Skocz do zawartości
Forum

Kontakt z ospą w ciąży?


Gość Nowalijka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczyny, przepraszam że tak się żalę, może powiecie że przesadzam ale bardzo się zestresowałam i chciałam się poradzić. Chcieliśmy zaplanować z mężem dziecko w ciągu roku, chciałam zrobić wszystkie badania, zaszczepić się na ospę bo nie przeszłam a tyle się mówi jak groźna jest w ciąży. Zaszłam jednak w niespodziewaną ciążę ale chcianą :) Mimo wszystko mam do siebie wyrzuty że nie przygotowałam się tak jak chciałam. Zrobiłam przeciwciała na ospę, czekam na wyniki. I paradoksalnie w dzień kiedy robiłam badanie poszłam na paznokcie do kosmetyczki i pod koniec w rozmowie wyszlo że jej córka ma ospę. Kompletnie nic nie powiedziała bo na pewno bym nie przyszła. Twierdzi że ona przeszła i na pewno się nie zaraziła. A co jeśli tak? Minęły dwa dni a ja ciągle sprawdzam czy nie mam krostek mimo że to się wykluwa po dłuższym czasie. Najgorsze że to początek i wtedy jest najbardziej groźna. Kontaktowałam się z internistą, powiedział że jeśli ta osoba nie była zakażoną to mała szansa ale dał skierowanie do lekarza chorób zakaźnych, termin dopiero na przyszły tydzień (telefonicznie bo znów nie chciałabym czegoś złapać). Powiedzcie proszę czy powinnam się bać? Może któraś z Was miała styczność z ospą w ciąży? Może powinnam jeszcze coś zrobić? Przepraszam za mój wywód i dziękuję za wszystkie rady :)

Odnośnik do komentarza

A ja odpowiem Ci z innej strony - czy wiesz ile chorych ludzi, na różne rzeczy spotkasz w ciągu tych 9 miesięcy? Łącznie z toxoplazmoza czy cytomegalia (czy przechodziłas?). Nikt w autobusie Cię nie poinformuje że mial styczność z różyczka. Czy ma chore dzieci, albo sam właśnie chory jedzie do pracy. 

Nie nakręcaj się na zapas, to akurat dzidzi nie jest potrzebne. Mam nadzieję że wszystko będzie po Twojej myśli. 

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Gość Kajka napisał:

A ja odpowiem Ci z innej strony - czy wiesz ile chorych ludzi, na różne rzeczy spotkasz w ciągu tych 9 miesięcy? Łącznie z toxoplazmoza czy cytomegalia (czy przechodziłas?). Nikt w autobusie Cię nie poinformuje że mial styczność z różyczka. Czy ma chore dzieci, albo sam właśnie chory jedzie do pracy. 

Nie nakręcaj się na zapas, to akurat dzidzi nie jest potrzebne. Mam nadzieję że wszystko będzie po Twojej myśli. 

Dodałam odpowiedź ale gdzieś mi zniknęła to napisze jeszcze raz 🙂 Dziękuję za wsparcie, pewnie masz rację. Jedynie pluje sobie w brodę że się nie zaszczepiłam bo na różyczkę miałam szczepionkę i wyszły mi przeciwciała. Toksoplazmozy nie przeszłam a na cytomegalie też miałam przeciwciała i czekam na wynik. Niestety jestem panikarą i każda taka sytuacja wprowadza mnie w stres 😞

Odnośnik do komentarza
W dniu 17/9/2021 o 9:57 AM, Gość Nowalijka napisał:

Dodałam odpowiedź ale gdzieś mi zniknęła to napisze jeszcze raz 🙂 Dziękuję za wsparcie, pewnie masz rację. Jedynie pluje sobie w brodę że się nie zaszczepiłam bo na różyczkę miałam szczepionkę i wyszły mi przeciwciała. Toksoplazmozy nie przeszłam a na cytomegalie też miałam przeciwciała i czekam na wynik. Niestety jestem panikarą i każda taka sytuacja wprowadza mnie w stres 😞

Rozumiem, ale faktycznie nie ma co się nakręcać na zapas ;). Teraz czasu już nie cofniesz. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...