Skocz do zawartości
Forum

Jaka antykoncepcja po porodzie?


Gość dalia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natmalna

Stosowałam zastrzyk, który działał 3 miesiące, ale strasznie pogorszyła mi się cera i stan włosów i paznokci. Wróciłam do tabletek. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli nie wystąpią skutki uboczne, bo nie musisz pamiętać o braniu tabletek i nie masz krwawienia z odstawienia.

Aktualnie zastanawiam się nad wkładką wewnątrzmaciczną [reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

No ja mechanicznie zabezpieczam się z diafragmą [reklama usunięta]. Ogólnie przed ciążą brałam pigułki vibin mini, ale po odstawieniu miałam okropne wypryski na twarzy i byłam strasznie napuchnięta przez parę miesięcy, co swoja drogą uważam za dziwne, bo niby po odstawieniu hormonów powinno się chudnąć...

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

W przypadku kiedy będziecie chciały dowiedzieć się więcej na temat antykoncepcji hormonalnej to mogę jak najbardziej polecić Wam, żebyście również wzięli pod uwagę bardzo dobry artykuł https://termometrowulacyjny.pl/antykoncepcja-hormonalna-rodzaje-zalety-skutki-uboczne/ z którego dowiecie się więcej jakie są rodzaje, ale również poznacie jej zarówno zalety oraz skutki uboczne. Pozdrawiam i oczywiście chętnie dowiedziałabym się również na co ostatecznie się w tym zakresie zdecydowałyście. 

Odnośnik do komentarza

Opcji tuta jest wiele:

Skonsultuj się z lekarzem - Najlepiej skonsultować się z lekarzem lub pielęgniarką, którzy pomogą Ci wybrać odpowiednią metodę antykoncepcyjną na podstawie Twojego stanu zdrowia, historii medycznej i stylu życia.

Określ swoje potrzeby - Przemyśl swoje preferencje dotyczące antykoncepcji, takie jak: częstotliwość stosunków, chęć posiadania dzieci w przyszłości, preferencje co do sposobu stosowania antykoncepcji.

Rozważ skuteczność - Sprawdź skuteczność wybranej metody antykoncepcyjnej i zastanów się, czy jest wystarczająco skuteczna dla Twoich potrzeb.

Zwróć uwagę na potencjalne skutki uboczne - Wiele metod antykoncepcyjnych może powodować skutki uboczne. Zastanów się, czy jesteś gotowa na ewentualne skutki uboczne, a także czy istnieją jakieś przeciwwskazania do stosowania wybranej metody.

[reklama usunięta]

Można skonsultować się z ginekologiem w celu dobrania odpowiedniej metody antykoncepcji. 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Mamusie ktore biora tabletki! Czy w pierwszych dniach mialyscie jakies dolegliwosci z ich strony? jestem na 9 tabletce i od trzeciej czuje sie koszmarnie - wahania nastroju i ciagla sennosc ;/ dzis mialam drzemke wiecej niz corka a od kilku dni chodzimy razem i to ja ja namawiam jest dramat. czy to minie? czy lepiej isc do lekarza zeby juz zmienil? miala ktoras z was tak? tabletki vibin . zero checi do zycia od tych kilku dni jestem wrakiem czlowieka ;/ Zastanawiam się czy nie skonsultować tego z innym ginekologiem [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...