Skocz do zawartości
Forum

Jestem już bezradna :(


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkie Mamy. Może znajdzie się jakaś doświadczona Mama i poradzi mi w moim problemie, bo ja już nie mam pomysłu 😞 mój synek Filip kończy jutro 2 mce. Niestety z powodu braku pokarmu, musiałam zacząć karmić Maluszka mlekiem modyfikowanym. Zaczęliśmy podawać Mu bebilon Advance, ale po tym mleku miał bardzo duże problemy z zaparciami i kolkami. Zmieniliśmy mleko na bebilon comfort. Problem z brzuszkiem minął, ale zaczęło się potworne ulewanie, chlustanie i wymiotowanie. Kilka dni temu zaczęliśmy zagęszczać mleczko bebilon em Nutri. Ulewanie się skończyło, ale synek robi rzadka kupkę. Chlustanie zostało, może nie w taki stopniu jak wcześniej, ale codziennie rano, ok. 05.oo Mały się budzi niespokojny i zaczyna chlustac. Czasem jak z fontanny.

Problem jest też z piciem wody. Mały pije spokojnie, przez bardzo mała dziurkę, ale zawsze się krztusi. Czasem do tego stopnia, że nie może oddychać. 

Filip jest bardzo niespokojny, w dzień mało sypia,  jest w nim mało radości, mało uśmiechu ze względu na te wszystkie problemy 😞Pręży się często, jakby odczuwał ból. Usg brzucha nic nie wykazało. 25.01.mamybwizyte u gastroenterologa.. Czy jest jakaś mama, która miała podobne problemy ze swoim maluchem o zna powod/rozwiązanie sytuacji?? 

Z góry dziękuję i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Ja mam 3 tygodniową niunie w domku i mam podobnie nie moglam karmic piersią odrazu w szpitalu było mleko modyfikowane nikt nie robił problemów 😊 po przyjsciu do domu zaczęliśmy podawac bebilon 1. Mała ma kolki i zaparcia niestety. Wczoraj byliśmy u lekarza pediatry i dostala nowe mleko bebilon ha plus bio gaje i debridat. Bo tez cale nie chciala spać pić wody a do tego te kolki i jej krzyk płakałam razem z nią. Może któraś z mam cos mi podpowie odnosnie karmienia mm? Jak wy karmicie takie maluszki? Bo ja dostałam od lekarza opierdol ze mała tyle je bo 100 ml mleka to na luzie. Czasem więcej i co 3 godziny nawet w nocy bo tak płakała.

Odnośnik do komentarza

Ja miałam podobne problemy z moim synkiem. Miałam mało pokarmu i dziecko było dokarmiane mlekiem modyfikowanym. Z dnia na dzień było co raz gorzej, biegunki i zaparcia, wymioty, śluz w kupie i niekończący się płacz. Mały miał refluks i alergie na białka mleka, teraz jest na mieszance aminokwasowej i mleko jest zagęszczane po 3 tygodnia stosowania widzę wielkja zmianę bo w końcu jego jelitka wyczyściły się po poprzednich mlekach a jego refluks się uspokoił bo nie mógł przetrawić zwykłego mleka. 

Odnośnik do komentarza

Filipek ma, jak to określiła Pani Doktor większy niż zwykle problem z refluksem. Problem z kwasem codziennie rano wciąż męczy Małego. 05.oo rani, zaczyna się kręcić i tak przez kolejna godzinę lub dłużej wylewa z siebie kwasior 😕 dziś kupiłam mleko Babydream z Rossmanna. Zaczęłam wprowadzać powoli, za kilka dni będzie miał podawane tylko to mleczko i zobaczymy.. Najbardziej boli to, że tak małe dzieciątko musi być królikiem doświadczalnym i bez względu na dolegliwości musimy próbować dalej 😞 podwyższyłam Mu też materacyk, śpi wyżej, może coś pomoże. Dam znać dziewczyny jak będzie zachowywał się Mały po całkowitej zmianie mleczka. Mama AmelkiZosi - u mnie doktor mówiła to samo, że Mały za dużo je bo dużo przybiera na wadze. Nie podchodzę tak do tego. On od początku dużo jadł, zjada spokojnie 120 ml, w dzień dostanie jedna butle 15o i je czasem częściej niż książkowo. Wszystkie sposoby karmienia i dawkowanie jest orientacyjne, my same musimy wiedzieć ile dziecku podawać pokarmu. Także nie przejmuj się tym. Każde dziecko jest inne. 

Odnośnik do komentarza
Gość MamaAmelkiZosi
20 godzin temu, Gość Asia napisał:

Filipek ma, jak to określiła Pani Doktor większy niż zwykle problem z refluksem. Problem z kwasem codziennie rano wciąż męczy Małego. 05.oo rani, zaczyna się kręcić i tak przez kolejna godzinę lub dłużej wylewa z siebie kwasior 😕 dziś kupiłam mleko Babydream z Rossmanna. Zaczęłam wprowadzać powoli, za kilka dni będzie miał podawane tylko to mleczko i zobaczymy.. Najbardziej boli to, że tak małe dzieciątko musi być królikiem doświadczalnym i bez względu na dolegliwości musimy próbować dalej 😞 podwyższyłam Mu też materacyk, śpi wyżej, może coś pomoże. Dam znać dziewczyny jak będzie zachowywał się Mały po całkowitej zmianie mleczka. Mama AmelkiZosi - u mnie doktor mówiła to samo, że Mały za dużo je bo dużo przybiera na wadze. Nie podchodzę tak do tego. On od początku dużo jadł, zjada spokojnie 120 ml, w dzień dostanie jedna butle 15o i je czasem częściej niż książkowo. Wszystkie sposoby karmienia i dawkowanie jest orientacyjne, my same musimy wiedzieć ile dziecku podawać pokarmu. Także nie przejmuj się tym. Każde dziecko jest inne. 

 Dziękuję ci kochana za rade. U nas po zmianie mleka na bebilon ha mała juz tyle nie zjada bo co 3 godziny tylko 100 ml lub mniej. No i placz w ciągu dnia ustał. Spi sobie smacznie do 1y bo wtedy nawiedza nas kolka. Ale na krótko. Jeszcze zmieniłam małej godziny posiłków i chyba lepiej to toleruje. Jak to mówią tonący wszystkiego sie chwyta. Mam nadzieję ze bedzie dobrze 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...