybciej do szpitala, jeśli masz możliwość to do innego niż za pierwszym razem, bo jeśli to ciąża pozamaciczna to Twoje życie jest zagrożone...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...