Skocz do zawartości
Forum

Czy stres może opóźnić owulację?


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny. 

Mam takie pytanko - czy stres może opóźnić owulację? 

Cykle mam 26-30 dni. Ostatni okres 8.10-15.10. Od 11.10 miałam sporo stresu innego niż zawsze. Choroba babci, śmierć, pogrzeb. W tym czasie nie uprawiałam seksu z wiadomych powodów. 

Zdarzyło mi się raz 31.10, ale to chyba nie możliwe żeby w tym czasie zajść. Do września starałam się bezskutecznie. Dziś mam 29 dzień cyklu. 

Jak to jest z tą owulacją? 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gość Kajka napisał:

A skąd mamy wiedzieć kiedy wystąpiła u Ciebie owulacja? Tylko monitoring u ginekologa da Ci odpowiedz kiedy jest i czy w ogóle. 

Starania od września to bardzo krótki okres czasu. 

Do września się starałam. Dokładnie di końca wrześniowego cyklu. A staram się od ośmiu miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Katarzyna napisał:

Do września się starałam. Dokładnie di końca wrześniowego cyklu. A staram się od ośmiu miesięcy. 

W zasadzie nic to nie zmienia apropo Twojej owulacji i jej występowania. Umów się na monitoring do ginekologa ze dwa cykle to zobaczysz czy występuje wtedy kiedy myślisz 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Gość Kajka napisał:

W zasadzie nic to nie zmienia apropo Twojej owulacji i jej występowania. Umów się na monitoring do ginekologa ze dwa cykle to zobaczysz czy występuje wtedy kiedy myślisz 

Dziękuję za poradę. Byłam już podczas dwóch ostatnich cykli. Występuje jak chce. Przez nieregularne cykle raz występuje zaraz po okresie, raz ok. 18-21 dnia cyklu. 

Bardziej chodziło mi o wpływ stresu na owulację i okres. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Katarzyna napisał:

Dziękuję za poradę. Byłam już podczas dwóch ostatnich cykli. Występuje jak chce. Przez nieregularne cykle raz występuje zaraz po okresie, raz ok. 18-21 dnia cyklu. 

Bardziej chodziło mi o wpływ stresu na owulację i okres. 

Na cykl ma wpływ wiele rzeczy, stres także

Odnośnik do komentarza

Pewnie, że może. Może nawet zaburzyć cały cykl, odbić się na sercu, mózgu etc. O ile nie mamy wplywu na sytuacje stresogenne, o tyle możemy zwalczać ten stres w zarodku poprzez stosowanie bezpiecznych, naturalnych i nie otumaniających leków jak Neurexan. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...