Skocz do zawartości
Forum

28 tydzień i szyjka na 2,1 cm


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny. Mam pytanie. Jestem obecnie w 28 tygodniu ciąży i moja szyjka ma 2,1 cm. Obecnie leżę w szpitalu ponieważ doktor stwierdził, że na tym etapie szyjka jest bardzo krotka. Rozwarcia póki co nie mam i nic więcej tam się nie dzieje. Szyjka skróciła się przez napinanie się brzucha od 19 tygodnia. Czy któraś z was miała lub ma podobny problem ?  

Odnośnik do komentarza

Tak ja miałam, 2 ciąże. Napinanie brzucha, od ok. połowy ciąży. 2x leżenie po 1,5 i 2 mc. Wszystko dobrze się skończyło. Ale wiem,że kolejna ciąża to byłby większy problem i bez szwu,pessara by się nie obyło. Kontroluj i odpoczywaj ile się da. 

Odnośnik do komentarza

W pierwszej ciąży skurcze miałam od ok 20 tyg, leżałam w szpitalu 1,5 miesiąca przed rozwiązaniem. Na początku mierzenia szyjka ok 2,5 cm, potem systematycznie się skracała. Poród miałam wywoływany oksytocyną.  W drugiej ciąży napinania od ok 17tc,leżałam 2 miesiące ale w domu. Dotrwałam do końca,ale można powiedzieć,że moja lekarka "wywołała" mi poród na ostatnim badaniu ginekologicznym -po wizycie prosto na izbę, dojechałam do szpitala w punkt. 

Odnośnik do komentarza

Ja mialam to samo,po kroplówkach ładnie się wyciszyło,ale tylko na kilka dni. W sumie czy leżenie w domu czy w szpitalu to taki sam efekt,zależy gdzie będziesz spokojniejsza. Może być tak,że jak Cię ustabilizują to pójdziesz do domu. Może poczekają do "bezpieczniejszego etapu".  Ja miałam dodatkowo tachykardię i arytmię u młodej więc chyba dlatego mnie trzymali do końca. Bądź dobrej myśli. Wszystko będzie ok. Jesteś już bliżej niż dalej. Trzymam mooocno kciuki.

Odnośnik do komentarza

U mnie troszkę się uspokoiło a szyjka miała 2,1 cm a wczoraj miała 2,5 cm wiec coś jest lepiej ale skurcze i tak nie raz się pojawiają ale to już rzadko. A czy skurcze miałaś tez bezbolesne ? Bo mnie nic nie boli tylko czuje takie napięcie. A na KTG tez nie pokazuje żeby była jakaś czynność skurczowa macicy. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...