Skocz do zawartości
Forum

Nawyki, a pójście do przedszkola


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu myślę, aby od przyszłego roku zapisać syna do przedszkola, będzie miał wówczas 3 lata. Brakuje mu towarzystwa dzieci,a ja mogłabym chociaż na trochę wrócić do pracy. Mam jednak dużo obaw, np zaczynając od pytań o nawyki żywieniowe. Czytając menu dzieci w przedszkolu miałam wrażenie, że ktoś kto to układa nie ma w ogóle pojęcia o zdrowym żywieniu. Zaczynając od białego pieczywa podawanego codziennie, herbaty z cukrem, grochowki z kiełbasa...:/ Od kiedy syn zaczął jeść stałe posiłki jadł zdrowo. Z, mężem tak jemy m.in że wzgledow zdrowotnych i syn również tak jadł. Nie je słodyczy, sporadycznie, jak już to głównie ciasto zrobione przeze mnie, żadnych kupionych batonow, ciastek.. Herbatę pije bez cukru co w ogóle mu nie przeszkadza, pije tak od małego. Na zdjęciach z przedszkola przy każdej okazji dzieci zajadaja sie slodyczami. Wigilia w przedszkolu- stół zastawiony kupnymi łakociami. Obawiam się, że idąc do przedszkola nasze wszystkie nawyki szlag trafi, dziecko w domu nie będzie chciało jeść,a do tego będzie się źle czuło.. Czy moje obawy są słuszne? Czasem myślę, że to ja zrobiłam dziecku krzywdę :( 

Odnośnik do komentarza

Obawy na pewno są uzasadnione, w końcu to twój maluch i skoro do tej pory żywił się inaczej, trudno teraz zniweczyć twoje starania i dobre nawyki, jakie udało ci się wprowadzić. Dlatego jeśli chodzi o przedszkole czy żłobek należy szukać takiego, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. W końcu to twoje dziecko i masz prawo wymagać dla niego tego, co najlepsze. Moja siostra posłała córkę do niepublicznego żłobka  https://zlobekbaczek.pl/oferta/opieka-i-wyzywienie  Tutaj dbają o odpowiednie żywienie, dopasowują się do indywidualnych potrzeb dziecka. Dania przygotowywane są z najwyższej jakości, zdrowych składników.

Edytowane przez Moma
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...