Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Klaudia

Strach że skrzywdzę swoje nienarodzone dziecko

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Klaudia

Dzień dobry, przeszukuje internet w problemach tj.: stres w ciąży, palenie w ciąży, złe odżywianie w ciąży itd… i im więcej czytam, tym bardziej utwierdzam się z przekonaniu, ze mogę/mogłam skrzywdzić swoje nienarodzone dziecko. Otóż jestem w 18tc. Ciąża przebiega prawidłowo, ginekolog nie ma żadnych zastrzeżeń. Natomiast ja wiem, ze nie zawsze dbałam o dziecko tak jakbym tego chciała… przed ciąża paliłam papierosy, gdy dowiedziałam się o dzidziusiu stopniowo ograniczyłam aż wreszcie rzuciłam palenie. Ale np wczoraj bardzo pokłóciłam się z partnerem, z reszta nie pierwszy raz, przez co naraziłam dziecko na stres. Sięgnęłam tez po jednego papierosa i nie mogę sobie tego wybaczyć. Podczas kłótni wpadam w panikę/histerie i czuje ze ma to negatywny wpływ na moje dziecko… to najbardziej ale czasami miewam obawy ze złe się odżywiam, jem za mało owoców, nie ćwiczę mięśnia dna macicy, wypiłam piwo 2% itp. Ogólnie ciężko mi czasami być dla niej „idealna mama” choć bardzo ją kocham i naprawdę się staram… do tej pory zmieniłam wiele swoich złych przyzwyczajeń sprzed ciąży, ale wciąż czuje ze popełniam błędy i bardzo boje się o jej zdrowie. Macie podobne doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...