Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość druska

Moczenie się w nocy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość druska

W jakim wieku jeszcze moczenie się w nocy to jeszcze norma a kiedy można już się niepokoić? Dziecko mi się moczy i już sama nie wiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia

A w jakim wieku jest dziecko? Jeśli powyżej 5 roku życia, to już bym się martwiła. Długo to trwa czy od niedawna, bo może to jakaś infekcja? Zajrzyj na stronę suchyporanek.pl, tam znajdziesz sporo informacji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda

Mój synek moczył się w nocy (każdej) do ok.6 roku życia i nie jest to odosobniony przypadek. Przetrenowaliśmy wybudzanie w nocy, kontrolę płynów, wyciszanie, nagradzanie samodzielnego wybudzania, badanie pojemności pęcherza, konsultacje urologiczne etc. Z dnia na dzień problem sam przeszedł. Dla niektórych dzieci moczenie jest na tle psychosomatycznym. Proszę uzbroić się w cierpliwość...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kalina

Zgadzam się, że suchyporanek jest naprawdę pomocy, ja kiedy odkryłam tę stronę spędziłam kilka godzin studiując ją, czytając i mnie to uspokoiło. Nadal walczymy z moczeniem nocnym, ale wierzę, że uda się z tego wyjść. Myślę o tym, żeby wprowadzić alarm wybudzeniowy. Macie jakieś doświadczenia z tym urządzeniem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karla

Słyszałam, że pomaga, ale trzeba regularnie używać. Dziecko ma do majtek przyczepioną sondę i w kontakcie z wilgocią alarm wydaje dźwięk, na który dziecko się wybudza i kończy siku w toalecie. Chodzi o wyrabianie nawyku wstawania na siku i z czasem alarm można odstawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość druska

ściągnęłam sobie aplkację suchego poranka, codziennie robimy obserwacje a w przyszłym tygodniu w końcu wyczekana wizyta u nefrologa, też myślę o tym alarmie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karla

Daj znać jak będziesz po wizycie i co Ci lekarz poradził. Aplikacja na pewno się przyda, a alarm - sama ciekawa jestem, może warto spróbować jak problem nadal będzie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Przedszkole Effectis

Nocne moczenie się dotyka wielu dzieci. Dotyka to ok 10% dzieci w wieku 5-6 lat. Jego przyczyny mogą być różne. Zjawisko to może być związane z chorobami pęcherza, cukrzycą, zaparciami, może mieć również podłoże psychologiczne. Pierwszym krokiem w diagnozie jest dokładne przebadanie dziecka, aby wykluczyć czynniki chorobowe. Jeżeli są one wykluczone można spróbować ograniczyć ilość płynów przyjmowanych przez dziecko na ok 2 godziny przed pójściem spać, pilnować dziecko, aby oddawało mocz chwilę przed pójściem do łóżka oraz zastosować trening wybudzania. Polega on na tym, że budzimy dziecko codziennie o ustalonej porze, aby poszło do łazienki i załatwiło się. 

Przedszkole Terapeutyczne Effectis

02-798 Warszawa, ul. Pod lipą 1 lok. Nr 2

tel.: +48 505 868 502; +48 515 591 870; 

e-mail: biuro@effectis.edu.pl

www.effectis.edu.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość druska
W dniu 28/11/2020 o 7:53 PM, Gość Karla napisał:

Daj znać jak będziesz po wizycie i co Ci lekarz poradził. Aplikacja na pewno się przyda, a alarm - sama ciekawa jestem, może warto spróbować jak problem nadal będzie...

byliśmy na wizycie, na razie porobiliśmy różne badania, mamy stosować alarm wybudzeniowy, jeśli po paru miesiącach nie będzie poprawy to by może wejdzie farmakologia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karla

Ciekawa jestem jak u Ciebie sprawdzi się stosowanie alarmu wybudzeniowego, napisz koniecznie jak dziecko zareagowało pierwszy raz i jak się sprawdza to urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...