Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Tamire

Pielęgnacja cery tłustej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tamire

Cera bardzo, bardzo tłusta, zapchane pory.
Co polecacie do pielęgnacji ? Kremy, oleje, peelingi ?
(Hashimoto, hiperinsulinemia)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Olejek już pisałam w innym poście:)
La squalan ze skalanem. 
Olejek jest przebadany, skuteczność potwierdzona. Ja kupiłam bo mieli w najlepszej cenie na https://freeskin.pl 
Dziewczyny z obsługi zreszta rewelacyjne - doradza szczere. Mam nawet gdzieś kod rabatowy do nich - jak coś poszukam i wkleję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewcia

Kremy dostosowane głównie do cery tłustej. Zaczęłam jakiś czas temu używać takich i widzę dużą poprawę. Dodatkowo odpowiednia pielęgnacja i oczyszczanie skóry. Jeżeli nie wiesz, jak prawidłowo dbać o cerę to polecam np. blog  http://www.dermoprofil.pl/.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tonik matujący Cleanance moge polecić. I to z czystym sumieniem. Świetnie myje twarz, zwęża pory, nie wysusza, ale też pozbywa się sebum. Do zestawu można dokupić krem do twarzy z tej serii a skóra naprawdę będzie w lepszym stanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kania

Podstawa to dobry tonik, ale i kosmetyki które oczyszczają i przywracają odpowiednie ph skóry twarzy. U mnie sprawdził się Solverx i od jakiegoś czasu go stosuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam charakterystyczne tłuste T na twarzy i zaczęłam stosować krem z Farmony matujący z zielonej herbaty i krem ten zdziałal dosłownie cuda. Przesta skóra się przetłuszczać i jestem bardzo zadowolona z tego kremu.https://www.notino.pl/farmona/herbal-care-normalizujco-matujcy-krem-na-dzie-i-na-noc-do-skory-tlustej-i-mieszanej/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kajka
W dniu 21/5/2021 o 10:00 AM, Gość Kania napisał:

Podstawa to dobry tonik, ale i kosmetyki które oczyszczają i przywracają odpowiednie ph skóry twarzy. U mnie sprawdził się Solverx i od jakiegoś czasu go stosuje. 

Masz ten solverx sensitive czy do skóry atopowej? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Meghan

Do cery tłustej trzeba dobrać odpowiedni krem, który pomoże w regulacji pracy gruczołów łojowych – żeby to nieszczęsne sebum nie wydzielało się jak szalone, a buzia się nie błyszczała. Ja taki krem znalazłam, stosuję AVA Laboratorium z zieloną herbatą. Bardzo fajnie się wchłania i redukuje to okropne świecenie i błyszczenie się twarzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam cerę mieszaną w stronę tłustej, oczywiście używam przystosowanych do tego typu cery kosmetyków, jak kremy to wybieram takie w bardziej żelowej konsystencji. Bardzo fajnie u mnie tez się sprawdza mikrodermabrazja, robię sobie ją sama w domu takim urządzeniem - https://beautifly.eu/produkt/mikrodermabrazja-diamentowa-b-derma-ice/ i naprawdę widać fajne efekty 🙂

Edytowane przez adaskowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na pewno dobry produkt do oczyszczania twarzy, ale bez kwasów i mocnych detergetów, bo wysuszy skórę przez co ta będzie się bronić i bardziej przetłuszczać. do tego lekki krem bez olejów i maseł, warto sięgnąć też po hydrolat oczarowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...